کد خبر:9226
پ
IMG_20190430_195708_242
به مناسبت روز شوراها:

نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج برگزار شد

نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی به مناسبت روز ملی شوراها، با حضور شهردار، رئیس و همه ی اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از اهالی رسانه شهرستان دشتی برگزار شد.

نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی به مناسبت روز ملی شوراها، با حضور شهردار، رئیس و همه ی اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از اهالی رسانه شهرستان دشتی برگزار شد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر خورموج در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر خورموج با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان دشتی با تاکید بر اینکه درب شورای شهر خورموج همیشه و در هر ساعتی بر روی خبرنگاران باز است و آن ها می توانند در جلسات شورا نیز حضور پیدا کنند، بیان داشت: انتظار داریم اصحاب شریف رسانه شهرستان دشتی واقعیت ها را به مردم اعلام کرده و برای اصلاح امور نقدهای سازنده داشته باشید.

 

سید عبدالمهدی ابطحی از اضافه شدن تعداد ۵ دستگاه ماشین به ناوگان موتوری و آتشنشانی شهر خورموج در آینده ای نزدیک خبر داد و اضافه کرد: آتشنشانی شماره  ۲ خورموج و یک پارک محله ای دیگر در لنگک احداث خواهد شد، همچنین کارخانه آسفالت شهرداری نیز بعد از مدت ها تعطیلی راه اندازی می شود که کمک بسیار بزرگی برای شهرداری جهت آسفالت کوچه ها و معابر خواهد بود.

 

وی همچنین از راه اندازی یک استخر سرپوشیده به صورت اجاره ای توسط شهرداری خورموج برای رفاه حال شهروندان اعم از خانم ها و آقایان به پیشنهاد شهردار و تصویب شورای اسلامی شهر خبر داد و افزود: کارگاه تولید سنگ جدول و موزائیک و نیز کارخانه تولید شن و ماسه با تصویب شورای اسلامی شهر راه اندازی خواهد شد که باعث ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای شهرداری خواهد شد.

 

در این نشست نایب رئیس شورای اسلامی شهر خورموج نیز به هزینه یکصد میلیون تومانی شهرداری خورموج جهت برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم و تجلیل از فرهنگیان آموزش و پرورش بخش مرکزی شهرستان دشتی اشاره کرده و در بیان اقدامات شورای پنجم شهر خورموج اظهار داشت: مهم ترین اقدام شورای اسلامی شهر خورموج تدوین برنامه ۵ ساله برای اولین بار در شهرستان و با هدف توسعه و پیشرفت شهر خورموج است که در ۵ حوزه عمران شهری، خدمات شهری، فرهنگی اجتماعی، اداری و درآمدهای پایدار تعیین شده و تلاش داریم یک افق ده ساله برای شهر خورموج پیش بینی نماییم.

 

رضا رضایی با بیان اینکه در اجرای طرح ها نگاه ما تخصصی بوده و همواره از نظرات و مشاوره نخبگان بهره می گیریم، افزود: اولین شورای اسلامی استان هستیم که سایت اطلاع رسانی ویژه شورا را برای برقراری ارتباط بهتر با مردم و استفاده از ایده ها و نظرات شهروندان راه اندازی کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه شورای پنجم از ابتدای شهریور سال ۹۶ آغاز به کار کرده و تاکنون‌ حدود ۵۶ جلسه ی مصوبه دار برگزار شده که طی آن حدود ۲۷۵ مصوبه داشتیم. همچنین تعداد ۳۳ جلسه بدون مصوبه و با قصد هم فکری با ادارات و سازمان ها و … جهت بررسی مشکلات مردم برگزار شده است.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خورموج در اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه این کمیسیون تصریح کرد: طرح تفکیک زباله ها برای بازیافت، برگزاری جشنواره ها، خرید نیسان جهت حمل و نقل کشتارگاه دام خورموج و تجمیع و توسعه بازار شهرداری از جمله اقدامات انجام شده است. همچنین ممیزی پرونده های شهرداری که برای اولین بار عکسبرداری و نقشه برداری آن انجام شده و به صورت سیستمی است که تمام خدمات شهری در آن دیده می شود.

 

رضایی مناقصه گذاری طراحی فضای سبز دره تاج آباد را دیگر اقدام عمرانی مطرح کرده و افزود: بر این عقیده هستیم که باید اجرای پروژه های شهرداری زمان بندی و فازبندی شده و جریمه هایی برای پیمانکاران در نظر گرفته شود تا نظارت ما را راحت تر گردد.

 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر خورموج با بیان اینکه در کمیسیون عمران از نظرات مشاورین و جوانان شهر برای اجرای پروژه هایی درخور و در شأن شهروندان استفاده می کنیم، در اشاره به مساله فعالیت معدن سنگ کوه بیرمی خاطرنشان کرد: ورود شورای اسلامی شهر خورموج در ابتدای این کار باعث شد تا فعالیت این معدن متوقف شده و به زودی با همت شورای شهر خورموج، فعالین اجتماعی و دوست داران محیط زیست مجوز فعالیت آن لغو خواهد شد.

 

در ادامه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خورموج نیز
اظهار داشت: اعتبار تصویب شده شورای اسلامی شهر ۲۴ میلیارد و ده میلیون تومان است که ۵۲ درصد آن به اعتبارات عمرانی و ۴۸ درصد نیز به امور جاری تخصیص می یابد. مبلغ هفده میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی ها به شهرداری تخصیص یافته و از ۴ میلیارد تومان تملک دارایی نیز ۵۰ درصد تحقق یافته است.

بیشتر بخوانید
از هماهنگی مطلوب و تلاش های فرماندار و نماینده مجلس برای خدمت به مردم خرسندیم/ تغییرات مدیران چیزی غیرعادی نیست. نظرات یک شخص نمی تواند نظر اکثریت اصلاح طلبان باشد/ بیاییم همکاری برای کاهش مشکلات مردم را اصلی ترین هدفمان کنیم

 

عبدالمهدی نصیری پروژه های بزرگ از محل اعتبارات ارزش افزوده را آسفالت معابر٬ پارک های غدیر٬ چمران٬ آذربایجانی ها و روکش آسفالت معابر عنوان کرده و افزود: پروژه های دیوار حفاظتی دره میرشکاری٬ خیابان کنار مسکن مهر و پل آن٬ خیابان تعاون و بخشی از آسفالت معابر از محل اعتبارات تملک دارایی می باشد.

 

وی پارک ورودی میدان بصیرت، فاز ۲ مفتون، پارک جنوب قلعه محمد خان دشتی، ساختمان آتشنشانی، ساخت گلخانه در پارک مفتون، خرید ماشین آلات سنگین، سنگ فرش پیاده روها ‌و پارک حاشیه ای دانشگاه پیام نور را از دیگر پروژه های بزرگ نام برده و در اشاره به پروژه های کوچک تصریح کرد: رنگ آمیزی دیواره دره انجیر خیابان خیابان حقایق نگار، ساخت دو پل در کوی طبیعت جاده درازی و کنار جوشکاری نجفی، نصب ایستگاه های مکانیزه تاکسی، عقب نشینی مغازه های منصوری و بازار صفا، لایروبی قنات های بنگه و جدول آن، تابلوهای زوج و فرد، تعمیر و تجهیزات پارک هابه پلی اتیلن و مناسب سازی پارک ها جهت معلولین را می توان جزو پروژه های کوچک برشمرد.

 

نصیری با بیان اینکه مرکز معاینه فنی خودرو شهر خورموج آماده بهره برداری است، تجمیع و توسعه بازار شهرداری، مشکلات طرح تفصیلی، ممیزی و نقشه برداری شهر، فاز ۲ پارک مفتون و دره فصلی و آب های سطحی شهر را از جمله طرح های در دست مطالعه بیان داشته و خاطرنشان کرد: راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت، ساخت گلخانه تولید گل و نهال برای شهرداری، سنگ شکن و کارگاه تولید قطعات بتنی از جمله اقدامات شهرداری خورموج در راستای ایجاد درآمد پایدار شهرداری است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خورموج نیز در این نشست اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی شورا در اجرای برنامه های بهداشت روان، ورزشی، آسیب های اجتماعی، نشاط اجتماعی، تعاون و… مشارکت فعال داشته و سه عضو شورا در کمیسیون فرهنگی حضور فعال دارند. همچنین در کنار این کمیسیون، کمیته بانوان نیز برای استفاده از ایده ها و نقطه نظرات آن ها تشکیل شده و ما بر اساس قانون از همه برنامه ها حمایت می کنیم.

 

قاسم هزیمتیان با اشاره به اینکه در حمایت از ظرفیت های جامعه فرهنگی و هنری سعی کردیم از ظرفیت های آن ها بیشتر استفاده کنیم، افزود: در سال گذشته سهم کتابخانه های عمومی خورموج به صورت کامل پرداخت شده است. همچنین برنامه های فرهنگی تجلیل از چهره های ماندگار ادبی، تجلیل از مادران شهدا، حمایت از مولفین شهر، برگزاری جشنواره های نوروزی شهر خورشید و …، حمایت از باشگاه های کتابخوانی و… از مهم ترین اقدامات شورای اسلامی و شهرداری شهر خورموج می باشد.

 

در این نشست همچنین رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر خورموج، حضور اصحاب رسانه و شورایاران محلی در کنار شورا و شهرداری را بسیار ضروری دانسته و بیان داشت: مبلغ یکصد میلیون تومان توسط شهرداری خورموج جهت تجلیل از فرهنگیان به مناسبت بزرگداشت روز معلم به آموزش و پرورش خورموج کمک شده است.

 

مهدی بازیار با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه در زمینه مساله کوه بیرمی و جلوگیری از فعالیت معدن سنگ شیرینه در حمایت از محیط زیست وارد شوند، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر خورموج در جهت حفظ محیط زیست بسیار تلاش نموده و با همراهی اعضای شورا،  مسئولین و مردم از بهره برداری از معدن تنگ شیرینه و کوه بیرمی ممانعت شد که متولیان امر قول دادند مجوز بهره برداری آن لغو شود.

 

شهردار خورموج نیز در این نشست با بیان اینکه در آیینی باشکوه در هفته معلم از بیش از ۱۰۰۰ فرهنگی آموزش و پرورش خورموج تجلیل می گردد، اظهار داشت: شورای شهر یک پارلمان محلی است که جهت پیشرفت و تسریع امور قانون را تصویب و شهردار آن را عملیاتی می کند.

 

احمد شیخیانی مهم ترین اصل شهرداری در اجرای فعالیت ها را برنامه محوری دانسته و افزود: اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری شهرداری خورموج بر اساس برنامه ۵ ساله صورت می گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه پیوست فرهنگی در کارهای عمرانی نیاز است، خاطرنشان کرد: با تعامل خوب و سازنده شورای اسلامی شهر خورموج در راستای تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری شهرداری، براساس برنامه ۵ ساله حرکت کرده و تاکنون ۶۶ پروژه در حوزه عمران، بیش از ۳۰ طرح در حوزه خدمات شهری و ۴۰ برنامه فرهنگی و ورزشی اجرا شده است. همچنین عملیات اجرایی پارک های چمران و غدیر، محله آذربایجانی ها، محله ذوالفقار و یادمان شهدای گمنام و … انجام گرفته است.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید