کد خبر:9352
پ
شهریاری۱۳
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس؛

کثرت اقدامات دو سال اخیر در دشتی و تنگستان قابل مقایسه با قبل از آن نیست

نشست دکتر سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهرستان و برخی شورای روستاهای دشتی جهت بررسی مشکلات مردم شهرستان برگزار شد.

نشست دکتر سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهرستان و برخی شورای روستاهای دشتی جهت بررسی مشکلات مردم شهرستان برگزار شد.

 

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهرستان و برخی شورای روستاهای دشتی در پاسخ به علت نیمه تمام ماندن و ادامه دار شدن بعضی پروژه ها و نگرانی مردم در این مورد، اظهار داشت: در برنامه ریزی یک اصل است که هنگام برنامه ریزی یک سری متغیرهایی (درون زا و برون زا) را باید در نظر گرفته و طبق آن برنامه ریزی و هدف گذاری کرد. همچنین باید منابعی نظیر منابع مالی، انسانی، تجهیزات، مدیریت و … برای آن پیش بینی شود تا به وسیله آن کار شروع و سپس پایان یابد. متغیرهای درون زا در اختیار ما است و می توانیم آن ها را مدیریت کرده و کم و زیاد کنیم اما متغیرهای برون زا در اختیار ما نیست، که به همین علت اگر با پیش بینی های ما محق نشود برنامه به هدف نخواهد رسید.

 

دکتر سیدکمال الدین شهریاری افزود: در کشور ما نفت یک متغیر بسیار بزرگ برون زا در اقتصاد است که معمولا چون نمی توان آن را در برنامه ریزی ها پیش بینی کرده و با واقعیت منطبق نیست، بیشتر برنامه های درازمدت، میان مدت و کوتاه مدت با عدم تحقق روبرو می شود.

 

وی با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا بازار جهانی نفت و خریداران آن را به شدت کنترل می کند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اعلام شده معافیت ۸ کشور چین، هند، کره، ژاپن، ترکیه و … برداشته می شود، بنابراین برای اینکه بتوانیم نفتمان را بفروشیم باید زیر قیمت های جهانی عرضه کنیم تا برخی کشورها ریسک مقابله با آمریکا را پذیرفته و نفت را زیر قیمت از ما خریداری کنند. در حال حاضر وضعیت اقتصادی کشور به گونه ای است که معلوم نیست ظرف ۶ ماه آینده وضعیت فروش نفت، قیمت، میزان فروش و درآمد حاصل از آن چگونه است، بنابراین نمی توان گفت یک پروژه در دست اقدام چه زمانی پایان می یابد.

 

شهریاری با بیان اینکه در چنین شرایطی در مجلس، تهران، استان و شهرستان پیگیر مشکلات، کمبودها و نواقصات هستم، اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته طی دو سال و ۱۱ ماه گذشته را به نسبت دو سال قبل آن مقایسه کنید که در زمینه های مختلف چه میزان پیشرفت کرده ایم. بعضی از تجهیزاتی که برای بیمارستان های اهرم و خورموج گرفتیم دود از سر مسئولین استان بلند کرده که در کل انبار هیئت امنای ارزی ۵ تا نیست و ما دو مورد آن را گرفتیم که این ناشی از ارتباط قوی با مسئولین، وزرا، روسای سازمان ها، شرکت ها و نهادها در سطح کشور، استان و شهرستان می باشد.

بیشتر بخوانید
تنفر ملت‌های جهان نسبت به رژیم صهیونیستی افزایش یافته است

 

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخاطر حاد شدن مشکل آب دو سوال از وزیر نیرو مطرح کردم، یادآور شد: اقداماتی که مخابرات شهرستان دشتی طی این مدت انجام داده حاصل ۴ سوال است که از وزیر ارتباطات مطرح کردم و هنوز هم در کمیسیون است و پس نگرفتم. سالن های ورزشی که تا ۳ سال پیش بلاتکلیف بودند، در حال حاضر عملیات اجرایی آن ها تمام شده و یا در حال انجام است.

 

وی با اشاره به اینکه آبشیرین کن ۷ هزار و ۵۰۰ مترمکعبی دلوار سال ۹۶ کلنگ زنی شد اما بخاطر مشکلات ارزی عملیات اجرایی آن آغاز نشده که در حال پیگیری هستیم، در اشاره به مساله فعالیت معدن سنگ در کوه بیرمی، از دو نگاه بیان داشت: یکی اینکه تمام کشورهای توسعه یافته بر اساس توسعه صنعت و یا توسعه معدنی پیشرفت کرده اند، و دوم اینکه یکی از مشکلات کشور ما که به تحریم ها و مسائل روابط بین الملل برمی گردد، عدم سرمایه گذاری خارجی است.

 

شهریاری اضافه کرد: کشورهای چین، هند و اندونزی از بزرگ ترین کشورها در جذب سرمایه گذاری خارجی هستند. به واسطه همین موفقیت در جذب سرمایه گذاری خارجی، بر اساس پیش بینی موسسات اقتصادی بزرگ دنیا نظیر صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، کشور چین اقتصاد اول، هند اقتصاد سوم و اندونزی اقتصاد چهارم دنیا را در سال ۲۰۵۰ خواهند داشت.

 

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران موظف به اخذ مجوز از دستگاه های ذی ربط هستند که اگر مغایر با آن عمل شود باید کار آن ها متوقف کرده و اجازه فعالیت داده نشود، افزود: اگر می خواهید به توسعه دست پیدا کنید به سرمایه گذاران خارج از استان خوش آمد بگویید و فرش قرمز زیر پایشان پهن کنید و دستگاه های اجرایی مربوطه وظیفه دارند پس از دادن مجوز فعالیت بر کار آن ها نظارت داشته باشند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید