کد خبر:8766
پ
IMG_20190305_165042_068
فقیه رئیس کمیته امداد شهرستان دشتی؛

پرداخت ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به مددجویان کمیته امداد دشتی/ زنگ جشن احسان و نیکوکاری ۱۵ اسفندماه در مدارس دشتی نواخته می شود

فقیه، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتی: در سال ۹۷ مبلغ ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی به مددجویان کمیته امداد دشتی پرداخت شده است. در روز ۱۵ اسفندماه زنگ جشن احسان و نیکوکاری در مدارس دشتی نواخته می شود

فقیه، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتی(خورموج): در سال ۹۷ مبلغ ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی به مددجویان کمیته امداد دشتی پرداخت شده است. در روز ۱۵ اسفندماه زنگ جشن احسان و نیکوکاری در مدارس دشتی نواخته می شود.

 

رئیس کمیته امداد شهرستان دشتی توانمندسازی و شکوفایی استعدادها، تامین خودکفایی و تقویت رشد ایمانی نیازمندان را از اهداف تاسیس کمیته امداد عنوان، و اظهار داشت: برنامه احسان و نیکوکاری از یکم دی ماه در چهار مرحله وارد فاز اجرایی شده و با توجه به بانک اطلاعاتی که داشتیم کمک های جمع آوری شده در کمتر از ۴۸ ساعت بر اساس اولویت مناطق محروم توزیع شد.

 

فقیه افزود: دو طرح ستاره مهربانی و توزیع پاکت های ویژه جشن نیکوکاری در مدارس پیگیری می شود که از نیمه بهمن ماه با هماهنگی های صورت گرفته با آموزش و پرورش شهرستان٬ همکاران ما برای جمع آوری کمک ها در مدارس حضور یافتند. همچنین بیش از ۱۰ هزار پاکت های ویژه جشن نیکوکاری از چهارم اسفندماه در مدارس سطح شهرستان توزیع شده و در روز ۱۵ اسفندماه زنگ جشن احسان و نیکوکاری با حضور مسئولین استانی در دبیرستان دخترانه اشراق خورموج نواخته می شود.

 

وی با بیان اینکه پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در روز پنجشنبه در اداره و روز جمعه نیز در میعادگاه نماز جمعه فعال است، عنوان کرد: تعداد دو هزار و ۹۸۱ خانوار تحت پوشش داریم که ۲۰ درصد خانوارهای منطقه خورموج را تشکیل می دهد.

 

فقیه با اشاره به اینکه سه گروه کمک معیشتی، چندخدمتی و تبصره ۱۴ را تحت پوشش داریم، تصریح کرد: تعداد یک هزار و ۹۳۱ خانوار کمک معیشتی هستند که از همه خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند، تعداد یکصد و ۹۸ خانوار چندخدمتی تحت پوشش داریم که خدماتی در حوزه های غیر از معیشت نظیر وام، جهیزیه و مسکن و… دریافت می کنند و از آبانماه سال جاری با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی سرفصل کاری تبصره ۱۴ که شامل اقشار نیازمند جامعه می باشد٬ اضافه شد.

 

وی با بیان اینکه تعداد ۹۸۰ زن سرپرست خانوار، ۲۲ خانواده زندانی، یک هزار و ۶۱۸ خانوار شهری و یک هزار و ۳۶۳ خانوار روستایی تحت پوشش داریم که خدمات دریافت می کنند، اضافه کرد: دو منطقه محروم با ضریب ۷ شامل مناطق شنبه و طسوج داریم که اولویت خدمات ما به این دو منطقه صورت گرفته و ارزش خدماتی این مناطق ۲۰ درصد بالاتر است.

 

بیشتر بخوانید
توزیع بسته‌های تحصیلی و آموزشی بین دانش آموزان بی‌بضاعت استان بوشهر

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه دولت مددجویان کمیته امداد برای یک بار از پرداخت هزینه خدمات انشعاب آب، برق و گاز معاف هستند که در این زمینه ۸۵ مورد جهت دریافت خدمات رایگان انشعاب طی سال جاری معرفی شدند.

 

فقیه به پرداخت دو میلیارد تومان وام طی سال جاری از محل صندوق امداد ولایت و از محل تفاهم نامه با بانک مهر ایران به مددجویان خبر داد و تصریح کرد: امور وام کمیته امداد سه سالی است که به صندوق امداد ولایت تبدیل شده و در راستای ترویج سنت حسنه قرض الحسنه از محل این صندوق از یک میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان وام جهت خودکفایی و کارگشایی پرداخت می شود که خیرین می توانند در آن سرمایه گذاری کنند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دشتی با بیان اینکه در حوزه خدمات درمانی کمیته امداد مددجویان شهری یک هزار و ۸۳۶ بیمه درمانی پایه و بیمه مکمل دریافت کرده اند و بیمه خدمات درمانی نیز ویژه روستائیان می باشد، افزود: تعداد ۲۹۰ کودک زیر ۵ سال دارای سوء تغذیه در شهرستان داریم که با همکاری شبکه بهداشت از ما خدمات دریافت نموده و ماهانه مبلغ ۸۰ هزار تومان به حسابشان واریز می شود.

 

فقیه به صرف اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در شهرهای خورموج و کاکی جهت برگزاری اردوهای یک روزه کوتاه مدت برای ۵۰۲ نفر از مددجویان اشاره نموده و خاطرنشان کرد: طرح فلا و آموزش خانواده کمیته امداد با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیون تومان اجرا شده و در این زمینه به یک هزار و ۴۲۰ خانوار خدمات ارائه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در ۱۱ ماه سال جاری مبلغ یکصد و ۱۴ میلیون تومان زکات در سطح شهرستان جمع آوری شده، اضافه کرد: تعداد ۹۹ منزل مسکونی همراه با انشعاب با سه و نیم میلیارد تومان اعتبار، با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۹۵ و ۹۶ احداث شده و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ مبلغ ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی به مددجویان کمیته امداد دشتی پرداخت شده، افزود: از ابتدای امسال تاکنون از طریق ۴ هزار صندوق ماهانه بین ۲۰ تا ۲۶ میلیون تومان کمک جمع آوری می‌شود که طی این مدت بیش از ۲۶۴ میلیون تومان از محل صندوق صدقات و ۴۵۰ میلیون تومان نیز از سوی خیرین برای کمک به نیازمندان جمع آوری شده است.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید