کد خبر:4956
پ
حج
مدیر حج و زیارت استان بوشهر؛

910 بوشهری به حج اعزام می‌شوند

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: امسال 910 نفر مشتاقان زیارت خانه خدا از این استان در قالب هفت کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: امسال 910 نفر مشتاقان زیارت خانه خدا از این استان در قالب هفت کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

به گزارش خورموج نیوز؛ عبدالرسول رنجبر درگفت وگو با ایرنا افزود: از این شمار 875 نفر زائر و مابقی عوامل اجرایی هستند، کاروان های اعزامی به حج تمتع استان بوشهر را همراهی می کنند.

وی اظهار داشت: زائران بوشهری امسال مدینه قبل هستند و در روزهای 28 و 29 تیرماه جاری در قالب چهار پرواز از فرودگاه بوشهر به مدینه اعزام و در تاریخ سوم و چهارم شهریور ماه امسال باز می گردند.

رنجبر بیان کرد: این زائران شامل 2 کاروان 160 و 135 نفره مربوط به شهرستان بوشهر، یک کاروان 160 نفره دشتستان، یک کاروان 110 نفره گناوه و دیلم، یک کاروان 85نفره دشتی و تنگستان، یک کاروان 85 نفره دیر، کنگان، جم و عسلویه و یک کاروان 135 نفره مربوط به اهل سنت است.

رنجبر یادآور شد: معاینه های پزشکی و کلاس های آموزشی زائران بوشهری آغاز شده و در طول سفر نیز کادر پزشکی در طول سفر نیز همراه کاروان هستند.

وی تاکید کرد: کاروان‌ها موظف هستند 10 جلسه آموزشی برای زائران حج تمتع در استان بوشهر برگزار کنند.

مدیرحج و زیارت استان بوشهر گفت: پارسال یکهزار و40 نفر از استان بوشهر حاجی شدند.

وی در باره اعزام به عتبات عالیات گفت: براساس تقویم از دهم شهریورماه همزمان با ولادت امام موسی کاظم (ع) فراخوان ثبت نام اربعین از سامانه ‘سما’ اعلام می شود.

این مقام مسئول افزود: پیش بینی می شود امسال زمینه اعزام 20 هزار نفر از استان بوشهر به عتبات عالیات فراهم شود.

رنجبر یادآور شد: پارسال 18 هزار نفر از استان بوشهر برای شرکت در پیاده روی اربعین و 15هزار نفر در قالب کاروان های 40 نفره به عتبات عالیات اعزام شدند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید