کد خبر:4956
پ
حج
مدیر حج و زیارت استان بوشهر؛

۹۱۰ بوشهری به حج اعزام می‌شوند

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: امسال ۹۱۰ نفر مشتاقان زیارت خانه خدا از این استان در قالب هفت کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: امسال ۹۱۰ نفر مشتاقان زیارت خانه خدا از این استان در قالب هفت کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

به گزارش خورموج نیوز؛ عبدالرسول رنجبر درگفت وگو با ایرنا افزود: از این شمار ۸۷۵ نفر زائر و مابقی عوامل اجرایی هستند، کاروان های اعزامی به حج تمتع استان بوشهر را همراهی می کنند.

وی اظهار داشت: زائران بوشهری امسال مدینه قبل هستند و در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه جاری در قالب چهار پرواز از فرودگاه بوشهر به مدینه اعزام و در تاریخ سوم و چهارم شهریور ماه امسال باز می گردند.

رنجبر بیان کرد: این زائران شامل ۲ کاروان ۱۶۰ و ۱۳۵ نفره مربوط به شهرستان بوشهر، یک کاروان ۱۶۰ نفره دشتستان، یک کاروان ۱۱۰ نفره گناوه و دیلم، یک کاروان ۸۵نفره دشتی و تنگستان، یک کاروان ۸۵ نفره دیر، کنگان، جم و عسلویه و یک کاروان ۱۳۵ نفره مربوط به اهل سنت است.

رنجبر یادآور شد: معاینه های پزشکی و کلاس های آموزشی زائران بوشهری آغاز شده و در طول سفر نیز کادر پزشکی در طول سفر نیز همراه کاروان هستند.

وی تاکید کرد: کاروان‌ها موظف هستند ۱۰ جلسه آموزشی برای زائران حج تمتع در استان بوشهر برگزار کنند.

مدیرحج و زیارت استان بوشهر گفت: پارسال یکهزار و۴۰ نفر از استان بوشهر حاجی شدند.

وی در باره اعزام به عتبات عالیات گفت: براساس تقویم از دهم شهریورماه همزمان با ولادت امام موسی کاظم (ع) فراخوان ثبت نام اربعین از سامانه ‘سما’ اعلام می شود.

این مقام مسئول افزود: پیش بینی می شود امسال زمینه اعزام ۲۰ هزار نفر از استان بوشهر به عتبات عالیات فراهم شود.

رنجبر یادآور شد: پارسال ۱۸ هزار نفر از استان بوشهر برای شرکت در پیاده روی اربعین و ۱۵هزار نفر در قالب کاروان های ۴۰ نفره به عتبات عالیات اعزام شدند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید