کد خبر:4365
پ
IMG_20180430_004859_671

نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی به مناسبت روز شوراها با حضور شهردار خورموج، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از اهالی رسانه شهرستان دشتی به ریاست عبدالمهدی نصیری رئیس شورا برگزار گردید

نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی به مناسبت روز شوراها با حضور شهردار خورموج، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از اهالی رسانه شهرستان دشتی به ریاست عبدالمهدی نصیری رئیس شورا برگزار گردید.

در ابتدای نشست رئیس شورای اسلامی شهر خورموج به ارائه گزارش عملکرد ۹ ماهه شورای پنجم در این مدت خدمت اشاره، و گفت: یکی از مهم ترین مطالبات شهروندان در حوزه فعالیت های عمرانی بازگشایی و تاسیس بازار صفا بود که در ابتدای شروع به کار شورای پنجم هرچند با تاخیر اما با مؤفقیت انجام شد.

عبدالمهدی نصیری در اشاره به فعالیت های حوزه فرهنگی شورا افزود: پیاده روی خانوادگی در دو مرحله و برگزاری جشنواره نوروزی برای نخستین بار در راستای طرح نشاط اجتماعی، موافقت با برگزاری آئین تجلیل از چهره های ماندگار خورموج در ۲۵ اردیبهشت ماه، پیگیری جهت نام گذاری روزی به نام روز خورموج از جمله اقداماتی است که توسط شورای پنجم صورت گرفته است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر خورموج نیز در ابتدا خطاب به اصحاب رسانه گفت: من و اعضای شورای اسلامی شهر خورموج منتظر نقد شما هستیم.

رضا رضائی با بیان اینکه نیاز است که بودجه برای سال آینده اجرایی تر و عملیاتی چیده شود، افزود: اگر بودجه ای را تصویب کنیم که پشتوانه منطقی ندارد یعنی مانند شوراهای قبل فقط کارهای روتین انجام داده ایم. شهرداری ها بودجه بسیار خوبی از ارزش افزوده دریافت می کنند که این ارزش افزوده با درایت دکتر سالاری استاندار قبل استانی شد.

وی حال حاضر را دوران طلائی شهرداری ها در ادوار مختلف شهر خورموج عنوان، و اظهار داشت: می طلبد که برای بودجه ای که در اختیار شورا است برنامه داشته باشیم و هر چیزی را تصویب نکنیم که این رویکرد مد نظر اعضای شورای خورموج بوده و اجرایی خواهد شد.

رضائی با بیان اینکه اقداماتی در شورای پنجم انجام شده که در شوراهای قبل نبوده، خاطرنشان کرد: راه اندازی کمیسیون های شورا نقطه عطفی در کار شورا است که متشکل از نخبگان شهر خورموج بوده و مسائل شهرداری در آن ها تخصصی تر دیده شده و مصوبات خیلی خوبی نیز داشتند.

در ادامه بازیار، عضو و منشی شورای اسلامی شهر خورموج با بیان اینکه شورای اسلامی خورموج از پنج سال گذشته شروع به پوست اندازی کرده و با انتخاب شهرداری کارآمد و تلاشگر آقای شیخیانی،  تحول اساسی در حوزه عمرانی و مسائل فرهنگی روی داده٬ اظهار داشت: در هیچ جای استان چنین اتفاقاتی با این حجم بزرگ اتفاق نیفتاده و خیلی از کارهایی که در شهرهای دیگر انجام شده الگو گرفته از شهر خورموج است.

مهدی بازیار افزود: در سنوات گذشته در بحث مسائل فرهنگی شوراها کمتر ظاهر شدند اما طی سال های اخیر به ویژه شورای پنجم با همکاری شهرداری توانستیم در زمینه نشاط اجتماعی کارهای بزرگی انجام دهیم که مورد تقدیر مسئولین شهرستانی و استانی واقع گردید.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: شوراها باعث مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هستند که باید مسئولین و دولت مردان قدر شوراها را دانسته و با آن ها همراه باشند تا بتوانند در پیشبرد کارهای عمرانی مؤفق شوند.

در ادامه این نشست، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خورموج نیز شورای اسلامی را به عنوان ابزاری خواند که برای تحقق حاکمیت مردم به صورت یک نهاد جمعی و با تصمیم گیری مبتنی بر شیوه دموکراسی ایجاد شده، و بیان داشت: در چنین چارچوبی جایی برای تک روی افراد نیست. اگر عضوی از شورا بخواهد انفرادی عمل نماید، توسط مردم از چرخه شورا خارج خواهد شد.

بیشتر بخوانید
شهردار خورموج از غرفه روستای درازی

قاسم هزیمتیان با اشاره به به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر خورموج با دل و جان کارهای مردم را انجام می دهند، به شرح وظایف کمیسیون فرهنگی پرداخته و افزود: کمیسیون فرهنگی در مسائل بهداشتی، عبادی و مذهبی، بررسی طرح ها و لوایح، امور تعاونی و خیریه ها،  امور تربیتی،  مشاوره و نظارت بر توزیع عادلانه امور آموزشی و اصناف و پیشه وران فعالیت دارد.

هزیمتیان همچنین با بیان اینکه خبرنگاران آخرین امیدهای مردم بوده و نگاه آخر مردم برای بیان و پیگیری مشکلاتشان به قلم خبرنگاران است، خطاب به خبرنگاران اظهار داشت: نقد حق قانونی خبرنگاران بوده و می توانید در همه امورات شهر خورموج نقد کنید اما انتظار می رود که قبل از نشر خبر آن را پیگیری کرده تا جریان اطلاع رسانی یک طرفه نباشد.

در این نشست همچنین ابطحی دیگر عضو شورای اسلامی شهر خورموج با بیان اینکه کمتر شورایی در سطح در سطح استان دیده می شود که شورای آن با هم همدل باشند،  گفت: شورای اسلامی شهر خورموج با همدلی و بدون توجه به مسائل جناحی به بررسی برنامه ها و مسائل شهر می پردازد که اگر این مسائل به شورا رخنه نماید، تنها کسی که متضرر خواهد شد مردم هستند که این همدلی اعضای شورا جای بسی امیدواری و تحسین را دارد.

مهدی ابطحی با اشاره به اینکه شورای شهر با همکاری شهرداری از کمک به تیم های ورزشی و هیئت های شهر دریغ نمی کند، اظهار داشت: با پرداخت ارزش افزوده، به شهرداری ها توان بالقوه ای داده شده که باید از آن استفاده بهینه گردد. باید به فکر ایجاد درآمد پایداری برای شهرداری باشیم که اگر روزی این ارزش های افزوده از شهرداری ها گرفته شود، راه کسب درآمدی برای آنان وجود داشته باشد که برای آیندگان نیز مفید واقع شده و همچنین باعث اشتغال زایی گردد. خوشبختانه در حال حاضر شهرداری دارای یک کارخانه آسفالت می باشد که به زودی در راستای ایجاد یک منبع درآمد پایدار راه اندازی خواهد شد.

در این نشست همچنین شهردار خورموج مؤفقیت های حوزه عمرانی و فرهنگی شورا و شهرداری شهر خورموج را نتیجه تعامل و همکاری شورا و شهرداری دانسته و بیان داشت: در حوزه فرهنگی ورود خیلی خوبی داشتیم که در نتیجه خروجی خیلی خوبی نیز داشتیم٬ چرا که با برنامه پیش می رویم.

احمد شیخیانی با اشاره به اینکه با فعال شدن کمیسیون های فرهنگی، برنامه و بودجه و کمیسیون عمرانی شورا کمک خوبی به مجموعه شورا و شهرداری شده،  افزود: از ظرفیت کمیسیون ها حداکثر استفاده را داریم. برنامه محوری و عدالت در ارائه خدمات در محلات مختلف شهر از اولویت های شهرداری و شورا بوده و همین امر باعث جلب رضایتمندی نسبی مردم شده که از آرامشی که بر شهر، شهرداری و شورا حکم فرما شده کاملا مشخص می باشد.

شهردار خورموج همچنین اضافه کرد: شهرداری خورموج مؤفق شده مقام نخست تکریم ارباب رجوع در سال گذشته را که از سوی فرمانداری مطرح شد، کسب نماید و این در صورتی است که شهرداری ها معمولا بیشترین ارباب رجوع را داشته و بیشترین نارضایتی ها نیز از مجموعه شهرداری ها است.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید