کد خبر:8235
پ
۲۰۱۸۱۲۲۰_۱۱۳۰۰۹
خبر خوش شهریاری برای مردم کاکی؛

صاحبان زمین های واگذاری بنیاد مسکن از هفته آینده اسناد مالکیت تک برگی دریافت می کنند/ رفع مشکل ۳۰ ساله ۴۳۳ خانواده در شهر کاکی

اسناد مالکیت تک برگی زمین تعداد ۴۳۳ خانوار در شهر کاکی از روز شنبه یکم دیماه به مالکان آن تحویل می گردد. طی نشستی به صورت نمادین سند مالکیت دو خانواده به نمایندگی از چهارصد و ۳۰ نفر از صاحبان و مالکان زمین های واگذاری بنیاد مسکن به صاحبان آن املاک تقدیم شد.

اسناد مالکیت تک برگی زمین تعداد ۴۳۳ خانوار در شهر کاکی از روز شنبه یکم دیماه به مالکان آن تحویل می گردد. طی نشستی به صورت نمادین سند مالکیت دو خانواده به نمایندگی از چهارصد و ۳۰ نفر از صاحبان و مالکان زمین های واگذاری بنیاد مسکن به صاحبان آن املاک تقدیم شد.

 

به گزارش خورموج نیوز در نشست امروز نماینده مردم دشتی و تنگستان که به میزبانی بنیاد مسکن شهرستان دشتی در شهر خورموج و با حضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار دشتی نماینده اداره کل راه و شهرسازی رؤسای ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، ثبت اسناد، شهردار و عضو شورای شهر کاکی برگزار شد، مقرر گردید تعداد ۴۳۳ خانوار از اهالی شهر کاکی پس از ۳۰ سال انتظار، از اوایل هفته آینده مراجعه کرده و اسناد مالکیت تک برگی زمین های مسکونی خودشان را که سالهاست در آن زندگی می کنند دریافت نمایند. در این نشست همچنین به صورت نمادین سند مالکیت دو خانواده به نمایندگی از چهارصد و ۳۳ نفر از صاحبان و مالکان زمین های واگذاری بنیاد مسکن به صاحبان آن املاک تقدیم شد.

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این نشست از تحویل اسناد مالکیت تک برگی به ۴۳۳ خانوار از اهالی شهر کاکی پس از گذشت ۳۰ سال بلاتکلیفی خبر داد و اظهار داشت: امروز اسناد مالکیت این عزیزان تحویل آنان شده و با دریافت این اسناد نگرانی ها، دغدغه ها و مشکلاتی که به لحاظ در دست نداشتن این اسناد دامن گیرشان بود انشاالله امروز رفع می شود. امروز با خیال راحت با در دست داشتن اسناد تک برگی مالکیت خودشان می توانند در آینده همه حقوقی را که یک مالک از تصرف و تملک یک ملک خودش می تواند بهره مند شود، بهره مند شده و در معاملات، ضمانت نامه ها، وثیقه ها، اخذ مجوزها، پروانه ها، وام ها و تسهیلات بتوانند با در دست داشتن این اسناد عمل کنند.

 

دکتر سید کمال الدین شهریاری افزود: به نظر من این کاری که برای صدور سند این عزیزان انجام شد مدلی از یک کار جهادی تلقی می شود که اگر این مدل را تکثیر کرده و تعمیم دهیم، در شهرستان، استان و کل کشور مسائل و مشکلات مردم که بعضا پیچیده و لاینحل تصور می شود با یک اقدام جهادی، همدلی، هماهنگی و یک کار فارغ از بروکراسی های اضافی خیلی راحت می توان حل نمود.

 

 

وی خاطرنشان کرد: امروزه یکی از چالش های نظاممان همین مسائلی است که مردم برای رفع مشکلاتشان در دستگاه های اجرایی با آن مواجه هستند. شاید بیشترین نارضایتی مردم از مسئولین، دولت، قوای مقننه، مجریه و قضائیه بخاطر همین عدم دلسوزی و عدم تن دادن به کار جهادی است که متاسفانه ما مسئولین دچار آن هستیم. همین رفت و آمدهای زیاد و هزینه های حمل و نقل مردم که کارشان هم پیش نمی رود یکی از بزرگ ترین دلایل نارضایتی از دستگاه ها و نهادهای حکومتی است.

 

شهریاری با بیان اینکه مشکل اسناد مالکیت مردم کاکی در ۲۰ سال پیش و ۲۵ سال پیش نیز قابل حل بوده اما از همان زمان تا به حال اتفاقی نیفتاده بود، عنوان داشت: به مدیران راه و شهرسازی، منابع طبیعی، بنیادمسکن، ثبت اسناد و املاک و جهاد کشاورزی و دیگر مدیرانی که همکاری داشتند تبریک می گویم که خداوند به شماها عنایت داشته که کاری را که به دست مسئولین ۲۰ _ ۲۵ سال پیش قابل حل بوده امروز به دست شماها حل شده و اجر و ثواب آن نصیب شما می شود. کاری که ما انجام می دهیم همان توشه ای است که قبل از مرگ برای آخرتمان می فرستیم. مطمئن باشید این کار خیر شما به عنوان یک توشه با ارزش است که ما در آخرت به آن نیازمندیم.

بیشتر بخوانید
بنادر تجاری شهرستان‌های دشتی و تنگستان توسعه می یابد

 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله) دو روز پیش در درس خارج فقه شان فرمودند:« دنبال ریاست نباشید و نقل کردند از پیامبر (ص) که فرمودند:«هیچ رئیسی که بر ۱۲ نفر ریاست داشته باشد یا بیشتر، در آن دنیا محشور نمی شود مگر دست بسته» یعنی مثل یک متهم احضار می شود.

 

شهریاری با تاکید بر اینکه ما باید از اختیاراتمان برای خدمت به مردم استفاده کنیم، اضافه کرد: کاری که شما کردید نمونه ی یک خدمت است که رضای مردم در آن است. رضای مردم، رضای خداوند است. من از تک تک شماها تشکر می کنم. روز ابتدایی که در کاکی جلسه گذاشتم بخاطر پیچیدگی بسیار زیاد این کار باورم نمی شد که الان و کمتر از دو سال این اسناد تک برگی به دست شما داده شود که اول لطف خداوند و دوم یک حرکت هماهنگ جهادی، همدل، همفکر و هم آهنگ توسط مدیران راه و شهرسازی، منابع طبیعی، بنیادمسکن، ثبت اسناد و املاک و جهاد کشاورزی و مدیران مافوقشان در وزارت باعث نیل به این هدف شد.

 

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در پایان با تاکید بر اینکه از همه دستگاه ها خواهشم این است که تا هستید این الگوی کار جهادی، تسریع در کارها و کم کردن تشریفات و بروکراسی های اداری و کم کردن زوائد و حواشی در خدمت به مردم عزیز تلاش کنید، بیان داشت: به عنوان کسی که تجربه کاری و اجرایی طولانی دارم و به عنوان نماینده این مردم عزیزی که ۳۰ سال گرفتار بودند از تک تک شما عزیزان فرمانداری، بخشداری، شهرداری و… همه نهادهایی که تلاش کردند و همین طور اصحاب رسانه که پشتیبانی کرده و فضا را آماده و افکار عمومی را برای تسریع در امور تجهیز می کنند، تشکر و قدردانی می کنم که انشاالله این مردم عزیز فرداشب، شب یلدای بسیار زیبایی را خواهند داشت و دعا به جان شما خواهند کرد که همان توشه آخرت شما خواهد بود.

 

لازم به ذکر است اولین نشست بررسی مشکل ۳۰ ساله ثبت املاک مسکونی شهر کاکی در آذرماه سال ۹۶ برگزار شده بود و دکتر شهریاری از نتیجه بخش بودن نشست‌ها و پیگیری های متعدد خود با مجموعه وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن برای رفع مشکل صدور سند برای اراضی واگذار شده از سوی بنیاد مسکن و منابع طبیعی به مردم در شهر کاکی خبر داده بود که اکنون با وجود اینکه گمان می رفت با وجود پیچیدگی های روند حل این مشکل کار آن بیش از دو سال به طول انجامد اما خوشبختانه در حال حاضر این مشکل رفع شده و متقاضیان اسناد محله شاهزاده اسماعیل شهر کاکی می توانند از روز شنبه با در دست داشتن مدارک هویتی و اصل سند واگذاری موقت جهت سیر مراحل اداری و تحویل سند تک برگ به بنیاد مسکن شهرستان دشتی مراجعه نمایند. اسناد دو محله دیگر نیز پس از محله شاهزاده اسماعیل و از ده روز آینده به متقاضیان واگذار می گردد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید