کد خبر:3709
پ
گوجه فرنگی2
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی خبر داد؛

صادرات 37 هزار تن گوجه‌فرنگی از شهرستان دشتی به خارج از کشور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: با تولید مناسبی که امسال در سطح شهرستان دشتی وجود داشته، تاکنون 37 هزار تن گوجه‌فرنگی از این شهرستان به خارج از کشور صادرشده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: با تولید مناسبی که امسال در سطح شهرستان دشتی وجود داشته، تاکنون 37 هزار تن گوجه‌فرنگی از این شهرستان به خارج از کشور صادرشده است.

به گزارش خورموج نیوز به نقل از فارس؛ شیرعلی بهادری صبح امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان دشتی اظهار داشت: بیش از 50 درصد از مردم شهرستان دشتی در بخش کشاورزی فعالیت دارند که تامین ارزاق جامعه روستایی و مصرف کنندگان شهری را بر عهده‌ دارند.

وی افزود: در راستای طرح الگوی کشاورزی در سال 1395 معادل پنج‌هزار و 960 هکتار کشت گوجه‌فرنگی صورت گرفت و به دلیل توازن و تنظیم بازار مصرف، سود مناسبی عاید کشاورزان گوجه‌کار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: در سال زارعی 1396، مسؤولین سازمان جهاد کشاورزی برنامه‌ای جهت توازن و برنامه‌ریزی الگوی کشت محصولات در فصول مختلف مدنظر قرار دادند که نتیجه آن باعث شد که گوجه‌فرنگی که یک محصول غالب و خارج از فصل در شهرستان دشتی است با کاهش سطح یک‌هزار و 300 هکتاری،تولید و فروش خوبی را به کشاورزان ارائه کند.

بهادری بیان کرد: پس از نشست نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با وزرای کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت،چهار مبادی خروجی صادرات بازگشایی و تعرفه‌ها برداشته شد که تا امروز 37 هزار تن گوجه‌فرنگی از شهرستان دشتی به خارج از کشور صادرشده است.

بهادری تأکید کرد: سال گذشته با هماهنگی بخش خصوصی یک واحد رب فراوری در شهرستان دشتی استقرار یافت که تاکنون بیش از 15 هزار تن گوجه درجه سه از کشاورزان خریداری‌ کرده است.

بیشتر بخوانید
برگزاری جشن آبیاری تحت‌فشار در دشتی/ صادرات ۴۵۰۰ تن لیموترش دشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس

وی با اشاره به فصل کم‌بارش زراعی امسال، گفت: گندم آبی یک محصول استراتژیک در شهرستان دشتی است که دولت همواره بر روی آن برنامه‌ریزی انجام می‌دهد که امسال دو‌هزار و 600 هکتار از اراضی شهرستان دشتی زیر کشت این محصول قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی از توسعه کشت دانه‌های روغنی در شهرستان دشتی خبر داد و گفت: مناسب‌ترین اراضی برای رشد کلزا در این شهرستان قرار دارد که در 50 هکتار از اراضی کلزا کشت‌شده و بازدیدهای میدانی که صورت گرفت رشد محصول بسیار خوب است و نوید این می‌دهد که این محصول را جایگزین محصولی که از کشش کمتری برخوردار است کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید، اشتغال پایدار در حوزه کشاورزی است که اعتبارات خوبی در زمینهٔ توسعه اشتغال فراگیر روستایی انجام شده است که اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به کشاورزی شهرستان دشتی در این راستاست.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید