به گزارش خورموج نیوز به نقل از مهر؛ عبدالله نادری صبح شنبه در بازدید از روستاهای اسماعیل محمودی، میته، برمصاد، کردوان علیا و چاه حسین جمال از توابع بخش کاکی که با حضور اعضای شورا، دهیار و معتمدین در مساجد این روستاها برگزار شد اظهار داشت: در گذشته عبا بافی تنها در روستای کردوان علیا بود ولی با برخی اقدامات انجام شده و برگزاری دوره های آموزشی هم اکنون در چند روستا نیز این صنعت وجود دارد و زمینه اشتغال زیادی را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه این صنعت در شهرستان دشتی حمایت و تقویت می شود، افزود: وظیفه ما مسئولین پاسخگو بودن به مردم، حضور درجمع آنها و بررسی مسائل و مشکلات از نزدیک است و دولت تدبیر و امید نیز همواره به این مسائل تاکید دارد.

نادری بیان کرد: تلاش داریم به روستای میته به عنوان روستای فاقد بیکار توجه خوبی در زمینه اعتبارات عمرانی داشته باشیم و در همین راستا ظرف مدت ۱۵ روز بنیاد مسکن برج نوری احداث و طرح هادی در روستا اجرا و در زمینه ورزش نیز بر اساس اولویت ها و شاخص ها اقدام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: دولت توجه جدی به معیشت و فضای کسب و کار مردم دارد و به همین جهت تسهیلات اشتغالزایی خوبی پرداخت می کند که در مناطق مرزی با نرخ ۴ درصد و روستاهای غیر مرزی شش درصدی است.

نادری با بیان اینکه بوستان روستای کردوان علیا دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است، یادآور شد: بنیاد مسکن در سال جاری نسبت به تکمیل این بوستان اقدام و اداره برق نیز ۵۰ درصد پایه‌های فرسوده روستا نوسازی و تعویض کند.

وی یادآور شد: برای اجرای طرح هادی در روستای چاه حسین جمال نیز سه هزار متر مربع قیر رایگان توسط بیناد مسکن در اختیار دهیاری قرار خواهد گرفت و توسعه شبکه آب روستا انجام خواهد شد.

نادری در خصوص عمران و آبادی روستای اسماعیل محمودی نیز گفت: در این مدت اقدامات خوبی شروع شده و برای اجرای طرح هادی ۳۰۰ متر مربع قیر رایگان در اختیار دهیاری قرار خواهد گرفت و تلاش داریم بخشی از جاده آنتنی روستا تا پایان سال انجام شود.

فرماندار دشتی گفت: در حوزه اقتصادی مردم نیز باید مشارکت داشته باشند و دولت به تنهایی نمی تواند موفق باشد و ما در سطح شهرستان نیز در جهت تشویق سرمایه گذاران با پیگیری های به عمل آمده قیمت زمین در شهرک صنعتی از ۳۰ هزار تومان به ۱۷ هزار تومان کاهش پیدا کرد.