کد خبر:4471
پ
IMG_20180523_002907_188
در شهر کاکی صورت گرفت؛

نشست هم اندیشی بررسی مشکلات نانوایی های شهر کاکی برگزار شد

نشست هم اندیشی در راستای بررسی خواسته ها و مطالبات واحدهای نانوایی در بخش کاکی و رفع مشکلات آن ها با حضور مسئولان برگزار شد.

نشست هم اندیشی در راستای بررسی خواسته ها و مطالبات واحدهای نانوایی در بخش کاکی و رفع مشکلات آن ها با حضور حاجیانی بخشدار کاکی، رزمی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، مختاری رئیس و حسین پور نائب رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتی، بازیاری رئیس شورای شهرستان، فاطمی رئیس شورای اسلامی شهر کاکی و حسینی مسئول دفتر اصناف در کاکی،  نماینده اداره کار و امور اجتماعی و جمعی از متصدیان نانوایی در شهر کاکی برگزار گردید.

بخشدار کاکی در حاشیه برگزاری این نشست کیفیت نان در شهرستان و بخصوص شهر کاکی را رضایت بخش عنوان نموده و اظهار داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان نهایت سعی و تلاش خود را در بهره مندی مردم از خدمات دولت به کار گرفته اند. همچنین در بخش خدمات رسانی به واحدهای نانوانی بخش کاکی توسط دستگاه های اجرایی کارهای خوبی صورت گرفته است.

اسدالله حاجیانی با تاکید بر اینکه ادارات صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان جهت دریافت تسهیلات ارزان و کم بهره برای متصدیان نانوایی اقدام نموده و نتیجه را به بخشداری کاکی اعلام نمایند، افزود: با توجه به وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله و احتمال قطعی گاز٬ تمهیدات لازم جهت دوگانه سوز کردن واحد های نانوایی این بخش را فراهم سازند.

در ادامه نشست سیدعلی اکبر فاطمی، رئیس شورای اسلامی شهر کاکی نیز خواستار عدم واگذاری امتیاز احداث نانوایی در بخش کاکی شده و بیان داشت: با توجه به اشباح این صنف و حمایت از واحدهای صنفی دیگر هیچ پروانه کسب نانوایی به صورت آزادپز یا نان یارانه ای صادر نگردد.

در این نشست همچنین مجید مختاری، رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتی نیز با بیان اینکه از واحدهای تولیدی نانوایی در سطح شهر کاکی حمایت می گردد، اظهار داشت: باید جلسات بیشتری با متصدیان نانوایی جهت بررسی و رفع مشکلات این صنف برگزار شود.

در پایان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی با بیان اینکه در سهمیه بندی آرد نگاه ویژه به بخش کاکی شود، خطاب به متصدیان نانوایی اظهار داشت: نانواداران مطالبات و خواسته های منطقی خود را جهت انعکاس به مسئولین شهرستان به بخشداری و اتاق اصناف اعلام نمایند.

لازم به ذکر است در این نشست که دغدغه اکثر متصدیان نانوایی حاضر در آن کمبود سهمیه آرد عنوان شد، ممنوع شدن ارائه پلاستیک از ابتدای خردادماه، واگذاری تعداد ۲۰ کیسه آرد به نانوایی هایی که خدمات مناسب ارائه نمایند، لزوم دوگانه شدن سوخت نانوایی ها به طوری که از گاز و گازوئیل استفاده کنند تا در مواقع قطع گاز از سوخت جایگزین استفاده نمایند، اعطای تسهیلات بازسازی و نوسازی با درصد بهره پایین جهت تجهیز نانواها، ممنوع شدن اعطای امتیاز جدید نانوایی یارانه ای و بلامانع بودن نانوایی آزاد پز از جمله مصوبات این نشست بود.

همچنین مصوب گردید، اتاق اصناف شهرستان با انجام رایزنی هایی با تولیدی های دشتی زمینه عرضه کیسه های پارچه ای را در واحدهای خبازی فراهم نموده و همچنین جهت تشویق متصدیان واحدهای نانوایی شهر کاکی حاضر در این نشست سهمیه آرد هر واحد نانوایی درخردادماه تعداد ۲۰ کیسه افزایش داده شود.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید