کد خبر:4078
پ
گندم 3
در گفتگو با خورموج نیوز مطرح شد؛

7 هزار و دویست تن گندم در شهرستان دشتی تولید می‌شود

بهادری، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی: تاکنون حدود ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشتی محصول گندم برداشت شده است. خرید تضمینی گندم از اول فروردین آغاز شده و پیش بینی می شود، هفت هزار و ۲۰۰ تن گندم در سطح شهرستان دشتی تولید گردد.

بهادری، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی: تاکنون حدود ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشتی محصول گندم برداشت شده است. خرید تضمینی گندم از اول فروردین آغاز شده و پیش بینی می شود، هفت هزار و ۲۰۰ تن گندم در سطح شهرستان دشتی تولید گردد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز اظهار داشت: از تاریخ هشتم فروردین ماه سال ۱۳۹۷ که برداشت گندم در سطح شهرستان دشتی آغاز شده تاکنون حدود ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی محصول گندم برداشت شده است.

شیرعلی بهادری از آغاز خرید تضمینی گندم از کشاورزان، از اول فروردین ماه ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تولید گندم در فصل زراعی جاری در سطح شهرستان دشتی به هفت هزار و ۲۰۰ تن برسد که به دلیل خشکسالی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.


http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2018/04/%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%851.jpg


وی در پاسخ به اینکه قیمت هر کیلو گندم چه میزان است، بیان داشت: قیمت تضمینی خرید گندم هنوز اعلام نشده و فعلا به صورت علی الحساب به قیمت سال گذشته از کشاورزان شهرستان خریداری می گردد که در صورت افزایش قیمت مابه التفاوت آن پرداخت خواهد شد.

بهادری با بیان اینکه دو هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت گندم که به روش کشت آبی بوده و دو هزار و ۵۰۰ هکتار نیز از کشت دیم امسال قابل برداشت است٬ افزود: سطح زیر کشت گندم دیمی در شهرستان دشتی ۲۵ هزار هکتار بوده که حدود ۲۲ هزار و پانصد هکتار آن قابل برداشت نمی باشد.

وی بیشترین سطح زیر کشت گندم امسال را مربوط به بخش کاکی و از نوع کشت دیمی عنوان، و اضافه کرد: میزان برداشت کشت دیم امسال به دلیل کاهش نزولات جوی در شهرستان دشتی و خشکسالی های اخیر کاهش چشمگیر داشته و بیشترین برداشت گندم امسال از مزارع آبی دشت لاور شرقی است.

بیشتر بخوانید
۲۰۰ کلاس اوقات فراغت در شهرستان دشتی افتتاح شد

بهادری در پاسخ به این سؤال که آیا گندم تولیدی مازاد بر نیاز شهرستان خواهیم داشت، بیان داشت: بایستی با توجه به جمعیت و سرانه مصرف گردد و توزیع گندم در سطح استان و حتی خارج از استان بر عهده مدیریت شرکت غله و خدمات بازرگانی می باشد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی در پایان مرکز خرید فعال در سطح شهرستان دشتی را کارخانه آرد خلیج فارس مطرح و عنوان نمود: چون خرید و فرآوری محصول گندم هم زمان صورت می گیرد، بنابراین مشکلی در زمینه انبار و نگهداری گندم در دشتی وجود ندارد که توزیع انباری محصول مازاد نیز بر عهده شرکت غله و خدمات بازرگانی می باشد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید