کد خبر:6049
پ
شهریاری6
نماینده دشتی و تنگستان؛

۲۰ میلیارد ریال قیر از منابع ملی به پروژه‌های روستایی دشتی و تنگستان تخصیص یافت

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از تخصیص سهمیه ۲۰ میلیارد ریالی قیر علاوه بر سهمیه‌های استانی به بنیاد مسکن دشتی و تنگستان برای پروژه‌های روستایی این شهرستان‌ها خبرداد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از تخصیص سهمیه ۲۰ میلیارد ریالی قیر علاوه بر سهمیه‌های استانی به بنیاد مسکن دشتی و تنگستان برای پروژه‌های روستایی این شهرستان‌ها خبرداد.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ سید کمال‌الدین شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تاکید بر توجه به توسعه طرح‌های عمرانی در روستاهای دشتی و تنگستان اظهار داشت: دشتی و تنگستان دارای روستاهای بسیار زیادی هستند و نسبت جمعیت روستایی به شهری در تنگستان ۷۰ به ۳۰ است و این موضوع باید مورد توجه و رسیدگی و اختصاص سهمیه بیشتری از منابع ملی و استانی به مناطق روستایی قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از دهیاری‌های دشتی و تنگستان از منابع در اختیار و سایر منابع اقدام به زیرسازی و جدول گذاری معابر کرده‌اند خاطر نشان کرد: تکمیل این اقدام نیازمند ارائه قیر از سوی بنیاد مسکن است که با پیگیری‌های انجام شده و همانند سال گذشته به‌زودی سهمیه قیر از منابع ملی و علاوه بر سهمیه استانی محقق می‌شود.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دستور معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و علاوه بر سهمیه استانی، معادل ۲۰ میلیارد ریال قیر از منابع ملی برای استفاده در معابر زیرسازی شده روستایی و پروژه‌های واجد شرایط که توسط ادارات بنیاد مسکن مشخص می‌شود به‌طور صددرصد به دو شهرستان تنگستان و دشتی اختصاص می‌یابد.

 

شهریاری از بالغ ۱۰ میلیارد ریال قیر رایگان به دشتی و تنگستان در سال گذشته خبرداد و خاطر نشان کرد: در سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده، معادل ۱۰ میلیارد ریال قیر از منابع ملی و علاوه بر سهمیه‌های استان بوشهر به شهرستانهای دشتی و تنگستان ابلاغ شد که طی آن معابر ۱۸ روستا  آسفالت شد.

بیشتر بخوانید
بندر خورشهاب پایانه صادرات مواد معدنی استان بوشهر می شود

 

وی بیان کرد: همچنین با تعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مبلغ شش میلیارد ریال نیز از منابع ملی برای اجرای طرح هادی در ۷ روستا شامل روستاهای گلستان، ملگل، درازی، خیاری، سالم آباد، گورک خورشیدی و بندر تجاری بوالخیر هزینه شده است.

 

شهریاری ضمن تقدیر از مساعدت‌های مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: امیدواریم با تقسیم بندی مناسب این سهمیه قیر و سایر سهمیه‌هایی که از استان به ادارات بنیاد مسکن دشتی و تنگستان اختصاص می‌یابد، آسفالت عمده معابر روستایی دو شهرستان تکمیل شود.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید