کد خبر:4525
پ
13970306000167_Test_PhotoH
نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها؛

عدم حذف تبصره (3) موجب نارضایتی شدید مردم کاکی شده است

عدم حذف تبصره (3) موجب نارضایتی شدید مردم کاکی شده است

سید علی‌اکبر فاطمی اظهار داشت: بحران آب‌داریم اما مدیریت آب نداریم تا بتوانیم از این بحران مدیریت کنیم.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها در پاسخ به این سؤال که علت بحران کم‌آبی در کاکی را چگونه ارزیابی می‌کنید و ضعف در کجاست؟ افزود: مشکل اساسی در تامین آب در سطح شهرستان دشتی، سوء‌مدیریت مسئولان آب شهرستان دشتی است.

وی یادآور شد: هزاران نفر در حال حاضر روی زمین‌های منطقه کاکی کشاورزی می‌کند که اگر بخش کشاورزی تعطیل کنیم نسبت به ایجاد شغل برای این افراد باید فکر اساسی انجام شود.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: شهرداری را ملزم کردیم با توجه به کمبود آب، از چمن‌های مصنوعی و درخت‌هایی که کمتر نیاز به آب‌ دارند استفاده کند.

رئیس شورای اسلامی کاکی عنوان کرد: از هشت حلقه فعال آب، چهار حلقه چاه از رده خارج شده و به همین دلیل در اکثر محلات شهر کاکی آبی برای شرب مردم وجود ندارد.

فاطمی یادآور شد:نیاز است از همان مبلغی که تحت عنوان تبصره سه از مردم اخذ شده، تعمیر و نوسازی شبکه آب و فاضلاب انجام شود.

وی بیان کرد: بر اساس بررسی‌ها، از 10 هزار تومان آب بهاء هر خانواده، دو هزار تومان مصرف آب و مابقی مربوط به اعمال تبصره سه بوده است.

رئیس شورای اسلامی کاکی گفت: پیشنهاد دادیم اگر مصرف بهاء مبلغ 10 هزار تومان است شما هزار تومان اخذ کنید تا مردم را راضی نگه‌داریم و به علت عدم پاسخ‌گویی مجبور شدیم تبصره سه شهر کاکی را حذف کنیم.

وی افزود: با توجه به حذف تبصره (3) توسط شورای اسلامی شهر کاکی و اعلام به استان و شهرستان ولی هنوز در قبوض مردم این نرخ اضافه و تحت عنوان تکالیف بودجه از مردم اخذ می‌کنند که موجب نارضایتی شدید مردم شده است.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: مبالغی که در تبصره سه واریز به اداره آب و فاضلاب شده است باید در جهت تعمیر چاه‌ها و نوسازی شبکه انجام گیرد.

فاطمی یادآور شد: از طرفی تبصره سه از مردم اخذ و از یک‌ طرف هم حق انشعاب از 300 تومان به 900 تا یک‌میلیون تومان افزایش داده‌اند که انتظار داریم حق انشعاب به قبل برگردد و منصفانه عمل کنند.

وی افزود: در شهر کاکی هیچ زمانی مثل امسال کمبود آبی وجود نداشته است اما امسال متأسفانه این مشکل پیش‌آمده و نمی‌دانیم بر اثر حذف تبصره سه یا چیزهای دیگری ایجاد شده است.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها به مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی اشاره کرد و گفت: حکمرانی با مردم‌سالاری اسلامی می‌تواند با شوراها محقق شود و واگذاری اختیارات به شوراها می‌تواند نارضایتی‌ها را کاهش دهد.

فاطمی در خصوص آخرین وضعیت کمیته انطباق مصوبات در استان بوشهر، تأکید کرد: کمیته انطباق مصوبات در شهرستان‌های استان بوشهر نیمه‌فعال است و هیچ‌گونه حق‌الزحمه و حق جلسه‌ای هم  پرداخت نمی‌شود

منبع
فارس
کلیدواژه : آبفاطمیکاکی
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید