کد خبر:8338
پ
پلاتو
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی خبر داد؛

نگارخانه خورموج و پلاتوی نمایش کاکی در دهه فجر به بهره برداری می رسد

نگارخانه شهر خورموج و اولین سالن نمایش در شهر کاکی با اعتبار ۸۷۵ میلیون تومان در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

نگارخانه شهر خورموج و اولین سالن نمایش در شهر کاکی با اعتبار ۸۷۵ میلیون تومان در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

 

در روز دهم دیماه سال جاری حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه بازدید از جشنواره شادمانه در شهر کاکی که توسط شهرداری این شهر اجرایی گردید، از احداث نگارخانه در شهر خورموج و پلاتو(سالن تئاتر مدرنیزه) در شهر کاکی خبر داد. در این گزارش بر آن شدیم تا جزئیات بیشتر این خبر را از زبان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی بشنویم؛

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز با اشاره به اینکه در حال حاضر در سطح شهرستان دشتی یک پلاتو در فرهنگسرای شهر خورموج فعال است، بیان داشت: یک پلاتو در شهر کاکی در حال احداث است که به عنوان اولین سالن نمایش در شهر کاکی در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

 

حمید زارعی در اشاره به محل تامین اعتبارات احداث این سالن افزود: اعتبار آن استانی و از محل منابع شهرستان است که در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار آن مصوب گردیده است.

 

وی با بیان اینکه این پلاتو محل مهم و مناسبی برای هنرمندان تئاتر است که می تواند موجب رشد این رشته هنری در این دیار گرد، اظهار داشت: این سالن با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، دارای زیربنای ۲۲۰ مترمربع و یکصد و ۲۰ نفر گنجایش و دارای نور حرفه ای، اتاق فرمان، رختکن و گریم می باشد.

بیشتر بخوانید
روز ماما و یادی از ماماهای قدیمی کاکی

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در اشاره به نگارخانه شهر خورموج تصریح نمود: این نگارخانه در محل مجتمع فرهنگی هنری شهر خورموج و با زیربنای ۳۳۰ مترمربع و از محل اعتبارات تملک دارایی که در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب گردیده، با اعتباری بالغ بر ششصد و ۲۵ میلیون تومان توسط بخش خصوصی در حال احداث است که در سال گذشته کلنگ زنی شده و طی ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید