کد خبر:4074
پ
نادری18
فرماندار شهرستان دشتی مطرح کرد؛

طرح هادی در هشت روستای شهرستان دشتی اجرا می شود

نادری، فرماندار شهرستان دشتی: طی سال جاری اجرای عملیات طرح هادی در هشت روستای شهرستان دشتی انجام خواهد شد. یکی از مسائل مهم کشور بحث آب است که باید همه خانوارها در مصرف آب صرفه جویی نمایند. دهیاری در روستای سهو استقرار یافته و استخر ویژه کشاورزان نیز در این روستا احداث خواهد شد.

نادری، فرماندار شهرستان دشتی: طی سال جاری اجرای عملیات طرح هادی در هشت روستای شهرستان دشتی انجام خواهد شد. یکی از مسائل مهم کشور بحث آب است که باید همه خانوارها در مصرف آب صرفه جویی نمایند. دهیاری در روستای سهو استقرار یافته و استخر ویژه کشاورزان نیز در این روستا احداث خواهد شد.

فرماندار شهرستان دشتی در حاشیه بازدید میدانی از اجرای نخستین طرح هادی روستایی با مشارکت‌های مردمی در روستای سهو دهستان طسوج از توابع بخش شنبه شهرستان دشتی از اجرای عملیات طرح هادی در هشت روستای شهرستان دشتی خبر داد و گفت: باید تلاش کنیم با در نظر گرفتن منابع آب، بخش کشاورزی را توسعه دهیم. اگرچه در زمینهٔ آب با احداث سدهایی که در حال ساخت می باشد، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

عبدالله نادری یکی از مسائل مهم کشور را بحث آب عنوان نمود که به علت خشک‌سالی ده سال است که کشور با مشکل کم‌آبی مواجه بوده و باید همه خانوارها در زمینهٔ آب صرفی جویی نمایند و تأکید کرد: سرانه مصرف آب در روستاها پانصد لیتر است که استمداد می‌طلبیم منابع آبی که وجود دارد به‌عنوان سرمایه مهم ملی و متعلق به آحاد مردم بوده و باید همگی تلاش کنیم فرهنگ درست مصرف کردن را در جامعه نهادینه کنیم. در زمینهٔ بحران کم‌آبی چند سالی است که توصیه می‌شود گویندگان، نویسندگان، فضاهای مجازی مردم را نسبت به صرفه جویی در مصرف آب مطلع نمایند که اگر در مصرف آب رعایت نشود در آینده با بحران آب مواجه خواهیم شد.

وی اولویت اجرای طرح هادی را با روستاهایی که طرح هادی در آن‌ها اجرا نشده عنوان، و اظهار داشت: طی سال جاری جهت اجرای طرح هادی در هشت روستای شهرستان دشتی، در کمیته برنامه‌ریزی تأمین اعتبار می‌شود.

بیشتر بخوانید
۸ پروژه عمرانی و اقتصادی در شنبه و طسوج افتتاح شد

نادری از استقرار دهیاری در روستای سهو خبر داده و بیان داشت: شبکه آب روستا و مخزن آب آن در نیمه نخست امسال نوسازی شده و در بحث منابع طبیعی و آبخیزداری نیز دو موضوع وجود دارد٬ یکی بحث زمین مسکن است که از طرف منابع طبیعی به بنیاد مسکن و سپس به متقاضیان واگذار و موضوع دوم نیز نقشه‌برداری‌ها و کارشناسی‌هایی است که در گذشته انجام شده و خیلی از آن‌ها اشتباه است که باید با تلاش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مرکز استان کمک کنند تجدیدنظری صورت بگیرد.

فرماندار شهرستان دشتی همچنین از احداث استخر ویژه کشاورزان در روستای سهو خبر داد و افزود: بررسی فنی نوسانات برق منطقه توسط مدیریت برق شهرستان صورت خواهد گرفت. همچنین با توجه به درخواست‌های مردمی و مشکل تلفن در این منطقه از مدیرکل شرکت مخابرات استان جهت رفع مشکل مردم دعوت خواهیم کرد تا از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.

در حاشیه این بازدید رئیس شورای اسلامی روستای سهو نیز به فرسودگی مخزن آب روستا و ضرورت بازسازی مجدد آن اشاره و افزود: آب چشمه ای که در بالادست روستا قرار دارد، جهت جلوگیری از هدررفت آن نیاز به ایجاد استخر جهت آبیاری باغات روستا امری مهم و ضروری می باشد.

اصغر جهانگیری اضافه کرد: تقویت ولتاژ برق روستا با توجه به فرارسیدن فصل گرما، و مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستا از دیگر خواسته‌های مردم می باشد.

گفتنی است روستای سهو دارای یک شهید٬ ۲۴ خانوار و با ۷۷ نفر جمعیت فاقد طرح ‌هادی می باشد که در چهل کیلومتری جنوب شرقی شهر خورموج٬ مرکز شهرستان دشتی واقع شده و شغل اکثر مردم روستا باغداری است.‌

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید