کد خبر:5928
پ
مسکن روستایی
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر؛

مددجویان مناطق محروم و روستایی بوشهر صاحبخانه می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به آغاز ساخت یک‌هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان این نهاد گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده مددجویان مناطق محروم و روستایی استان بوشهر تا سه سال آینده صاحب خانه می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به آغاز ساخت یک‌هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان این نهاد گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده مددجویان مناطق محروم و روستایی استان بوشهر تا سه سال آینده صاحب خانه می‌شوند.

 

به گزارش خورموج نیوز به نقل از تسنیم؛ احمد لطفی صبح امروز در نشست با معاونان کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر توجه به نیازمندی‌های مددجویان این نهاد اظهار داشت: مهم‌ترین راهبرد و هدف کمیته امداد ارائه خدمت و خدمات با کیفیت به خانوارهای تحت حمایت و رساندن آنها به مرحله توانمند سازی است.

 

وی با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد صرفا حمایتی نیست گفت: این نهاد علاوه بر پرداخت مستمری ماهانه،خدمات متنوعی به منظور توانمندسازی مدجویان، از جمله در حوزه مسکن، درمان، اشتغال و فرهنگی دارد.

 

لطفی با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۱۶۳ هزار نفری استان بوشهر خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از ۳۲ هزار خانوار معادل ۱۰ درصد جمعیت خانواری استان  تحت حمایت کمیته امداد است و در طول سال از خدمات متنوع این نهاد بهره مند می‌شوند.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر بیشترین قشر از مددجویان تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار معرفی کرد و افزود: ۶۰ درصد از مددجویان تحت حمایت مربوط به زنان سرپرست خانوار است که بر اثر فوت، زندانی شدن شوهر و یا عامل طلاق تحت حمایت قرار گرفتند.

 

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته با همکاری دولت و مجلس، مستمری مدجویان تحت حمایت افزایش سه برابری داشته است تصریح کرد: امسال نیز این مستمری ۱۴ درصد دیگر افزایش یافت که سبب بهبود نسبی وضعیت معیشتی خانوارها شد.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: علاو بر پرداخت مستمری خدمات دیگری نظیر مسکن و اشتغال به مددجویان ارائه می‌شود تا به درجه توانمند سازی و خودکفایی برسند.

 

وی با بیان اینکه مسکن عنوان یکی از نیازهای اساسی هر خانوار به عنوان سرپناه است گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته همه مددجویان نیازمند مسکن به ویژه مددجویان مناطق محروم و روستایی تا سه سال آینده صاحب خانه می‌شوند.

 

لطفی با اشاره به اینکه سه هزار و ۷۰۰ خانوار نیازمند مسکن در مناطق محروم و روستایی استان شناسایی شده است افزود: ساخت یک‌هزار واحد از خانه های روستایی با مشارکت سپاه استان آغاز شده و استانداری وعده تامین اعتبار و ساخت دو هزار واحد مسکونی دیگر روستایی و شهری را داده است که طی دو سال به بهره‌برداری برسد.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در خصوص طرح اکرام ایتام و محسنی تحت حمایت اظهار کرد: هم اکنون ۱۲ هزار فرزند یتیم و یا بد سرپرست زیر ۱۸ سال تحت حمایت کمیته امداد هستند که مردم و حامیان خیر و نیکوکار با مشارکت در طرح اکرام ماهانه مبالغی را به حساب آنها پرداخت می‌کنند.

 

لطفی بیان کرد: حامیان فرزندان ایتام در ۴ ماه نخست امسال ۳۲ میلیارد ریال در قالب نقد و غیرنقد به فرزندان معنوی خود کمک کردند که در مقایسه با مشابه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش دارد.

 

وی افزود: خیران نیکوکار علاوه بر پرداخت کمک‌های نقدی به فرزندان تحت تکفل خود، در تأمین جهیزیه، پرداخت کمک هزینه درمان، آموزش، تحصیل و رفع سایر نیازهای آنان نیز مشارکت دارند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید