کد خبر:6152
پ
۲۰۱۸۰۸۰۸_۱۴۱۸۰۲
معاون درمان وزازت بهداشت در گفتگو با خورموج نیوز خبر داد؛

راه اندازی تنها سایت سنترال ترومای استان بوشهر در دشتی/ ۴۴ تخت جدید به ظرفیت بیمارستان زینبیه خورموج اضافه می شود

دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در سفر خود به استان بوشهر، به همراه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مدیران شهرستان از بخش های مختلف بیمارستان معین نفت زینبیه شهر خورموج بازدید نمود.

دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به استان بوشهر، به همراه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مدیران استان و شهرستان از بخش های مختلف بیمارستان معین نفت زینبیه شهر خورموج بازدید نمود.

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان معین نفت زینبیه شهر خورموج که با همراهی مدیران استانی و شهرستان صورت گرفت، در گفتگو با خورموج نیوز در اشاره به اهداف سفر ایشان به استان بوشهر اظهار داشت: برای بازدید از مراکز درمانی استان بوشهر از شهرستان عسلویه شروع کردیم که برنامه داریم همه شهرهای استان را ببینیم و ضمن بررسی کمبودها و کاستی هایی که هست از پروژه های نیمه کاره ای که باید افتتاح شود نیز بازدیدی داشته باشیم.

 

دکتر قاسم جان بابایی با بیان اینکه انتظار داریم مدیران شهرستان کار و تلاش بیشتری داشته باشند، افزود: تعداد ۶۰ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در سطح استان بوشهر ظرف یک ماه آینده افتتاح خواهد شد.

 

 

وی از افزودن تعداد ۴۴ تخت جدید به ظرفیت بیمارستان معین نفت زینبیه خورموج به عنوان تنها سایت سنترال تروما در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر با تعداد ۷۳ تخت در این بیمارستان خدمات دهی صورت می گیرد که به زودی این تعداد به ۱۱۷ تخت افزایش می یابد.

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیران شهرستان دشتی جهت محقق شدن راه اندازی سایت سنترال ترومای بیمارستان زینبیه خورموج پیگیری های لازم را در آینده خواهند داشت، تصریح نمود: چنانچه راه اندازی سایت سنترال ترومای بیمارستان معین نفت خورموج محقق گردد، تنها سایت سنترال تروما در استان بوشهر خواهد بود که باعث جذب متخصصین ارتوپد، جراح نوروسرجری و مغز و اعصاب و همچنین چشم پزشک نیز خواهد شد که می تواند بیماران سایر شهرستان های همجوار را نیز تحت پوشش خدمات درمانی خود قرار دهد.

 

دکتر جان بابایی در اشاره به اقدامات انجام شده در راستای افزایش ظرفیت بخش آی سی یو (ICU) بیمارستان زینبیه بیان داشت: پروژه ساخت بخش آی سی یو (ICU) بیمارستان معین نفت شهر خورموج با ظرفیت تعداد ۶ تخت در متراژ ۴۲۰ مترمربع آغاز شده و در حال حاضر نیز با تعداد ۲ تخت آی سی یو (ICU) به بیماران خدمات درمانی ارائه می دهد.

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اشاره به افزودن بخش ان آی سی یو (NICU) به بیمارستان زینبیه شهر خورموج عنوان نمود: به زودی مراحل احداث فضایی به مساحت ۲۱۰ مترمربع جهت راه اندازی تعداد ۲ تخت آی سی یو (ICU) نوزادان و تعداد یک تخت مراقبت Post ICU آغاز می گردد.

 

لازم به ذکر است، بیمارستان زینبیه شهر خورموج در دی ماه سال ۱۳۹۵ با پیگیری های دکتر شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی طبق توافق سه جانبه وزارت نفت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان بیمارستان معین نفت قلمداد گردید.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید