کد خبر:8377
پ
IMG_20190111_131017
شهردار خورموج مطرح کرد؛

نهضت کار و تلاش در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهر خورموج

احمد شیخیانی شهردار خورموج در نشست بررسی برنامه های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شهرداری ضمن هم اندیشی با اعضای این نشست در رابطه با برنامه های اجرایی طی دو ماه پایانی سال جاری به تشریح اقدامات و برنامه های شروع شده و یا در حال شروع شهرداری و شورای اسلامی این شهر پرداخت.

احمد شیخیانی شهردار خورموج در نشست بررسی برنامه های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شهرداری با گروه مشاوره خود، ضمن هم اندیشی با اعضای این نشست در رابطه با برنامه های اجرایی طی دو ماه پایانی سال جاری به تشریح اقدامات و برنامه های شروع شده و یا در حال شروع شهرداری و شورای اسلامی این شهر پرداخت.

 

شهردار خورموج در نشست بررسی برنامه های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شهرداری که جهت برنامه ریزی برای دو ماه آینده شهرداری برگزار گردید، در ابتدا به برنامه های پیش بینی شده برای پایان سال اشاره، و اظهار داشت: اجرای برنامه های طرح نشاط اجتماعی، چهلیمن سال پیروزی انقلاب اسلامی و مراسم ایام فاطمیه در بهمن ماه، همایش تجلیل از پدران و مادران و همسران معظم شهدای شهرستان دشتی در اسفندماه و برنامه ریزی برای جشنواره ایام نوروز در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر خورموج می باشد.

 

احمد شیخیانی همچنین از اجرای پروژه های جاده سلامت خبرداد و تصریح نمود: تعیین مسیری برای پیاده روی شهروندان و تجهیز آن به وسایل ورزشی و امکانات شهری و رفاهی در فاصله بین پارک مفتون تا نخلستان شهرداری باعرض ۲۴ متر و طول ۳ کیلومتر از برنامه های آتی شهرداری و شورای اسلامی شهر می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه آسفالت خیابان ها و کوچه های شهر بر اساس برنامه زمان بندی و اولویت بندی که از قبل صورت گرفته و همچنین موزائیک کاری پیاده روها بر اساس زمان بندی ادامه می یابد، اضافه کرد: طی یک هفته آینده تعداد ۴ پارک محله ای(پارک های محله ای لنگک، شهرک شهید شهریاری، روبروی مسجد آذربایجانیها و خیابان غدیر) که طراحی آن را نیروهای بومی شهر انجام داده اند به مناقصه گذاشته می شود. لکه گیری معابر حفاری شده در شهر بزودی شروع می شود و تا پایان رفع حفاری های معابر ادامه خواهد داشت. همچنین طراحی ایجادفضای سبز ورودی شرقی شهر خورموج از سمت ورودی شرقی شهر ، حاشیه میدان کشاورز تا شهرک شهید مدرس به اتمام رسیده و بزودی به مناقصه گذاشته می شود. همچنین آسفالت خیابان جنب مدرسه مالک اشتر بهمراه چندین کوچه در شهرک بسیجیان ، غرب جاده ، لنگک و مناطق مختلف شهر بزودی شروع می شود.

 

مهندس شیخیانی در اشاره به احداث پارک در بافت فرسوده نیز بیان داشت: این پروژه ها که زمین آن توسط شهرداری و اداره کل میراث و گردشگری، و اعتبار آن از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی مناطق ناکارآمد شهری و اداره کل مسکن و شهرسازی تامین اعتبار شده، یکی پارک محله ای جنوب قلعه محمدخان است که طراحی آن با رویکرد گردشگری و ایجاد غرفه صنایع دستی بومی شهر خورموج و شهرستان با سازه سبک در حال انجام می باشد و دیگری پارک محله ای پشت بازار قدیم است که به تصویب شورا نیز رسیده، نقشه آن طراحی شده و بزودی احداث می شود.

 

وی از بررسی برگزاری همایش اقوام جنوب ایران در شهر خورموج توسط شهرداری و شورای اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: پروژه یادمان شهدای گمنام خورموج در دست اجرا می باشد و همچنین تعویض تابلوی شهدای شهر خورموج با پیشرفت ۵۰ درصد در دست اقدام می باشد و تابلو های باقیمانده تمثال شهدا بعد از ساخت آن بزودی نصب می شود. همچنین تعویض تابلو های کوچه ها و خیابان های شهر خورموج شروع شده است و تابلو های استاندارد خیابان و کوچه در تمام نقاط شهر نصب می شود.

 

شروع عملیات اجرایی ۱۱ پروژه عمرانی در خورموج

شهردار خورموج بابیان اینکه عملیات اجرایی تعداد ۱۱ پروژه از محل اعتبارات داخلی، استانی و ارزش افزوده شروع و یا در حال شروع می باشد، تصریح نمود: احداث سایت (۲) آتش نشانی خورموج در لنگک که پیش بینی خرید یک ماشین آتش نشانی نیز برای آن شده، خیابان اتصال پارک مفتون تا مسکن مهر، پروژه خیابان جنوب دره میرشکاری که به مناقصه گذاشته شده و دیوار حفاظتی دره میرشکاری که عملیات احداث آن شروع شده، ساماندهی و دیوارکشی نخلستان شهرداری، پیاده رو دره تاج آباد، مطالعه فاز (۲) پارک مفتون که در حال انجام است، دو تا پل بر روی دره لنگک خمینی آباد و خیابان جاده خورموج درازی از جمله اقداماتی است که در برنامه شهرداری می باشد.

بیشتر بخوانید
برخورد شدید با افزایش خودسرانه قیمت کالا‌ درایام نوروز

 

شیخیانی در ادامه از افتتاح پارک محله ای دشتی ها در بهمن ماه سال جاری و افتتاح پروژه دره ذاکری در دهه فجر با حضور استاندار خبر داد و افزود: پروژه مطالعه تجمیع بازار شهرداری که زمین ترمینال سابق و بازارچه پشت آن و همچنین زمین کمیته امداد در صورت تملک آن، تجمیع شده و یک بازار مرکزی در شهر ایجاد می گردد، مصوبه آن نیز از شورای اسلامی شهر خورموج گرفته شده است.

 

شیخیانی با اشاره به اینکه برنامه ۵ ساله شهرداری خورموج در حوزه های مختلف شهر در حال تدوین بوده و ظرف مدت هفته های آینده به صحن شورا ارائه خواهد شد که برنامه سالانه نیز از میان همین برنامه پنج ساله گزینش، و اجرایی می گردد، عنوان داشت: فراخوان احداث شهر بازی در پارک مفتون و احداث کافی شاپ بر روی دریاچه این پارک به زودی منتشر می شود. خرید یک خودروی آتش نشانی و یک خودروی حمل زباله مکانیزه و یک خودروی جاروب مکانیزه و بالابر و یک دستگاه پیشرو آتش نشانی در راستای خدمات رسانی به موقع و بهتر از برنامه آتی شهرداری و شورا میباشد.

 

مهندس شیخیانی از انتشار مناقصه دیوار حفاظتی قسمت شمالی دره تاج آباد در هفته های آینده خبر داد و اظهار داشت: المان پل دره تاج آباد، ادامه پروژه خیابان ساحلی دره تاج آباد(شهید طلائیان)، بهسازی و اجرای سنگ جدول خیابان های شهید دریا، شهید نامدار عباسی، شهید رجایی، جنوب گلزار شهدا، شهید کللی و خیابان محله دشتی ها شروع شده و یا بزودی شروع می شود. همچنین احداث جدول کانیو و روکش آسفالت خیابان مسجد مولا شروع شده و خیابان مسجد ولیعصر(عج) بعد از اتمام خیابان مسجد مولا شروع می شود.

وی از شروع عملیات اجرایی احداث آبشار صخره ای در ابتدای ضلع شرقی میدان بصیرت، رنگ آمیزی میادین، گل کاری پایان سال و نصب تندیس هایی نظیر کتابخوان و پاکبان در سطح شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهر خورموج دارای عنوان شهر دوستدار کتاب کشور می باشد، اقدامات خوبی در راستای مستندسازی کارهای انجام شده در حوزه کتاب باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش جهت شرکت در رقابت پایتخت کتاب در سال جاری در دست اقدام می باشد. سرکشی به مدارس سطح شهر خورموج که از مهرماه با هدف تشویق دانش آموزان و اهدا هدایا به دانش آموزان نمونه شروع شده است و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

احمد شیخیانی از انتشار تراز مالی ۹ ماهه شهرداری که نشان دهنده اطلاعات درآمد و هزینه های شهرداری در حوزه های عمرانی ، خدماتی و جاری می باشد خبر داد و افزود: به زودی تراز مالی ۹ ماهه شهرداری خورموج چاپ و با نصب آن در تابلو اعلانات شهرداری در دسترس رسانه ها و عموم شهروندان عزیز قرار خواهد گرفت.

 

در پایان، شیخیانی شهردار خورموج از پشتیبانی مالی دولت محترم ، پشتیبانی و همکاری شورای محترم اسلامی و همراهی شهروندان عزیز و فهیم خورموج تشکر و قدردانی نمود.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید