کد خبر:2081
پ
شهریاری
شهریاری نماینده دشتی و تنگستان؛

طرح سوال از وزیر ارتباطات به تعویق افتاد

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهار سوال ملی منطقه ای که قرار بود در 21 آذرماه جاری در کمیسیون صنایع مطرح شود را یک ماه به تعویق انداختیم.

به گزارش خورموج نیوز؛ سید کمال الدین شهریاری در گفت وگو با ایرنا گفت: دلیل رعایت نشدن برخی از قوانین و مقررات و آئین نامه ها توسط شرکت ارتباطات سیار ایران در ارتباط با نصب، راه اندازی و بهره برداری از تجهیزات مخابراتی از جمله مواردی است که مقرر شده ظرف مدت این یک ماه تعیین تکلیف شود.
وی بیان کرد: اختلال پوشش اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در بیشتر نقاط شهری و روستایی از دیگر موارد پیگیری شده در این نشست است که مقرر شده بررسی لازم پیرامون آن صورت گیرد.
شهریاری یادآور شد: قطع تلفن ثابت کابلی برخی از مشترکان روستایی توسط شرکت مخابرات و اجرایی نشدن برخی از تعهدهای شرکت ایرانسل (برنامه های مصوب سال 2017) نیز از دیگر مواردی است که مقرر شده در این یک ماه بررسی و نتیجه آن به مجلس اعلام شود.
نماینده دشتی و تنگستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پیگیری های وی و قول های مساعد وزیر پیشین ارتباطات تاکنون در دشتی و تنگستان به عمل نیامده است افزود: پوشش بسیار ضعیف تلفن همراه اول و اینترنت در نقاط روستایی و برخی نقاط شهری و مشکلات ایجاد شده برای خطوط تلفن ثابت در بخش دلوار تنگستان از جمله مسائلی است که از مطالبات مردم دشتی و تنگستان است.
وی اضافه کرد: برای توسعه و افزایش آنتن دهی همراه اول به 10 دستگاه بی تی اس در دشتی و تنگستان نیاز است و با اختصاص حدود 10 میلیارد ریال می توان مشکل تلفن ثابت کابلی برای جمعیتی حدود چهار هزار نفر در بخش دلوار و 12 روستای حاشیه کوه مند را حل نمود.
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: مردم روستاهای کلل، شیخیان، زیارت ساحلی، کردوان، سرمک، دهوک، سهو، حناشور، وراوی، زایرعباسی، دهستان کبگان و بخش شنبه در شهرستان دشتی و روستاهای پشتکوه بیرمی و منطقه خائیز شامل گشی، بنیون، آشی، یخ، مخدان و مسیر جاده اهرم به کلمه، باغک، دهستان بوالخیر و بخش دلوار تنگستان از پوشش ضعیف موبایل شکایت دارند.
شهریاری گفت: امیدواریم از نشست خود با وزیر ارتباطات در تسریع در حل معضل پوشش تلفن همراه و توسعه شبکه کابلی در برخی نقاط 2 شهرستان افزود: حل این مشکلات می تواند باعث توسعه خدمات دفاتر پست بانک روستایی، توسعه اینترنت، تلفن، فاکس و سایر وسایل ارتباطی در این 2 شهرستان شود.
وی تاکید کرد: در نشست با وزیر ارتباطات و با قول مساعد وی مقرر شد ظرف مدت یک ماه نتیجه اقدامات در این زمینه گزارش دهد و به همین دلیل تا زمان یاد شده طرح سئوال از وزیر ارتباطات به تعویق افتاد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید