کد خبر:5042
پ
photo_۲۰۱۸-۰۷-۰۸_۱۹-۳۱-۴۳
رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی خبر داد؛

واریز بیش از هشت میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های دشتی در دو ماه ابتدای ۹۷

کردوانی، رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی: میزان ۳ درصد از کل مالیات بر ارزش افزوده تحت عنوان عوارض ارزش افزوده جهت هزینه های عمران شهرها و روستاها به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می گردد. با مشارکت مردم در سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده مبلغ ۲۶ میلیارد و هشتصد میلیون تومان و دو ماهه ابتدای سال ۹۷ مبلغ هشت میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های شهرستان دشتی واریز گردید.

کردوانی، رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی: میزان ۳ درصد از کل مالیات بر ارزش افزوده تحت عنوان عوارض ارزش افزوده جهت هزینه های عمران شهرها و روستاها به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می گردد. با مشارکت مردم در سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده مبلغ ۲۶ میلیارد و هشتصد میلیون تومان و دو ماهه ابتدای سال ۹۷ مبلغ هشت میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های شهرستان دشتی واریز گردید.

 

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی در حاشیه دیدار با امام جمعه خورموج که به مناسبت ۱۶ تیرماه روز مالیات صورت گرفت، توضیحاتی را درباره مزایای پرداخت مالیات در اجتماع، نقش مالیات در اقتصاد مقاومتی و لزوم فرهنگ سازی مالیاتی و نیز ارائه گزارشی از عملکرد این اداره عنوان نموده و اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری «موضوع مالیات یک امر واجب و پرداخت مالیات یک فریضه است». امروز که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جنگ اقتصادی علیه کشور ما راه انداخته اند، راه علاج و مقابله با این ترفند دشمن اقتصاد مقاومتی بوده و یکی از مهم ترین مؤلفه های اقتصاد مقاومتی، مالیات می باشد.

 

حسین کردوانی با اشاره به اینکه در حال حاضر دورافتاده ترین و محروم ترین نقاط شهرها،روستاها و مناطق عشایری کشور از مزایای پرداخت مالیات بهره مند می شوند، افزود: از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده ۳ درصد تحت عنوان عوارض ارزش افزوده جهت هزینه های عمران شهرها و روستاها به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می گردد. یک درصد نیز به بخش سلامت کشور اختصاص می یابد که نقش مؤثری در تحول نظام سلامت به خصوص در مناطق محروم، روستاها و مناطق عشایری دارد که در سال گذشته از این محل بالغ بر چهار هزار و ۴۴۴ میلیارد تومان به حساب وزارت بهداشت و درمان کشور واریز شده است.

 

وی اضافه کرد: میزان ۲۷/. درصد مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش و زیرساخت های ورزشی اختصاص داده می شود که در سال گذشته از این محل بالغ بر ۳۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب وزارت ورزش و جوانان کشور واریز گردید.

 

کردوانی با بیان اینکه با مشارکت مردم در سال گذشته از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده مبلغ ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و دو ماهه اول سال جاری نیز مبلغ ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های شهرستان دشتی واریز شده،خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت، رفاه اجتماعی و گسترش خدمات از مزایای پرداخت مالیات است. باید با فرهنگ سازی مناسب مردم را از مزایای پرداخت مالیات آگاه نمود.

 

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی در پایان بیان داشت: آموزش و پرورش، رسانه ها، وسایل ارتباط جمعی، اتحادیه ها و انجمن‌های صنفی و تمامی دستگاه ها به ویژه شهرداری ها و دهیاری ها که عمده منابع اعتباری آن ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود، با نصب تابلو، پلاکارد و نامگذاری خیابان ها، میادین و پارک ها به نام مالیات می توانند در نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی تاثیر بسزایی داشته باشند.

 

در ادامه این دیدار امام جمعه خورموج با بیان اینکه موضوع مالیات یک مسئله بین المللی، جهانی و تاریخی است، بیان داشت: در قدیم کسانی که تحت حکومت اسلامی بودند، بخشی از درآمد خود را تحت عنوان جزیه یا خراج پرداخت می کردند. درآمدهای مالیاتی نیز پاک ترین و پایدارترین درآمدهای دولت محسوب می شود. امروزه بهترین درآمد برای سرپا نگاه داشتن کشور از گزند حوادث پرداخت مالیات است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین مصلح افزود: اطلاع رسانی به مردم مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و مردم باید در جریان این موضوع قرار بگیرند که مالیات در چه راهی خرج می شود. باید بدانند بروز نمود و عینی آن در جامعه و اجتماع چگونه است. در حال حاضر بخش عمده ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی صرف عمران، آبادانی، بهداشت و درمان، آموزش، ورزش، و امور زیربنایی کشور می گردد.

 

امام جمعه خورموج اظهار داشت: تمامی دستگاه ها به ویژه شهرداری ها و دهیاری ها که بخش عمده ای از اعتبارات آن ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود با اطلاع رسانی در خصوص پروژه های توسعه شهری و روستایی که منابع درآمدی آن از محل مالیات است، می توانند در فرهنگ سازی مالیاتی و ترغیب و تشویق مردم به پرداخت مالیات نقش مؤثری داشته باشند.

 

http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2018/07/photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B0%DB%B7-%DB%B0%DB%B8_%DB%B1%DB%B9-%DB%B3%DB%B1-%DB%B4%DB%B2.jpg

 

همچنین لازم به ذکر است رئیس و کارکنان اداره امور مالیاتی شهرستان به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی به مناسبت ١٦ تيرماه روز ماليات و هفته فرهنگ مالياتی که از روز ١٦ تیرماه الی ٢٣ تيرماه می باشد، با حضور در جوار قبور مطهر شهیدان گمنام و شهدای شهر خورموج، ضمن قرائت فاتحه و نثار گل با آرمان های امام و شهدا تجديد پيمان و با رهبر معظم انقلاب تجدید بيعت کرده و به شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامي ادای احترام نمودند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید