کد خبر:8793
پ
اشکان معصومی ۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در گفتگو با خورموج نیوز؛

همایش تاریخ و فرهنگ دشتی برگزار می شود

معصومی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج: برنامه ریزی برای برگزاری همایش تاریخ و فرهنگ دشتی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در سال آینده در دست اقدام است.

معصومی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج: برنامه ریزی برای برگزاری همایش تاریخ و فرهنگ دشتی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در سال آینده در دست اقدام است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز از برنامه ریزی این دانشگاه برای برگزاری همایش تاریخ و فرهنگ دشتی در سال آینده خبر داد و بیان داشت: در حوزه آئین های سنتی طرح نوحه پامنبری را در قالب یک جشنواره اجرا کردیم و آمادگی داریم در زمینه نقش مردم این منطقه در تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی همایش هایی را در سطح استانی و ملی در راستای زنده کردن خودباوری در میان مردم شهرستان برگزار کنیم.

 

اشکان معصومی با بیان اینکه مدارس سما در دشتی راه اندازی می شود، عنوان داشت: اعتقاد داریم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم، بنابراین قصد داریم که از سرمایه های علمی و پژوهشی در راه اندازی مدارس سما استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در مقاطع متوسطه اول و دوم برای اخذ مجوز اقدام شده، تصریح کرد: از سال آینده مدرسه پسرانه متوسطه اول و دوم به صورت کاملا تخصصی با محوریت الکترونیک و کامپیوتر در شهر خورموج فعال خواهد شد که دانش آموزان علاوه گذراندن دوره های تخصصی، دوره های مهارتی و مهارت آموزی با محوریت کامپیوتر و الکترونیک را آموزش خواهند دید.

 

معصومی فرهنگ را پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه دانسته و در اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در این حوزه اظهار داشت: برای اولین بار در واحد خورموج به ۳ نشریه دانشجویی مجوز دادیم، برای اولین بار کرسی آزاداندیشی با موضوع دستاوردهای انقلاب در دانشگاه ها را با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کردیم، برای اولین بار کانون بسیج اساتید در دشتی توسط دانشگاه آزاد با حمایت بسیج اساتید استان راه اندازی شده است.

بیشتر بخوانید
بازدید فعالان محیط زیست استان بوشهر از عمارت شیرینه

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج اضافه کرد: قریب ۴۰ برنامه فرهنگی، کارگاه های آموزشی و مهارت آموزی فرهنگی ویژه کارکنان، اعضای هیئت علمی و خانواده هایشان در دانشگاه اجرا شده و همچنین دو تریبون آزاد دانشجویی و ده ها برنامه فرهنگی در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طی سال جاری برگزار شده است.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید