کد خبر:9416
پ
پیام-تسلیت

پیام تسلیت برخی از مسئولین استان بوشهر در پی درگذشت استاد هاشمی زاده

در پی درگذشت استاد سید محمد رضا هاشمی زاده چهره ماندگار ادبی دشتی، برخی از مسئولین استان و شهرستان، درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.

در پی درگذشت استاد سید محمد رضا هاشمی زاده چهره ماندگار ادبی دشتی، برخی از مسئولین استان و شهرستان، درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.

 

پیام تسلیت نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی

هو الحی

خبر درگذشت معلم فرزانه، چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی استاد سید محمد رضا هاشمی زاده در ماه مهمانی خدا موجب تالم و تاثر فراوان گردید.

او ذوق و هنر خود را در خدمت به ادب دشتی و فرهنگ شهادت و ولایتمداری به کار بست و بی گمان جایگاه والا و نام نیکش همیشه در یاد مردم ادب پرور دشتی و استان بوشهر خواهد ماند.

این ضایعه را به خاندان معزز آن مرحوم، جامعه ادبی و عموم مردم شهرستان دشتی و استان بوشهر صمیمانه تسلیت عرض نموده، علو درجات آن فقید سعید و بردباری، تندرستی و طول عمر با عزت بازماندگان را از خداوند حکیم مسئلت می نمایم.

سید کمال الدین شهریاری
٢٢ اردیبهشت ۱۳۹۸

 

پیام تسلیت فرماندار دشتی

بسم الله الرحمن الرحیم
خبر تلخ درگذشت شاعر فرزانه انقلابی و آیینی و پیش کسوت فرهنگی استاد سید محمدرضا هاشمی زاده جامعه ادبی و فرهنگی دشتی را داغدار کرد. از دست دادن او برای همه اصحاب شعر وادب خسارت باراست. هاشمی زاده شاعری مهربان و خوش قلب بود و پشت چهره خندانش غمی نهفته بود زیرا این شاعر وادیب بزرگ هیچ گاه از درد جامعه دور نبود. هاشمی زاده شاعر ومعلمی رشد یافته باشخصیت و رفتار وگفتار وکردار و اندیشه های پاک بود که بر سینه خود مدال خود شناسی وخداشناسی را نصب کرده بود.
اینجانب این مصیبت جان گداز را به خانواده فرهیخته ایشان و جامعه ادبی ،هنری وفرهنگی شهرستان دشتی صمیمانه تسلیت عرض می کنم و آرزومندم خداوند درجات این عالم متقی را متعالی گرداند و در جوار قربش او را جای دهد و بستگان را صبر و اجر عنایت فرماید.

عبدالله نادری
فرماندار دشتی

 

پیام تسلیت شهردار خورموج
خانواده داغدار مرحوم استاد سید محمدرضا هاشمی زاده
خبر تأسف بار درگذشت چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی، معلم فرهیخته و شاعر وارسته آئینی نگین فرهنگی جنوب استاد سید محمدرضا هاشمی زاده موجب تألم و تأثر اینجانب و جامعه ادبی استان بوشهر گردید.
بی تردید تلاشهای گرانبها و خدمات ارزشمند این چهره فرهیخته در عرصه تعلیم و تربیت (که اینجانب افتخار تلمذ در محضر ایشان را دارم) و فرهنگ و ادب جنوب کشور چون باقیات الصالحاتی است که از حافظه مردم مهد علم و ادب شهرستان دشتی هیچگاه پاک نخواهد شد.
اینجانب درگذشت این معلم بزرگ، شاعر دلسوخته و چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی به شما خانواده آن مرحوم، فرهنگیان و جامعه ادبی شهرستان دشتی و استان بوشهر تسلیت عرض نموده و غفران و رحمت واسعه الهی برای ایشان و صبر و اجر برای همه بازماندگان مسألت دارم.
احمد شیخیانی
شهردار خورموج و
دبیر همایش
تجلیل از چهره های ماندگار ادبی
شهر خورموج

بیشتر بخوانید
به مناسبت "دوم مرداد" تولد "استاد سید کوچک هاشمی زاده"

 

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر

با افسوس فراوان خبر درگذشت شاعر توانا استاد سید محمدرضا هاشمی زاده موجب تاسف و تاثر مردم استان بوشهر و شهرستان دشتی شد. بی‌گمان جایگاه رفیع این شاعر در تاریخ شعر و ادب پایدار و خدمات ارزنده‌ای که به فرهنگ و هنر کشور عرضه نموده‌ ماندگار خواهد ماند.

اینجانب درگذشت شاعر ارجمند سید محمدرضا هاشمی زاده که از شاعران برجسته کشور و استان بوشهر بود را به جامعه ی فرهنگی و هنری استان، خانواده محترم آن فقید تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت دارم.

فاطمه کرمپور

 

پیام تسلیت امام جمعه کاکی

باسمه تعالی
انالله وانا الیه راجعون
رحلت غم انگیزشاعر متعهد و فرزانه؛استاد بزرگوارم جناب آقای سید محمد رضا هاشمی زاده موجب تأثر و تألم گردید.
ایشان معلم و شاعری شیرین سخن ؛ولایتمدارو انسانی نیک اندیش با طبعی روان و شعری متضمن نکات اعتقادی. اخلاقی و اجتماعی بود که نام او را در تاریخ فرهنگ و ادب ایران زمین بویژه شهرستان متمدن دشتی ماندگار خواهد کرد.
اینجانب درگذشت این شاعر گرانقدر را به جامعه ادبی شهرستان دشتی و شعرا و مردم شریف و هنردوست بویژه خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده، از ذات اقدس احدیت برای ایشان رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.
روح بلند و ملکوتی آن مرد بزرگ با اجداد مطهرش محشور باد.

رفتی تو و خوان شعر بی مائده ماند
گفتار و سکوت، هر دو بی فائده ماند
اسم و صفت و فعل گسستند از هم
دستور زبان عشق بی قاعده ماند(امینی)

محمد محمدی
امام جمعه بخش کاکی

 

پیام تسلیت شهردار دوراهک

«بِسمِ اللّه ِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ»
« إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُون »
خبر درگذشت استاد سید محمد رضا هاشمی زاده از چهره ماندگار ادبی دشتی موجب تالم و تاثر شدید گردید. آن فقید سعید از مفاخر ادبی استان بوشهر و معلمی دلسوز بود.عروج بزرگمردانی که پیشتر در مکتب دانش پیشتاز بوده و بیشتر در قلوب مردم جای دارند بسی سنگین و طاقت فرساست.
آن استاد ارزشمند و دلسوز در عمر پر برکت خویش منشأ خدمات متعددی با تکیه بر اخلاق حسنه و دانش خود گردیدند.از جمله چاپ و به یادگار گذاشتن چندین اثر ادبی برتر، مصداق و تسلی بخش فقدان آن چهره ماندگار هست.
اینجانب در نهایت تألم و تأثر این فقدان جانسوز را به خاندان شریف ایشان، جامعه فرهنگی و ادبی استان،بخصوص جامعه فرهنگی آموزش و پرورش و عموم مردم شهرستان دشتی تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند بزرگ برای آن فقید سعید، غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسألت می نمایم.
هوشنگ احمدی – شهردار دوراهک

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید