کد خبر:8847
پ
۲۰۱۹۰۳۱۷_۱۵۴۷۰۲
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛

۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی استان بوشهر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد

در حاشیه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجموع تعداد ۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر که تعداد ۲۶ پروژه آن افتتاح و تعداد ۲۱ پروژه نیز عملیات اجرایی آن آغاز شد، این پروژه ها با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد که در مجموع شش هزار ۹۵۴ مترمربع به فضاهای فیزیکی بهداشتی درمانی استان بوشهر اضافه شد.

در حاشیه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجموع تعداد ۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر که تعداد ۲۶ پروژه آن افتتاح و تعداد ۲۱ پروژه نیز عملیات اجرایی آن آغاز شد، این پروژه ها با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد که در مجموع شش هزار ۹۵۴ مترمربع به فضاهای فیزیکی بهداشتی درمانی استان بوشهر اضافه شد.

 

در این سفر کلینیک تخصصی بیمارستان زینبیه(س) خورموج نیز با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در مجلس، فرماندار دشتی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 

این پروژه خیرساز با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال و دارای زیربنای ۹۵۰ مترمربع در ۲ طبقه توسط آقای خورشید حاجیانی از خیرین شهرستان دشتی احداث شده است.

 

این کلینیک تخصصی که عملیات احداث آن در مدت زمان ۱۵ ماه به طول انجامیده، شامل ۱۸ اتاق جهت استقرار مطب پزشکان است که خدمات تخصصی پزشکی در این کلینیک ارائه خواهد شد.

 

به گزارش خورموج نیوز، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ زنی کلینیک تخصصی شهر خورموج که با حضور وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت، حوزه سلامت و بهداشت و درمان را یکی از بخش های مهم زیربنایی و روبنایی هر جامعه ای دانسته و اظهار داشت: هزینه ساختمان این کلینیک با بذل محبت و کمک های مالی جناب حاجیانی تهیه شده و نقشه و عملیات اجرایی آن نیز توسط وزارت بهداشت و درمان انجام می شود.

 

سید کمال الدین شهریاری از حمایت های مالی مهندس زنگنه وزیر نفت و دکتر هاشمی وزیر سابق بهداشت و درمان که پایه گذار توسعه بیمارستان زینبیه بودند قدردانی نموده و از وزیر بهداشت و درمان خواستند هر چه سریع تر یک مرکز تخصصی اعصاب و روان را در دشتی احداث کنند و افزود: علاوه بر ایجاد بخش اعصاب و روان، بخش های اِن آی سی یو(NICU) و آی سی یو(ICU) نیز باید مورد حمایت های مالی وزارت نفت قرار گیرد.

 

در این مراسم همچنین فرماندار دشتی خواستار فراهم شدن زمینه جذب ۷۰ نفر نیروی انسانی متخصص جهت تکمیل کادر پزشکی بیمارستان زینبیه شهر خورموج شده و عنوان کرد: با توجه به وضعیت زندگی مردم ضرورت دارد میهمان سرای همراه بیمار در بیمارستان زینبیه احداث شود تا افرادی که از مناطق دورافتاده مراجعه می‌کنند دغدغه اسکان نداشته باشند.

بیشتر بخوانید
۸۸ پروژه اشتغالزایی در دشتی با ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار است

 

عبدالله نادری بر احداث ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) زیارت ساحلی تاکید کرده و افزود: احداث خانه بهداشت روستای بن بید نیز با توجه به صعب العبور و دورافتاده بودن آن یکی از مطالبات اصلی مردم این روستا می باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در اشاره به روند توسعه خدمات حوزه بهداشت و درمان استان بیان داشت: در طول ۵ سال گذشته نزدیک به ۲۳۰ پروژه ساخته و تحویل داده شده که معادل ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار می باشد. همچنین زیربنای ساخت و سازهای انجام شده طی این مدت نزدیک به ۴۵ هزار مترمربع است.

 

دکتر کشمیری با بیان اینکه بر اساس آئین نامه ای که با استانداری منعقد کردیم مقداری از این منابع از محل منابع استانی و مقداری نیز از محل منابع وزارتخانه کسب شده، افزود: در حال حاضر مجموعه عمر ساختمان های مربوط به حوزه دولت در بهداشت و درمان کمتر از ۱۰ سال است، در حالی که قبل از آن ۲۵ سال بوده و این یک اتفاق ویژه است.

 

وی تعداد کارمندان حوزه بهداشت و درمان در سراسر استان را ۷ هزار نفر عنوان، و خاطرنشان کرد: تمام مردم شهرستان دشتی و دیگر شهرستان های استان پرونده الکترونیک دارند که با پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان در سال آینده استان بوشهر جزو اولین استان هایی خواهد بود که تمام مراحل طرح های ارجاع و پزشک خانواده به طور کامل اجرایی خواهد شد.

 

دکتر کشمیری با اشاره به اینکه نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و فرماندار دشتی سال گذشته در مراسم افتتاح یک مرکز خدمات جامع سلامت درخواست چشم پزشکی داشتند که حضور چشم پزشک از مهرماه در بیمارستان زینبیه آغاز شده، تصریح کرد: کمبودهای بخش ارتوپد بیمارستان نیز در حال برطرف شدن است. همچنین با تعرفه ای که معاون درمان در اختیار دانشگاه قرار داده ایجاد بخش اعصاب و روان نیز به زودی آغاز عملیات خواهد شد که مقداری از هزینه آن تامین شده و تنها مشکل تهیه نقشه و مسائل فنی می باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پایان از اتمام پروژه های بخش های آی سی یو(ICU) و اِن آی سی یو(NICU) بیمارستان زینبیه خورموج با کمک وزارت نفت در ظرف مدت ۶ ماه آینده خبر داد و افزود: اورژانس بیمارستان توسعه ی خیلی خوبی داشته و درمانگاه نیز از امروز به ان اضافه خواهد شد که امیدواریم در سال آینده شاهد افتتاح پروژه های بهتر و بیشتری باشیم.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید