کد خبر:6161
پ
لنج
مسئول امور صید اداره کل شیلات استان بوشهر؛

صید میگو در آب‌های استان بوشهر ۵۵ درصد کاهش یافت

مسئول امور صید اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: ۴۱۵ تن میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر در ۱۴ روز گذشته صید شده که ۵۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

به گزارش خورموج نیوز؛ منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آغاز صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر اظهار داشت: صید میگو از سوم مرداد برای قایق‌ها و از پنجم مرداد برای لنج‌‌ها در آب‌های خلیج فارس  استان بوشهر آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه وضعیت میزان صید میگو برای قایق‌ها و لنج‌ها نسبت به سال قبل مطلوب نیست افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده قایق‌ها که مجوز ۲۴ ساعته برای صید میگو صادر می‌شود  در هر روز تلاش صیادی بین ۱۵ کیلوگرم تا ۳۰ کیلوگرم صید می‌کنند که صید قایق‌ها  در مناطق مسیر بندر دیر بیشتر است.

 

مسئول امور صید اداره کل شیلات استان بوشهر با اشاره به میزان صید لنج‌های صیادی بیان کرد: مجوز سفر صید برای لنج‌های صیادی بین ۴ تا شش روزه صادر می‌شود که این شناورها در هر سفر دریایی حدود ۴۰۰ کیلوگرم میگو صید می‌کنند.

 

پاپری از کاهش ۵۵ درصدی میزان صید میگو در ۱۴ روز گذشته خبر داد و تصریح کرد:  ۴۱۵ تن میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر در ۱۴ روز گذشته صید شده که ۵۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

 

وی با تاکید بر نقش مهم شرایط جوی در بهبود وضعیت صید خاطرنشان کرد: امیدواریم با تغییر شرایط جوی ذخایر  وضعیت صید میگو  بهبود یابد.

 

مسئول امور صید اداره کل شیلات استان بوشهر با اشاره به بنادر صیادی استان بوشهر افزود: ۲۴ مرکز تخلیه صید و بنادر صیادی در ارائه خدمات به صیادان فعال است که در نقاط مختلف استان بوشهر مستقر هستند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید