کد خبر:8085
پ
۲۰۱۸۱۱۲۸_۰۹۵۶۲۶
به گزارش خورموج نیوز:

نشست هم اندیشی فرمانده سپاه امام رضا (ع) دشتی با اعضای شورا و دهیاران بخش مرکزی شهرستان دشتی برگزار شد

نشست هم اندیشی فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی با شوراها و دهیاران بخش مرکزی دشتی در راستای تامین امنیت پایدار در فصل زمستان با اجرای طرح «گشت های محله محور» پایگاه های مقاومت بسیج برگزار گردید.

نشست هم اندیشی فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی با شوراها و دهیاران بخش مرکزی دشتی در راستای تامین امنیت پایدار در فصل زمستان با اجرای طرح «گشت های محله محور» پایگاه های مقاومت بسیج برگزار گردید.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی با شوراها، دهیاران شهرستان امنیت و سلامتی را دو هدیه ارزشمند الهی دانست که خداوند در اختیار ما قرار داده و اظهار داشت: نیروهای مسلح کشور جمهوری اسلامی ایران اعم از بسیج، سپاه، ارتش، ناجا و سایر نهادهای امنیتی به درستی و به موقع در حفظ و ایجاد این مهم تلاش می کنند، اما احساس امنیت از خود امنیت واجب تر است. ما باید احساس امنیت را در میان مردم بالا ببریم.

 

سرهنگ پاسدار علی غضنفری با بیان اینکه بسیج یعنی خود مردم، و ما جزئی از مردم هستیم افزود: مجموعه بسیج دور هم جمع شدیم تا با هم افزایی و در کنار هم از وقوع مسائل و مشکلاتی که بعضا در روستاها بوجود آمده و یا سرقت هایی که در روستاها صورت گرفته جلوگیری به عمل آید.

وی به آغاز گشت های امنیتی محله محور از سال ۹۶ در محلات شهرها و روستاها اشاره، و خاطرنشان کرد: گشت هایی که صورت می گیرد صد درصد قانونی بوده و طبق توافقنامه ی سه جانبه ای که میان ریاست سازمان بسیج مستعضفین و ریاست دادستان کل کشور و همچنین فرمانده ناجا صورت گرفته این کار جنبه رسمی و قانونی دارد.

 

سرهنگ غضنفری وجود روشنایی در سطح روستاها و وجود گشت در محلات روستاها و شهرها را یکی از عوامل بازدارنده سارقان در ارتکاب به سرقت دانسته و بیان داشت: طی یکی دو ماه اخیر یکی از علت های وقوع سرقت در بعضی محلات عدم فعالیت گشت ها در آن محلات بوده و سپاه با ارائه آموزش های لازم به فرماندهان پایگاه ها و آمادگی کامل آن ها این مجوز را به مردم داده که خودشان امنیت محله شان را بدین طریق تامین کنند.

بیشتر بخوانید
اعزام کاروان راهیان نور دشتی به غرب کشور

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) تاکید کرد: بسیج و سپاه مال مردم است و جدا از مردم نیست. مجموعه نظام و انقلاب متعلق به مردم بوده و بسیج نیز خود مردم هستند. حضرت امام خمینی رحمه الله علیه روزی که بسیج را تاسیس کردند، فرمودند:«بسیج عمومی» یعنی بسیج متعلق به همه است. نگاه ما خدمت به مردم و حل مشکلات آنان است. پایگاه های مقاومت و شوراها متعلق به خود مردم است. باید در کنار هم باشیم و هم افزایی ایجاد کنیم.

 

وی با بیان اینکه همه ما سر سفره انقلاب نشستیم و می خواهیم خدمات خودمان را به مردم ارائه دهیم، اضافه کرد: نباید امنیت محل و روستایمان را تحت الشعاع مسائل فرع قرار دهیم. با هم افزایی شوراها، دهیاری ها و پایگاه های مقاومت در روستاها از تمام افراد در گشت ایجاد امنیت در روستاها استفاده نمائیم.

 

سرهنگ غضنفری از بیمه بودن تمام نیروهای گشت محلات خبر داد و افزود: هیچ کس و هیچ نهادی نمی تواند نقضی به گشت ها وارد نماید. این گشت ها کاملا مردمی بوده و اولویت آن ها ایجاد امنیت است که مقصود آن ها مصونیت آوری برای روستاها و بازدارندگی از وقوع سرقت ها و احیانا بوجود آمدن ناامنی در روستاها و محلات شهرها می باشد.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی با بیان اینکه سرقت احشام در روستاها یک موضوع سازمان یافته و سراسری است که در سایر استان نیز به وقوع پیوسته، خاطرنشان کرد: شهرستان دشتی در همه زمینه ها و عرصه ها در استان بوشهر پیشگام و پپیشتاز بوده و باید با هم افزایی و پشتیبانی همدیگر اقدامات ارزشمندی را در روستاهایمان بوجود بیاوریم.

کلیدواژه : بسیجدشتیغضنفری
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید