کد خبر:4513
پ
۲۰۱۸۰۵۲۶_۱۷۱۴۲۸
فرماندار دشتی مطرح کرد؛

۲۰ تشکل مردم‌نهاد در شهرستان دشتی مجوز فعالیت کسب کردند/ دهیاری ها، شهرداران و ادارات از توان سمن ها استفاده کنند

نادری، فرماندار شهرستان دشتی: شهرستان دشتی از حیث توان نیروی کارآمد و تاثیرگذار و نیروی انسانی فعال و پویا از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. در شهرستان دشتی ۲۰ پروانه فعالیت در قالب تشکل های مردم نهاد صادر شده است. دهیاران، شوراها، شهرداران و ادارات باید تمام کارها و اجرای برنامه های فرهنگی خود را به سمن ها واگذار نمایند و از آن ها کمک بگیرند تا تقویت شوند. در حوزه اعتباری قطعا از تشکل های مردم نهاد حمایت می کنم.

نادری، فرماندار شهرستان دشتی: شهرستان دشتی از حیث توان نیروی کارآمد و تاثیرگذار و نیروی انسانی فعال و پویا از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. در شهرستان دشتی ۲۰ پروانه فعالیت در قالب تشکل های مردم نهاد صادر شده است. دهیاران، شوراها، شهرداران و ادارات باید تمام کارها و اجرای برنامه های فرهنگی خود را به سمن ها واگذار نمایند و از آن ها کمک بگیرند تا تقویت شوند. در حوزه اعتباری قطعا از تشکل های مردم نهاد حمایت می کنم.

به گزارش خبرنگار خورموج نیوز فرماندار شهرستان دشتی در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد دشتی، با بیان اینکه شهرستان دشتی از حیث توان نیروی کارآمد و تاثیرگذار و نیروی انسانی فعال و پویا از ظرفیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم توسعه پایداری در سطح جامعه شکل بگیرد قطعا باید با مشارکت مردم باشد، در هیچ جای دنیا توسعه بدون مشارکت مردم اتفاق نیفتاده و بهترین بستر برای فعالیت و حضور مردم، همین سمن ها هستند. هرچند نسبت به دنیا در سطح پایین قرار داریم و کشورهای مختلف سال‌هاست که از ظرفیت سمن‌ها تجربه نموده اند.

عبدالله نادری نگاه دولت به سازمان‌های مردم‌نهاد را تقویت و حمایت از آنها عنوان داشت و افزود: هرچند که در ابتدای کار هستیم و نواقصات و مشکلاتی وجود دارد که ناشی از این است که خیلی از مسئولان باور ندارند که این تشکل‌های مردمی می‌توانند در حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم سازی کمک کنند.

وی با بیان اینکه، برای اینکه یک جامعه به سمت مشارکت فعال پیش رود نیاز به تمرین و تکرار دارد تا ملکه ذهن مسئولین شود که باید درک درستی از واقعیت‌های جامعه داشته باشند٬ خاطرنشان کرد: در شهرستان دشتی ۲۰ پروانه فعالیت در زمینه های مختلف در قالب تشکل های مردمی (سمن) صادر شده و به زودی کارگروه اجتماعی در شهرستان دشتی فعال می‌شود که جلسات آن به شکل ماهانه با حضور همه دستگاه‌های مربوطه تشکیل، و در راستای حل مشکلات اجتماعی جامعه نیز به‌صورت محله‌ای در سطح شهرستان برنامه‌ریزی خواهد شد.

نادری بیان داشت: توسعه هنرها و صنایع‌دستی باید از روستاها آغاز شود. از بهمن‌ماه سال گذشته در بحث صنایع‌دستی تبلیغات میدانی و چهره به چهره با مردم شروع٬ و طی مدت سه ماه برای ۸۰ نفر در روستاهای شهرستان در زمینهٔ صنایع‌دستی ایجاد شغل شده است که باید از آن حمایت کرده و گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در حال گسترش و توسعه صنایع‌دستی در سطح روستاهای شهرستان هستیم که این امر می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال خانواده‌ها داشته باشد٬ تاکید کرد: ادارات، دهیاران، شوراها و شهرداری‌ها باید تمام ‌کارها و اجرای برنامه های فرهنگی خود را به سمن‌ها واگذار نموده و از آن ها کمک بگیرند تا تقویت شوند. سمن‌ها نیاز به کمک ندارند بلکه باید حمایت و تقویت شوند.

فرماندار شهرستان دشتی از شروع به کار مجدد چهار کارگاه موزائیک‌سازی که قبلا راکد بوده در شهرستان خبر داد و تاکید کرد: دهیاران، شوراها، شهرداران و ادارات باید از تولیدی های شهرستان استفاده کنند تا این کارگاه‌ها فعال شوند. کار سمن ها کار تولیدی بوده و هر تولیدی که سمن ها در شهرستان داشته باشند جهت تقویت آن ها باید استفاده و حمایت شود.

نادری با بیان اینکه باید نمایشگاه هایی که در تهران برگزار می گردد، در همین جا تشکیل شود و افراد را از آنجا دعوت کنیم که بیایند و شهرستان را ببینند، عنوان داشت: آماده سازی زیرساخت‌های کلات حیدری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در آینده انجام می‌شود، اما نیاز است که خودمان حرکت کرده، توانمند سازیم و خودمان را معرفی کرده و طوری حرکت کنیم که همه ادارات به سازمان های مردم نهاد ما نیاز پیدا کنند.

وی از برنامه ریزی در چند روستای شهرستان برای عدم وجود افراد بیکار تا پایان سال جاری خبر داد و تصریح نمود: صنعت عبابافی که فقط در کردوان رواج داشت٬ در حال حاضر در روستاهایی نظیر بحیری و زیزار نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه باید همگرایی که در شهرستان است را بیشتر کرده٬ به سمن ها و مردم امیدواری داد و همگی در جهت مثبت حرکت کنیم٬ تاکید کرد: در حوزه اعتباری قطعا از سمن ها حمایت کرده و در شورای اداری مجدد به ادارات تذکر می دهم و توانایی سمن ها را برایشان معرفی خواهیم کرد که آن ها در برنامه های خود از این توانایی ها استفاده نمایند. در شهرستان دشتی در همه زمینه ها باید مردم در فعالیت ها ورود کنند٬ حتی اگر اشتباه کنند اشکال ندارد.

نادری همچنین به تامین اعتبار برای احداث خانه جوان و خانه اسناد شهرستان دشتی اشاره٬ و اضافه کرد: اگر در اعتبارات بگنجد حتما احداث خواهیم کرد و باید از داشته های فرهنگی دشتی پاسداری نموده و به نسل های آینده

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید