کد خبر:4849
پ
۲۰۱۸۰۶۲۸_۱۱۱۹۱۶
نماینده دشتی و تنگستان؛

گسیختگی در جامعه بزرگ ترین آفت برای کشور است/ ضربه ای که سوداگران و منفعت طلبان به جامعه می زنند قابل گذشت و اغماض نیست/ در این شرایط حیثیت و اعتبار دولت را نگه داشته و زیر سؤال نبریم

شهریاری، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: آنچه امروز در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی شاهد هستیم نتیجه نپرداختن به مسائل فرهنگی است. آنقدر مشکلات و مسائل محسوس مردم زیاد شده که کمتر توانستیم به معقولات توجه کنیم. حواسمان باشد شبکه ها و رادیوهای بیگانه هیچ وقت از مؤفقیت های جمهوری اسلامی نمی گویند. باید این دولت را تا جایی که می توانیم حیثیت و اعتبار آن را نگه داشته و زیر سؤال نبریم چون امروزه یک دشمنی در بیرون این مرزها دندان تیز کرده که نه به اصلاح طلبش رحم می کند و نه اصول گرا. هیچ وقت در این برهه از زمان مسائل و مشکلات کشور را درشت نمی کنم که بر سر دولت بکوبم، چون این کار ساده اندیشی است.

شهریاری، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: مردم پس از گذشت ۳۷ سال باید بدانند که چه کسانی عامل شهادت شهدای هفتم تیر بودند. امروز شاهد هستیم که همان بانیان جنایتکار واقعه هفتم تیر برای مردم میهن اسلامی ما دایه دلسوزتر از مادر شده و مردم را به سیاه نمایی، جبهه گیری و بی اعتمادی نسبت به انقلاب و نظام تشویق می کنند. آنچه امروز در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی شاهد هستیم نتیجه نپرداختن به مسائل فرهنگی است. آنقدر مشکلات و مسائل محسوس مردم زیاد شده که کمتر توانستیم به معقولات توجه کنیم. حواسمان باشد شبکه ها و رادیوهای بیگانه هیچ وقت از مؤفقیت های جمهوری اسلامی نمی گویند. باید این دولت را تا جایی که می توانیم حیثیت و اعتبار آن را نگه داشته و زیر سؤال نبریم چون امروزه یک دشمنی در بیرون این مرزها دندان تیز کرده که نه به اصلاح طلبش رحم می کند و نه اصول گرا. هیچ وقت در این برهه از زمان مسائل و مشکلات کشور را درشت نمی کنم که بر سر دولت بکوبم، چون این کار ساده اندیشی است. مداحان باید از ماه های محرم و صفر به عنوان یک فرصت برای کاهش تنش ها، مسائل و مشکلات مردم، تقویت وحدت و انسجام جامعه استفاده کنند چرا که گسیختگی در جامعه بزرگترین آفت برای کشور است.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای شورای هیئات مذهبی و اداره تبلیغات شهرستان دشتی به مناسبت روز تبلیغات اظهار داشت: مردم پس از گذشت ۳۷ سال باید بدانند که چه کسانی عامل شهادت شهدای هفتم تیر بودند. امروز شاهد هستیم که همان بانیان جنایتکار واقعه هفتم تیر برای مردم میهن اسلامی ما دایه دلسوزتر از مادر شده و مردم را به سیاه نمایی، جبهه گیری و بی اعتمادی نسبت به انقلاب و نظامی که برای آن خون داده و شهید دادند، تشویق می کنند. امیدوارم همه ما به برکت خون شهدا در هر عرصه ای که فعالیت داریم، ضامن خون شهدا و ادامه دهنده راه آنان باشیم. همه شهدا یک هدف را دنبال می کردند و آن حفظ نظام و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی است.

 

دکتر سید کمال الدین شهریاری افزود: آنچه که امروزه در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم شاهد هستیم شاید نتیجه نپرداختن به مسائل فرهنگی از ابتدای انقلاب بوده و ما متاسفانه به فرهنگ به عنوان یک فعالیت حاشیه ای در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نگاه کرده ایم. با غفلت از امر فرهنگ در جامعه اسلامی، جامعه امروز را با مسائل و مشکلاتی مواجه کردیم که در حل آن ها عاجز هستیم. اگر در ابتدای انقلاب به فرهنگ عمومی و فرهنگ قرآنی توجه کرده و به عنوان یک اصل و ضرورت نگاه می کردیم شاید امروز بسیاری از مسائلی که با آن مواجه هستیم، دچار نبودیم.

 

وی بیان داشت: اگر در پی خروج ترامپ از برجام بخشی از جامعه به سمت خرید دلار هجوم می برند یا عده ای به صرافخانه ها و طلافروشی ها برای خرید و جمع آوری سکه حمله می کنند، ناشی از ضعف فرهنگی است و گر نه یک جامعه انقلابی و ارزشی اگر مورد هجوم، حمله و تهدید دشمن قرار گرفت باید طلایش را بفروشد تا از تهاجم دشمن جلوگیری کرده و دلارش را بفروشد تا پول ملی اش را تقویت نماید. همان گونه که در ابتدای انقلاب، در پیروزی انقلاب و در زمان جنگ مردم طلاهایشان را برای اداره جنگ می دادند. چطور شده که الان با تهدیدی از سوی دشمن، بخشی از جامعه هجوم می برند که طلا و ارز بازار را جمع آوری کنند.

 

وی اضافه کرد: خوشبختانه در جامعه ما همه این گونه نیستند، تعداد اندکی سوداگر، دنیاطلب و منفعت طلب که به دنبال منافع دنیوی هستند تا از هر آب گل آلودی ماهی بگیرند و کیسه های خودشان را پر کنند، اما ضربه ای که این ها به جامعه می زنند قابل گذشت و اغماض نیست و باید جامعه ما در مقابل این بی فرهنگی ها موضع بگیرد.

 

شهریاری با بیان اینکه آنقدر مشکلات و مسائل محسوس مردم زیاد است که به معقولات کم تر توانستیم توجه کنیم تصریح کرد: واقعا تا جایی که در توان داشتم در کنار مسائل زیربنایی، امور روزمره و محسوسات مردم به مسائل فرهنگی هم بی توجه نبودم چون از شهرستانی برخاسته و رشد و نمو کردیم که مهد فرهنگ، علم و ادب استان بوشهر و حتی جنوب کشور بوده و هست. بسیاری از رشته های فرهنگی در کشور نام شهرستان دشتی را با خودشان یدک می کشند و سعی کردیم در ادبیات، افکار، مکاتبات و سخنرانی هایمان این وجهه فرهنگی شهرستان دشتی را منعکس نمائیم.

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا جایی که توانستیم از بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام، خیرین، منطقه ویژه و هر جایی که شده کمکی کنیم تحت عنوان کمک به مساجد، هیئات مذهبی و… هر کمکی توانستیم کردیم، عنوان داشت: چون تعداد روستاها و جمعیت روستایی شهرستان تنگستان از دشتی بیشتر است، به گونه ای که ۷۰ درصد جمعیت آن روستانشین می باشد تعداد خانه های عالم دشتی از تنگستان کمتر است.

 

وی همچنین خطاب به مداحان و اعضای هیئت های مذهبی بیان داشت: توصیه برادرانه من به شما درک شرایط امروز کشور و نقش شما در ایجاد امید، هیجان و عزم و اراده برای حفظ جامعه در صحنه، برای دفاع از ارزش های نظام و انقلاب است. امروزه مردم با کوچکترین مسائل و مشکلات کشور آشنا هستند. چالش هایی نظیر بیکاری، فقر و اقشار ضعیف و کم درآمد، فساد اداری و مالی که با آن ها مواجه هستیم را همه می دانند. گسیختگی در جامعه بزرگ ترین آفت برای کشور بوده و همین ها تا حدودی باعث بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولین شده و اگر مداحان ما این را در قالب شعر و مداحی تشدید کنند از این کار چه نتیجه ای می توان گرفت؟

 

وی خاطرنشان کرد: حواسمان باشد شبکه ها و رادیوهای بیگانه هیچ وقت از مؤفقیت های جمهوری اسلامی نمی گویند. از مؤفقیت های دانشمندان هسته ای، دانشمندان نانوتکنولوژی، دانشمندان ما در زمینه سلول های بنیادی و درجه ها و رتبه های بین المللی و جهانی آن ها نمی گویند، فقط با موتورهای توربوجت سمپاشی خود را بر روی جامعه ما می ریزند.

 

شهریاری بیان داشت: به عنوان یک اصول گرا در این شرایط فکر می کنم که باید این دولت را تا جایی که می توانیم حیثیت و اعتبار آن را نگه داشته و زیر سؤال نبریم، چون امروزه یک دشمنی در بیرون این مرزها دندان تیز کرده که نه به اصلاح طلبش و نه به اصول گرا، نه به شیخ و نه سیدش، نه به جوان و نه به رزمنده اش، نه کاسب و نه بازاری اش رحم نمی کند. حواسمان باشد، ما امروز باید بدانیم که دشمن ما کیست و مشکل از کجاست.

 

وی با بیان اینکه، درست است که من با بسیاری از اقدامات دولت مخالف بوده و در جلسات غیرعلنی که پخش نمی شود حرف های خودم را می زنم، اما هیچ وقت در این برهه از زمان مسائل و مشکلات کشور را درشت نمی کنم که بر سر دولت بکوبم، چون این کار ساده اندیشی است، افزود: شما عزیزان با توجه به اینکه در ماه شوال بوده و ماه های محرم و صفر در پیش رو داریم و بهار فعالیت و کار شما در همین دو ماه می باشد؛ امروزه جامعه ما بسیار پرتنش شده و در برهه بسیار حساسی به سر می بریم. هنوز نقشه های ترامپ ملعون عملیاتی نشده اما از نظر روانی کار می کنند، باید از این دو ماه به عنوان یک فرصت برای کاهش تنش ها، مسائل و مشکلات مردم، تقویت وحدت و انسجام جامعه استفاده کنیم چرا که گسیختگی در جامعه بزرگترین آفت برای کشور است.

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حواسمان باشد که اگر در جامعه گسست ایجاد شده و سرمایه اجتماعی که بزرگ ترین حامی نظام و انقلاب است دچار نقصان شود، چیزی برای ما نمی ماند. بنابراین توصیه من به شما عزیزان این است که در ماه های پیش رو باید به عنوان یک فرصت استفاده کرده و شنوندگان را با مداحی، هنر، نفوذ و جایگاهی که در جامعه دارید، کاری کنید که این تنش زدایی، انسجام و تقویت وحدت و یکپارچگی جامعه انشاله بیشتر حفظ شده و با این کار بتوانید قدمی در راه حفظ این نظام برداشته و از خون شهدایی که برای آبیاری نهال انقلاب بر زمین ریخته شده پاسداری و حراست نمائید.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید