کد خبر:8318
پ
مانور زلزله بحیری
با حضور ۲۰۰ نفر عوامل امدادی؛

مانور امداد و نجات استان بوشهر برگزار شد

فرماندار دشتی گفت: مانور امداد و نجات استان بوشهر با حضور ۲۰۰ نفرعوامل امدادی در شهرستان دشتی برگزار شد.

فرماندار دشتی گفت: مانور امداد و نجات استان بوشهر با حضور ۲۰۰ نفرعوامل امدادی در شهرستان دشتی برگزار شد.

 

به گزارش خورموج نیوز به نقل از مهر، عبدالله نادری ظهر چهارشنبه در این مانور اظهار داشت: این مانور به مناسبت پنجم دی ماه سالروز زلزله بم با مشارکت دستگاههای اجرایی برگزار شد.

وی افزود: حوادث طبیعی به ما خبر نمی دهد و این ما هستیم که باید آمادگی داشته باشیم.

نادری بیان کرد: یکی از مسائل و مهمی که در مدیریت بحران به آن توجه کنیم بحث زلزله است.

وی با بیان اینکه در مدیریت بحران اول باید پیش بینی و بعد پیشگیری کنیم، ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که در سطح شهرستان صورت گرفته مقاوم سازی ۵۷ درصد منازل مسکونی روستایی است که این شهرستان رتبه اول استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

نادری اضافه کرد: دهیاران و شهرداران مردم را تشویق به مقاوم سازی منازل خود کنند که اگر خدای نکرده زلزله ای رخ داد شاهد کمترین خسارت باشیم.

وی بر ضرورت فعال بودن همه کارگروه ها در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: ارتقا سطح آمادگی همه دستگاههای اجرایی و انسجام و هماهنگی بین دستگاههای اجرایی یکی از مهمترین اهداف این مانور بوده است.

جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز گفت: این مانور چند منظوره شامل تخلیه و اسکان اضطراری و با حضور نیروهای امدادی در شهرستان دشتی برگزار شد.

احسان ایزد پناه افزود: مانور چند منظوره امداد و نجات با همکاری دستگاههای عضو کارگروه امداد و نجات مدیریت بحران در روستای بحیری و نودرار از توابع بخش مرکزی برگزار شد.

بیشتر بخوانید
دولت آماده واگذاری تسهیلات به روستاهای مرزی با بهره چهار درصد است

وی هدف از برگزاری این مانور را تاب آوری جامعه در برابر بلایای طبیعی و حوادث عنوان کرد و گفت: توان افزایی و آمادگی نیروهای امدادی یکی دیگر از اهداف این مانور است.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید