کد خبر:8977
پ
وضعیت جوی استان بوشهر تا اواسط هفته آینده ناپایدار است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر؛

وضعیت جوی استان بوشهر تا اواسط هفته آینده ناپایدار است

با نفوذ سیستم ناپایدار جوی به استان، بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت متناوب آن به صورت پراکنده و در برخی از ساعات شبانه روز، به صورت افزایش ابر، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران و رعد و برق و به صورت موقت وزش تندباد تا اواسط هفته آینده است.

به گزارش خورموج نیوز به نقل از مهر؛ فرج‌الله شکوهی پور اظهار داشت: با نفوذ سیستم ناپایدار جوی به استان، بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت متناوب آن به صورت پراکنده و در برخی از ساعات شبانه روز، به صورت افزایش ابر، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران و رعد و برق و به صورت موقت وزش تندباد تا اواسط هفته آینده است.

 

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: همچنین طی این مدت در برخی از ساعت، خلیج فارس بخصوص در مناطق شمالی و مرکزی مواج و متلاطم خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط افزایش ابر و بارش پراکنده باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش تندباد پیش‌بینی می‌شود.

 

شکوهی‌پور افزود: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ و در برخی ساعات به طور موقت در هنگام وزش تندباد بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

 

وی ادامه داد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۸۰ و به طور موقت گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ و در فاصله از ساحل گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید