کد خبر:1711
پ
007
سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان دشتی خبر داد؛

نظارت دامپزشکی بر ورود بیش از یک‌میلیون جوجه یک‌روزه در شهرستان دشتی

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: نظارت دامپزشکی بر ورودیک میلیون و 100 هزار جوجه یک‌روزه گوشتی به شهرستان دشتی انجام‌شده است.

به گزارش خورموج نیوز به نقل از فارس؛ احمد ایزدی در حاشیه راه‌اندازی پرورش مرغ بومی در روستای نودرار شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگاران گفت: بیش از یک‌میلیون و یک‌صدهزار جوجه یک‌روزه گوشتی در سال جاری وارد شهرستان دشتی شده‌اند که تحت نظارت شبکه دامپزشکی این شهرستان قرار گرفته است.

وی افزود: در  هفت ماه اول سال جاری، بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار جوجه یک‌روزه گوشتی تحت نظارت شبکه دامپزشکی به مرغداری‌های شهرستان دشتی وارد شده است.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان دشتی تصریح کرد: سهم گوشت سفید در تأمین پروتئین خام دامی مورد نیاز مردم سهمی بالاست و توجه به تأمین سلامت سفره‌های شهروندان از دغدغه‌های بسیار جدی دولت‌هاست و در همین راستا مجموعه فعالیت‌های مستمر دامپزشکی مسبب تولید مواد خام دامی با کیفیت و کمیت مناسب خواهد بود.

ایزدی عنوان کرد: پس از ورود جوجه‌های یک‌روزه به مرغداری‌ها در طول دوره پرورش، نظارت مستقیم مسوول بهداشتی شبکه دامپزشکی برقرار است و تمام مرغداران موظف به اخذ گواهی حمل معتبر بهداشتی قرنطینه‌ای از شبکه‌های دامپزشکی جهت حمل مرغ به کشتارگاه‌های مجاز هستند.

وی اضافه کرد: از پرورش‌دهندگان درخواست می‌شود با حساسیت بالا مسایل امنیت زیستی و قرنطینه‌ای را اجرا کرده و از واکسن‌های ضروری برای جوجه‌های در حال پرورش، طبق دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی استفاده کنند.

ایزدی تأکید کرد: مرغداری‌ها در صورت بروز تلفات غیرعادی بدون فوت وقت شبکه دامپزشکی را مطلع نمایند و از عموم مردم درخواست می‌شود که از خرید مرغ‌های پرورشی زنده و کشتار شده در مراکز غیرمجاز جدا خودداری کنند و تنها از مراکز فروش مجاز تحت نظارت دامپزشکی، مرغ کشتارگاهی را تهیه نمایند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید