کد خبر:7257
پ
هفته دولت
در دومین روز از هفته دولت صورت گرفت؛

کلنگ زنی و بهره برداری از ۱۱ پروژه در شهرستان دشتی +تصاویر

در دومین روز از هفته دولت٬ تعداد ۱۱ پروژه در زمینه های عمران شهری، عمران روستایی، بهداشت و درمان، آبخیزداری، راهداری، آب روستایی و اشتغال‌زایی در بخش مرکزی شهرستان دشتی، عملیات اجرایی آن ها آغاز و یا به بهره برداری رسید.

در دومین روز از هفته دولت٬ تعداد ۱۱ پروژه در زمینه های عمران شهری، عمران روستایی، بهداشت و درمان، آبخیزداری، راهداری، آب روستایی و اشتغال‌زایی در بخش مرکزی شهرستان دشتی، عملیات اجرایی آن ها آغاز و یا به بهره برداری رسید. از این تعداد هفت پروژه شامل خیابان شهید چمران، آسفالت کوچه و معابر، احداث بندهای خاکی، طرح هادی روستای کلل، چهله و درازی و پل خورموج – درازی به بهره برداری رسیده و تعداد چهار پروژه شامل پایگاه سلامت شهری لقمان حکیم خورموج، هوشمند سازی مبادی ورودی روستاها، عملیات بازسازی خط انتقال چاه های مجتمع لاور شرقی و طرح اشتغال زایی بزرگ ترین کارگاه تولید مبل و مصنوعات چوبی نیز عملیات اجرایی آن ها آغاز گردید.

 

فرماندار شهرستان دشتی در حاشیه برگزاری آئین آغاز عملیات اجرایی کارگاه تولید مبل و مصنوعات چوبی روستای بحیری با اشاره به اینکه با احداث این کارگاه برای حداقل تعداد ۲۰ نفر بصورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود و امروزه مهم ترین کار در کشور اشتغال است که باید از بخش خصوصی در این زمینه حمایت کنیم، تاکید کرد: در تکمیل نیروی انسانی این کارگاه باید نیروهای جوان روستاهای همجوار در اولویت قرار گیرد.

 

عبدالله نادری همچنین در حاشیه برگزاری مراسم بهره برداری از خیابان شهید چمران خورموج از تلاش های شهردار، شورای شهر و کارکنان شهرداری خورموج قدردانی نموده و بیان داشت: در این مقطع زمانی جهت ایجاد رضایت مندی مردم نیاز به کار و تلاش مضاعف است. باید مشکلات موجود در سطح شهر خورموج جهت بررسی و رفع آن ها هر چه زودتر احصا گردد تا هر چه بیشتر رضایتمندی شهروندان را داشته باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در بحث سرمایه گذاری و حمایت از فعالیت بخش خصوصی تلاش کنیم٬ تصریح نمود: باید جهت ایجاد اشتغال از ظرفیت بخش خصوصی در شهرها نیز استفاده شده و شورا و شهرداری نیز در راستای مشارکت بخش خصوصی در انجام پروژه ها برنامه ریزی نمایند.

 

احمد شیخیانی، شهردار خورموج نیز با بیان اینکه اعتبار احداث خیابان شهید چمران و زیرسازی و آسفالت معابر شهر از محل اعتبارات تملک دارایی ها تامین شده، بیان داشت: پروژه های پارک محله ای شهید طلائیان با حدود ۸۰ درصد پیشرفت٬ ساماندهی دره ذاکری، آسفالت و زیرسازی بیش از ۶۰ کوچه و معبر در سطح شهر خورموج با پیشرفت بالای۵۰ درصد و پارک پردیس مهر نیز با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی جهت بهره برداری در ایام الله دهه فجر در حال آماده سازی می باشد.

بیشتر بخوانید
فرماندار: ادارات دشتی مکلف به کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق هستند

 

دکتر اصغر بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در حاشیه برگزاری آئین کلنگ زنی پایگاه سلامت شهری لقمان حکیم خورموج بیان داشت: اعتبار این پروژه ۶۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی است که جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

 

در این روز همچنین پرویز دانش پور٬ سرپرست معاونت فنی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در حاشیه برگزاری آئین افتتاح پروژه احداث بندهای خاکی در شهرستان دشتی با اشاره به اینکه پروژه احداث ۲۲۵ مورد بند خاکی با بذرکاری٬ با مبلغ یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی طرح بهبود و اصلاح مراتع در مرتع چاه چاهو اجرا شده٬ اظهار داشت: جمع آوری نزولات آسمانی، توزیع بیشتر منابع آب در سطح مراتع، تأمین آب مورد نیاز دام، حفظ آب و خاک، بهبود وضعیت پوشش گیاهی و افزایش تولید علوفه و در نتیجه ارتقای کیفیت معیشت مرتعداران از اهداف اجرای این طرح می باشد.

 

رئیس اداره آبفای روستایی شهرستان دشتی نیز در حاشیه برگزاری مراسم آغاز عملیات اجرایی بازسازی خط انتقال چاه های روستای لاور شرقی، با بیان اینکه بازسازی خط انتقال چاه های شماره (۱) و (۲) تنگ سدر به علت هدررفت و فرسودگی زیاد در شبکه می باشد که تجمیع شده و به طور مستقیم وارد مخزن ذخیره می شود٬ عنوان نمود: مجتمع خط انتقال چاه های تنگ سدر علاوه بر روستای لاور شرقی، تمام تولیدی صنعتی های واقع در مسیر خط انتقال را نیز تامین می نماید. تعداد ۲۵۳ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۹۵۱ نفر تحت پوشش این پروژه قرار می گیرد.

 

خدادادی مدت اجرای پروژه را ۸ ماه و میزان اعتبارات آن ۱۶ هزار میلیارد ریال عنوان، و بیان داشت: در سال جاری حدود ۱۶ مبادی ورودی شهر خورموج هوشمندسازی خواهد شد که در زمینه مدیریت مصرف٬ سنجش مقدار مصرف و محل توزیع آب کمک می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید