کد خبر:5081
پ
هواشناسی
استان بوشهر؛

شدت روند افزایش دما

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: روند افزایش دما از امروز شدت می‌گیرد و با وزش باد خلیج فارس هم امروز و فردا مواج است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: روند افزایش دما از امروز شدت می‌گیرد و با وزش باد خلیج فارس هم امروز و فردا مواج است.

به گزارش «خورموج نیوز» به نقل از صداوسیما؛ زهرا راستگو افزود: افزایش دما تا آخر هفته ادامه خواهد داشت و علاوه بر چاره‌جویی لازم برای مصرف بهینه آب و برق، برای جلوگیری از گرما زدگی بهتر است از رفت و آمد در ساعت‌های گرم روز به ویژه از فردا تا پنج شنبه خودداری شود.

وی ادامه داد: اکنون (ساعت 15:20) دمای هوا در برازجان 48 و جم 46 درجه سانتیگراد است و پیش بینی می‌کنیم دمای هوا در روزهای آینده در مناطق غیر ساحلی به بیش از 50 درجه و در برخی نقاط ساحلی به آستانه 50 درجه سانتیگراد برسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با هشدار درباره وزش باد گرم، بیان کرد: در برخی ساعات امروز تا چهارشنبه وزش باد گرم را داریم که به مزارع و باغ‌ها آسیب خواهد زد.

راستگو افزود: با افزایش سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا و نوار ساحلی استان، خلیج فارس به ویژه در بخش‌های شمالی و مرکزی، در برخی ساعات امروز و فردا، مواج می‌شود.

او گفت: سرعت وزش باد به 54 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به 180 سانتیمتر خواهد رسید.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر همچنین پیش بینی کرد: فردا صبح در سواحل جنوبی استان مه صبحگاهی وجود داشته باشد و امروز و فردا نیز پدیده گرد و خاک در برخی نقاط استان دیده شود.

وی یادآور شد: در 24 ساعت گذشته، برازجان و دیلم با 46 و اهرم با 44 درجه سانتیگراد گرمترین و دیر با 89، عسلویه با 88 و بوشهر با 81 درصد رطوبت شرجی‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید