کد خبر:4192
پ
مدیریت بحران
فرماندار دشتی خبر داد؛

نیروهای امداد و نجات دشتی در آماده باش کامل هستند

نادری، فرماندار شهرستان دشتی: طبق بررسی های انجام شده زلزله ۵/۹ ریشتری منطقه کاکی خسارت جانی و مادی نداشت. همه دستگاه ها آمادگی لازم را دارند و آمادگی خود را حفظ نمایند. محیط زیست و میراث فرهنگی و گردشگری هیچ مجوزی برای بازدید از محل وقوع زلزله ندهند. همه دستگاه ها تا غروب خسارات را اعلام نمایند. همه مدیران دستگاه ها تا سه روز آمادگی کامل داشته باشند.

نادری، فرماندار شهرستان دشتی: طبق بررسی های انجام شده زلزله ۵/۹ ریشتری منطقه کاکی خسارت جانی و مادی نداشت. همه دستگاه ها آمادگی لازم را دارند و آمادگی خود را حفظ نمایند. محیط زیست و میراث فرهنگی و گردشگری هیچ مجوزی برای بازدید از محل وقوع زلزله ندهند. همه دستگاه ها تا غروب خسارات را اعلام نمایند. همه مدیران دستگاه ها تا سه روز آمادگی کامل داشته باشند.

فرماندار شهرستان دشتی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دشتی که در پی وقوع زلزله ۵/۹ ریشتری در منطقه کاکی از توابع شهرستان دشتی رخ داد، برگزار گردید از مدیرکل مدیریت ستاد بحران استان بوشهر، دکتر جهرمی وزیر ارتباطات، دکتر شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و پیگیری استاندار و همه کسانی که جهت نیاز به کمک اعلام آمادگی کردند تقدیر نموده و اظهار داشت: زلزله ساعت یازده و چهار دقیقه به وقوع پیوست که خوشبختانه طبق بررسی ها و تماس هایی که فورا صورت گرفت، خوشبختانه خسارت جانی و مادی گزارش نشد.

عبدالله نادری در این نشست که با حضور مدیرکل مدیریت ستاد بحران استان بوشهر برگزار شد، افزود: در مواقع بحران زمان اهمیت بسیار زیادی در مدیریت بحران دارد و جای خوشحالی است که همه دستگاه های خدمات رسان نظیر آب، برق، تلفن و… آمادگی لازم را داشته و اعلام نمودند که در کل سیستم تاکنون مشکلی نمی باشد، که این آمادگی در مواقع بحران باید همیشه وجود داشته باشد و حفظ گردد.

وی با اشاره به اینکه در نشست مدیریت بحران سال گذشته بر فعال بودن کمیته های زیرمجموعه مدیریت بحران تاکید شده، خاطرنشان کرد: در زمان بروز بحران همه اکیپ ها باید به صورت اتوماتیک به محل وقوع بحران سرازیر شوند و مدیر دستگاه ها باید شخصا در فرمانداری حضور یابند که سریعا تماس گرفته و بلافاصله اطلاعات را به افکار عمومی دهند.


http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2018/04/%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86.jpg


نادری به تماس های رسانه های سراسری و استانی کشور در پی وقوع زلزله امروز اشاره و عنوان نمود: مردم خواهان و جویای اخبار و اطلاعات حوادث هستند و ممکن است در مسافرت بوده و نگران خانواده هایشان بشوند، که در زمان وقوع بحران فقط مدیریت بحران می تواند اطلاعات را منعکس نماید٬ نه کسانی دیگر چون ممکن است پراکندگی باشد و تناقض به وجود بیاید.

وی با تاکید بر اینکه باید آمادگی داشته باشیم و آمادگی خود را بعد از زلزله نیز به علت احتمال وقوع مجدد حادثه ای حفظ نمائیم، بیان داشت: اکیپ هلال احمر در منطقه مستقر باشند که کسی به محل وقوع زلزله نرود. محیط زیست و میراث فرهنگی و گردشگری تا چند روز آینده هیچ گونه مجوزی برای بازدید از محل حادثه ندهند.

فرماندار شهرستان دشتی همچنین بر آمادگی نیروها و اکیپ ها و دستگاه ها تاکید کرده و تصریح نمود: مسئولین شهرستان تا اطلاع ثانوی حتی ماموریت استانی هم نیاز نیست بروند و در شهرستان بمانند. برای اتفاق امروز همه دستگاه ها هلال احمر، بنیادمسکن، آب، برق، راه و راهداری به طور دقیق خسارات را بررسی نموده و تا غروب اعلام نمایند.

بیشتر بخوانید
انتظاری که پایانی ندارد/از نسخه 500 هزارتومانی دکتر تا فروش النگوهای یادگاری مادر

وی تاکید کرد: اگر جایی به منازل مردم خسارتی وارد شده باید آمار تکمیل کرده و تا غروب به استان و کشور گردد. حتی در بحث ارتباطات نیز وزیر ارتباطات تماس گرفته و اعلام آمادگی نمودند که اگر مشکلی در ارتباط تلفن های همراه است٬ برطرف نمائیم.

وی به راه ها اشاره و عنوان داشت: باید راه ها بررسی شود که اگر جایی برای پل ها مشکلی بوجود آمده رفع شود. بنیادمسکن، بهداشت، هلال احمر و جهاد کشاورزی در روستاها بررسی کنند حتی در حوزه کشاورزی و عشایر نیز اگر مشکل و خسارتی است، سریعا اعلام نمایند.

نادری با بیان اینکه بنیادمسکن در زمینه مقاوم سازی منازل برای گرفتن تسهیلات زودتر اقدام شود که با بنیادمسکن کشور جهت گرفتن تسهیلات مقاوم سازی مکاتبه داشته باشیم٬ اعلام داشت: نیروی انتظامی و همه مسئولین تا سه روز آمادگی کامل داشته باشند و در موقع بحران به نحوی مدیریت نمایند که ترافیک به وجود نیاید و خدمات رسانی بهتر صورت گیرد که این موارد در شرح وظایف آن ها نیز کاملا مشخص است.

وی با بیان اینکه مدیران علاوه بر خسارات اولیه گزارشات خبری نیز سریعا اعلام نمایند، افزود: توزیع برق دشتی٬ دیر و تنگستان روی پست ۴۰۰ است که در اسرع وقت به عنوان مصوبه سریعا از طریق وزارت نیرو دنبال شود تا اصلاح نمایند.

نادری عنوان داشت: مرکز شبکه بهداشت دشتی یک دستگاه آمبولانس در منطقه کاکی اضافه نماید که اگر مشکلی به وجود آمد بتوانند سریعا عمل کنند. همچنین بنیادمسکن سریعا عملیات بررسی را آغاز نمایند و حتی کوچک ترین خسارت را گزارش دهند.

وی به بافت های فرسوده شهر کاکی اشاره و تاکید کرد: در بافت های فرسوده که احساس خطر می شود، شهرداری کاکی با بخشدار هماهنگ نموده و ساکنین آن ها را در سالن های ورزشی و مدارس آموزش و پرورش اسکان دهند. دستگاه هایی که امکانات دارند، نظیر سالن ورزشی و سالن آموزش و پرورش آمادگی داشته باشند که حتی کلیددار آن مشخص باشد که اگر نیاز شد فورا در اختیار مردم قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دشتی در پایان با تاکید بر اینکه سعی شود از نظر روانی مشکلی برای مردم احساس نشود و به کسانی که منزل مسکونی فرسوده دارند در صورت نیاز چادر بدهند، اضافه کرد: مهم ترین موضوعاتی که در مدیریت بحران باید به آن توجه شود، بحث مقاوم سازی بناها و دیگری آماده بودن مسئولین دستگاه ها و آموزش دیدن آن ها و آموزش های عمومی به مردم می باشد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید