کد خبر:8443
پ
ایزدی
سرپرست دامپزشکی دشتی مطرح کرد؛

فاز سوم واکسیناسیون رایگان تب برفکی در دشتی آغاز شد

ایزدی، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی: فاز سوم واکسیناسیون رایگان تب برفکی جمعیت دامی گاو و گوساله واجدالشرایط در شهرستان دشتی آغاز شد.

ایزدی، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی: فاز سوم واکسیناسیون رایگان تب برفکی جمعیت دامی گاو و گوساله واجدالشرایط در شهرستان دشتی آغاز شد.

 

به گزارش خورموج نیوز، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی از شروع عملیات فاز سوم واکسیناسیون رایگان تب برفکی در جمعیت دامی گاو و گوساله واجدالشرایط این شهرستان خبر داد و بیان داشت: اجرای این عملیات با استفاده از پتانسیل سه اکیپ‌ ویژه واکسیناسیون بخش دولتی و خصوصی در سطح دشتی آغاز شده است.

 

احمد ایزدی با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی، بسیار عفونی و به شدت واگیر می‌باشد، افزود: تقریباً تمامی دام‌های زوج سم از جمله گونه‌های نشخوارکنندگان اهلی نظیر گاو، گاومیش، گوسفند و بز مورد هدف ویروس عامل بیماری قرار می‌گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: این بیماری به لحاظ شدت خسارات اقتصادی از جمله کاهش شدید تولیدات، مرگ‌ومیر در دام‌های جوان و هزینه‌های بالای درمان بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از موانع اصلی در تأمین بهداشت، تولید دام و فراورده‌های دامی محسوب می‌ شود، همچنین نقش اساسی در تجارت دام و فراورده‌های خام دامی دارد.

 

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی با بیان اینکه دولت در قالب طرح‌های سراسری واکسیناسیون اقدام به اقدامات پیشگیرانه و کاهش هزینه‌های احتمالی درمانی برای دامداران و حفظ سرمایه‌های بومی و ملی دامی می‌نماید٬ اضافه کرد: پیش بینی می شود در این طرح بیش از هزار و ۲۰۰ راس گاو و گوساله واجدالشرایط در دشتی با مایه کوبی تب برفکی ایمن سازی شود.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید