کد خبر:5960
پ
صید میگو
رئیس امور صید شیلات استان بوشهر؛

۱۹۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد

رئیس امور صید شیلات استان بوشهربا اشاره به آغاز فصل صید میگو از سوم مرداد در آبهای استان بوشهر گفت: صیادان تاکنون ۱۹۰ تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

رئیس امور صید شیلات استان بوشهربا اشاره به آغاز فصل صید میگو از سوم مرداد در آبهای استان بوشهر گفت: صیادان تاکنون ۱۹۰ تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ منصور پاپری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه صید میگو برای قایق‌ها از سوم و برای لنج‌ها از پنجم مرداد ماه آغاز شده اظهار داشت: در این تلاش صیادی برای بیش از ۷۰۰ قایق و ۴۹۰ فروند لنج مجوز صید میگو صادر شده است.

 

وی با بیان اینکه مجوز صید میگو برای قایق‌ها ۲۴ و ۴۸ ساعته صادر می‌شود گفت: مجوز صید میگو برای لنج‌های استان بوشهر با توجه به فاصله آنها نسبت به صیدگاه چهار تا شش روزه صادر شده است.

 

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر به میزان صید در ۷ روز نخست صید پرداخت و با اشاره به صید ۱۹۰ تن میگو تصریح کرد: صیادان در ۷ روز گذشته ۱۹۰ تن صید کرده‌اند که ۱۲۰ تن آن مربوط لنج‌ها است.

 

پاپری از کاهش میزان صید نسبت به سال قبل خبرداد و بیان کرد: صیادان سال قبل در ۷ روز نخست صید ۲۸۰ تن میگو صید کرده بودند که امسال به ۱۹۰ تن کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه سال قبل روزانه ۳۱۰ تن میگوی صید شده در بنادر استان بوشهر تخلیه می‌شد خاطر نشان کرد: امسال این میزان به کمتر از ۱۲۰ تن رسیده است.

 

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر میگوی ببری را بهترین گونه میگوی خلیج فارس دانست و افزود: بیش از ۷۰ درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

 

پاپری با تاکید بر پرهیز از صید در مناطق ممنوعه بیان کرد: نوزادگاه‌های میگو در محدوده نیروگاه اتمی، دلوار و اعماق کمتر از ۱۰ متردریا و زیستگاه‌های مصنوعی تا شعاع نیم مایلی آن صید ممنوع است.

 

وی با اشاره به میزان صید میگو در سال قبل افزود: پارسال صیادان استان بوشهر در مدت ۳۱ روز صید، یک‌هزار و ۶۷۶ تن میگو صید کردند.

انتهای پیام/ ع

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید