کد خبر:7285
پ
عملکرد مدیران اجرایی استان بوشهر در تعامل با رسانه‌ها ارزیابی می‌شود – اخبار تسنیم
معاون استاندار بوشهر؛

۳۲ مورد انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی استان بوشهر انجام شد

نشست هم اندیشی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر و فرماندار شهرستان دشتی با سازمان های مردم نهاد و بانوان شهرستان برگزار شد.

نشست هم اندیشی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر و فرماندار شهرستان دشتی با سازمان های مردم نهاد و بانوان شهرستان برگزار شد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر در نشست هم‌اندیشی با سمن‌ها و بانوان شهرستان دشتی به تاکید دولت بر توسعه کمی و کیفی سمن‌ها اشاره، و اظهار داشت: طی یک سال گذشته سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر از تعداد یکصد و ۶۰ سمن به یکصد و ۹۵ سمن افزایش‌یافته که نشان دهنده توجه ویژه به سازمان‌های مردم‌نهاد است.

 

مجید خورشیدی افزود: از طرح هایی که سمن‌ها به‌ ویژه در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه دهند، استقبال نموده و سمن‌ها را به شرکت در طرح‌های نظارتی حقوق شهروندی دعوت می‌کنم.

 

وی مساله حقوق شهروندی را مورد تأکید دولت و ریاست جمهوری دانست و عنوان داشت: قانون اساسی نیز ضامن حقوق شهروندی بوده و سمن‌ها می‌توانند در این زمینه فعالیت بیشتری را داشته باشند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر بیان داشت: نمایندگان سمن‌ها به اقتضای موضوع در کارگروه های فرهنگی، اجتماعی شهرستان مشارکت نموده و حضور جدی‌تری داشته باشند در دوره‌های توانمندسازی که در دفتر اجتماعی استانداری برگزار می‌شود.

 

خورشیدی با بیان اینکه باید با هم فکری قدم های مؤثرتری برای افتتاح خانه سمن‌ها در شهرستان دشتی برداشته شود، افزود: شهرستان دشتی زمینه‌های مناسبی برای ارتقای گردشگری استان دارد که می تواند یکی از بهترین مشاغل نیز در این زمینه باشد.

 

وی بر واگذاری پست‌های مدیریتی به بانوان شایسته تاکید نموده و تصریح نمود: تا امروز تعداد ۳۲ نفر خانم در پست‌های مدیریتی استان مسئولیت دارند که در آینده نزدیک چند تن از بانوان در استان بوشهر پست‌های مدیریتی را عهده‌دار خواهند شد.

بیشتر بخوانید
مدیران دستگاه‌های اجرایی بوشهر ارتباط خود را با جامعه و رسانه ها بیشتر کنند

 

فرماندار شهرستان دشتی نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۲۰ سازمان مردم نهاد در سطح شهرستان دشتی فعالیت داشته و تعداد ۴ سازمان مردم نهاد دیگر نیز در حال ثبت هستند، بیان داشت: این سمن ها در حوزه های زنان و خانواده، فرهنگی و اجتماعی، عمرانی، محیط زیست، نشاط اجتماعی، علمی و آموزشی، حقوق شهروندی، فرهنگی هنری و گردشگری مشغول به فعالیت می باشند.

 

عبدالله نادری افزود: سمن ها نقش بسزایی در توسعه شهرستان دارند. در سال جاری تا کنون سه جلسه با سازمانهای مردم نهاد در سطح شهرستان در زمینه های اصلاح الگوی مصرف و مدیریت بحران تشکیل شده است.

 

وی به برنامه های صورت گرفته در سطح شهرستان توسط سمن ها اشاره، و تصریح نمود: برگزاری همایش نقالی، طرح توان افزایی و تاب آوری زنان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، کارگاه‌های مهارت زندگی، اوقات فراغت و تورهای گردشگری را می توان از مهم ترین برنامه ها در سطح شهرستان برشمرد.

 

نادری با اشاره به اینکه تعداد ۵۵ تعاونی در حوزه بانوان در سطح شهرستان وجود دارد که بخش کشاورزی و صنعت دارای ۴۲۵ عضو می باشد، افزود: در حوزه بانوان تعداد ۱۳ مرکز قرآنی و ۶۰۰ ورزشکار سازمان یافته در سطح شهرستان وجود دارد که افتخارات زیادی در سطح استان و کشور تا کنون کسب نموده اند.

 

فرماندار شهرستان دشتی همچنین به افتخارات کسب شده در بخش دانش آموزی توسط بانوان در زمینه های هنری و علمی اشاره، و اظهار داشت: انتظار داریم در جهت فعالیت بیشتر سمن ها امکانات و اعتبارات آن ها به صورت شهرستانی توزیع گردد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید