کد خبر:9459
پ
IMG_20190512_222941_879
به گزارش خورموج نیوز:

نشست علنی شورای پنجم خورموج با حضور فرماندار دشتی و شهردار خورموج برگزار شد

سومین نشست علنی شورای اسلامی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با حضور فرماندار دشتی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خورموج برگزار شد. در حاشیه این نشست که به بحث و بررسی پیرامون مسائل مختلف شهر خورموج پرداخته شد،  فرماندار دشتی،  شهردار و اعضای شورای اسلامی خورموج از مرکز ممیزی شهرداری این شهر که در حال الکترونیکی کردن پرونده های ساختمانی خورموج است بازدید کردند.

سومین نشست علنی شورای اسلامی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با حضور فرماندار دشتی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خورموج برگزار شد. در حاشیه این نشست که به بحث و بررسی پیرامون مسائل مختلف شهر خورموج پرداخته شد،  فرماندار دشتی،  شهردار و اعضای شورای اسلامی خورموج از مرکز ممیزی شهرداری این شهر که در حال الکترونیکی کردن پرونده های ساختمانی خورموج است بازدید کردند.

 

سید عبدالمهدی ابطحی، رئیس شورای اسلامی شهر خورموج در نشست شورای اسلامی این شهر که با حضور فرماندار دشتی، شهردار و همه ی اعضای شورای اسلامی شهر خورموج و به صورت علنی برگزار شد، از حضور فرماندار دشتی برای سومین بار در صحن شورای اسلامی شهر خورموج قدردانی نموده و آن را نشان از اهمیت شوراها نزد فرماندار دشتی دانسته و بیان داشت: امیدواریم این روند ادامه پیدا کند، در سال های قبل فرمانداران توجهی به شوراها نداشته و در جلسات شوراها شرکت نمی کردند.

 

ابطحی افزود: در شورای پنجم تاکنون حدود ۵۷ جلسه برگزار شده که طی آن حدود ۲۷۵ مصوبه داشته ایم.

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی خورموج نیز با بیان اینکه روی ممیزی ها سرمایه ‌گذاری کردیم، اظهار داشت: الکترونیکی کردن پرداخت عوارض شهرداری می تواند دست شهرداری را گرفته و با حمایت و استقبال مردم در این زمینه بتواند درآمدهای شهرداری را به سمت درآمدزایی پایدار سوق دهد.

 

عبدالمهدی نصیری با اشاره به اینکه مکان های تاریخی شهر خورموج محدود است، از فرماندار دشتی خواستار تخصیص بودجه جهت بازسازی آسیاب های آردی واقع در مسیر بنگه و ایجاد منطقه توریستی و گردشگری در بنگه و احداث پارک ورودی شمالی شهر خورموج با به تملک درآوردن اراضی میدان خالوحسین تا محله صفا شد.

 

قاسم هزیمتیان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خورموج نیز خواستار اختصاص سهمیه مواد غذایی نظیر گوشت و مرغ ویژه برگزارکنندگان مراسمات در سطح شهر توسط اداره بازرگانی جهت برگزاری باکیفیت تر مراسم شده و بیان داشت: با توجه به هزینه بالای نرخ انشعابات آب و برق، تسهیلاتی برای مردم در نظر گرفته شود تا فشار اقتصادی کمتری بر آنان وارد گردد.

 

در ادامه نشست، مسئول کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر خورموج اجرایی شدن اقدامات فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شورا و شهرداری را مدیون اعتباراتی دانست که از محل ارزش افزوده پرداخت شده و اظهار داشت: اعتبارات ارزش افزوده باید به گونه ای هزینه شود که در آینده اظهار پشیمانی نداشته باشیم چون ارزش افزوده همیشگی نبوده و ممکن است روزی قطع شود.

 

مهدی بازیار راه اندازی کمیته محیط زیست شورا را از اقدامات خوب شورای پنجم نموده و افزود: از دیگر مصوبات خوب شورای اسلامی دوره پنجم جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی است که تولید آن با همکاری شهرداری آغاز شده و امیدواریم مورد استقبال شهروندان واقع شود. همچنین سایت دوم دفن زباله نیز کارهای مقدماتی آن انجام شده و به ثبت خواهد رسید.

 

وی دیگر مصوبه شورای پنجم خورموج را برنامه ریزی جهت پسماند شهری عنوان کرده و تصریح کرد: از ریاست آموزش و پرورش به عنوان عضو کمیته محیط زیست درخواست کردیم که برنامه مدونی را ارائه داده و به علت تاثیرگذاری دانش اموزان بر والدین این برنامه را از مدارس شروع کرده و هزینه آن بر عهده شهرداری باشد. همچنین نصب ایستگاه آلایندگی هوا از دیگر اقدامات کمیته محیط زیست است که با همکاری شهرداری و محیط زیست در حال انجام می باشد.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خورموج نیز اشتغال را از مهم ترین معضلات امروز کشور،  استان و شهرستان دانسته و بیان داشت: با توجه به اینکه شهر خورموج زیرساخت کشاورزی و معدنی ندارد و معدن آثار خوبی بر شهر نداشته باید به سمت گردشگری رفت که اصطبل، حمام،  قلع محمدخان، بنگه، شیرینه،  آ سیاب های آردی بنگه، نیایشگاه و کوه مند، کلوت ها و سواحل و … همگی زیرساخت هایی هستند که ماندگاری توریسم در شهر را به دنبال خواهد داشت، بنابراین باید جهت درآمدزایی در این زمینه از هم اکنون برنامه ریزی شده و از رئیس میراث فرهنگی بخواهیم که در این راستا یک برنامه بلندمدت در اختیار ما قرار دهد.

بیشتر بخوانید
نهضت کار و تلاش در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهر خورموج

 

رضا رضایی از فرماندار دشتی خواستار پیگیری ایجاد اقامتگاه های بومی گردی و هتل در شهر خورموج شده و افزود: با توجه به گردش مالی بسیار.ضعیف در خورموج و افزایش هزار نفری جمعیت آن بطور متوسط در سال،  اگر این روال ادامه یابد طی ۲۰ سال آینده جمعیت آن به ۷۰ هزار نفر خواهد رسید که اگر منبع درآمدی نداشته باشد دچار چالش خواهد شد.

 

وی تخصیص اعتبار جهت احداث میدان میوه و تره بار و احیا، توسعه و بازسازی بازار روز خورموج در کمیته برنامه ریزی شهرستان را لازم دانسته و اضافه کرد: احیای چاه های آب شرب شهر و مهار آب های سطحی و سفره های زیرزمینی و حمل و نقل و ترافیک شهری مواردی است که در کمیته برنامه ریزی باید اعتباری برای آن در نظر گرفته شود. همچنین زیرساخت هایی نظیر آب، برق، گاز و مخابرات از هم اکنون در طرح توسعه شهر در آینده دیده شود.

 

رضایی همچنین بر لزوم تکمیل آرامستان شماره ۲ شهر خورموج تاکید کرده و افزود: اداره منابع طبیعی قطعه زمینی به صورت رایگان در اختیار شهرداری قرار دهد تا به عنوان آرامستان شماره ۲ برای آینده احداث شود.

 

در این نشست همچنین شهردار خورموج اقدامات خود و رضایت مندی نسبی شهروندان را نتیجه اتحاد و همدلی اعضای شورای شهر و حمایت و پستیبانی آنان از وی دانسته و اظهار داشت: یکی از دلایل موفقیت انجام کارهای فرهنگی در کنار کارهای عمرانی است که در طول یک سال و نیم چندین همایش بزرگ نظیر همایش تجلیل از چهره های ماندگار ادبی، تجلیل از نخبگان، تقدیر از معلمان و … برگزار کردیم.

 

احمد شیخیانی به تعامل، همدلی و اتحاد فرماندار دشتی و مسئولین شهرستان، نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی،  شوراهای اسلامی و همه نهادهای شهرستان دشتی اشاره نموده و با بیان اینکه در سال گذشته در کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی میزان ۳ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری خورموج اختصاص یافته، تصریح کرد: کل هزینه های عمرانی سال گذشته مبلغ ده میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بوده و سیزده میلیارد و یکصد و ۷۸ میلیون تومان نیز بودجه عمرانی در سال جاری شهرداری در نظر گرفته شده و پروژه های خوبی مصوب شده است که بعضی از آن ها آغاز شده و بعضی نیز شروع خواهد شد.

 

در پایان این نشست، فرماندار دشتی از خدمات صورت گرفته در سطح شهر خورموج قدردانی کرده و اظهار داشت: اعضای شورا باید در مسائل و رویدادهای مختلف با سعه ی صدر و بردباری مشکلات را مرتفع کرده و از این فرصت ارزشمند که خداوند نصیب شما کرده در راستای خدمت به مردم استفاده نموده و به فضاسازی صورت گرفته توجه نکنید.

 

عبدالله نادری با تاکید بر اینکه در شرایطی که دشمن تلاش دارد مردم را نسبت به آینده ناامید کند، باید با انگیزه بالا و انرژی مضاعف دست به دست هم بدهیم و وقت خودمان را صرف خدمت به مردم کنیم. افزود: ممیزی پرونده‌ها که توسط شهرداری در حال انجام است،  اقدامی ارزشمند در راستای دولت الکترونیک و حقوق شهروندی است.

 

وی با اشاره به مشکلات آب شهرستان بیان داشت: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهور به استان بوشهر اعتبار خوبی به آب اختصاص یافته است.

 

فرماندار دشتی بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی معاینه فنی خودرو در شهر خورموج و همچنین ضرورت احداث پارکینگ عمومی در سطح شهر تاکید کرده و تصریح کرد: احداث پارکینگ عمومی نقش مهمی در کاهش ترافیک خواهد داشت. همچنین نیاز است بلوار بسیج شهر نیز ساماندهی گردد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید