کد خبر:7298
پ
IMG-20180827-WA0024
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشتی؛

نجات یک بهله جغد زخمی در دشتی

رشیدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی: یک بهله جغد زخمی توسط طبیعت دوستان روستاهای سنا و چاهگاه در شهرستان دشتی نجات یافت.

رشیدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی: یک بهله جغد زخمی توسط طبیعت دوستان روستاهای سنا و چاهگاه در شهرستان دشتی نجات یافت.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی در گفت و گو با خبرنگار خورموج نیوز از نجات یک بهله جغد زخمی در روستاهای دشتی خبر داد و اظهار داشت: یک بهله جغد که متاسفانه توسط شکارچیان از ناحیه بال زخمی شده بود، با همکاری رئیس شورای شهر شنبه و دوستداران طبیعت در روستاهای سنا و چاهگاه از توابع بخش شنبه و طسوج در شهرستان دشتی، به اداره حفاظت محیط زیست دشتی تحویل گردید.

مصطفی رشیدی افزود: جغد مصدوم پس از مداوا و عمل جراحی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان دشتی از خطر مرگ نجات یافته و تحت درمان و مراقبت های لازم قرار دارد که پس از طی دوره درمان رهاسازی و به دامان طبیعت بازگردانده می شود.

 

وی به شرایط خاص اقلیمی موجود و کمبود آب و غذا ناشی از خشکسالی و گرمای منطقه برای پرندگان و پستانداران وحشی در منطقه اشاره و تاکید نمود: گاها شاهد هجوم پرندگان و پستانداران بومی حیات وحش منطقه به مزارع و یا حتی حواشی روستاهای مسکونی می باشیم که خواستار همکاری و مشارکت همشهریان عزیز در راستای حفاظت از حیات وحش منطقه هستیم.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی همچنین تاکید کرد: در صورت مشاهده این گونه از پرندگان، مراتب را به اطلاع کارشناسان و یا محیط بانان اداره محیط زیست رسانده و از تخریب لانه ها یا جابجایی آن ها پرهیز نمایند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید