کد خبر:4601
پ
2117250
به مناسبت شب های پربرکت قدر؛

شب قدر است بیایید کمی قدر بدانیم/ شب قدر فرصتی است زرّین برای شست و شوی آینه دل

امشب شب قدر است. شب ضربت خوردن مولای متقیان حیدر کرار، امید ناامیدان و پدر یتیمان را حضور همه همراهان گرامی خورموج نیوز تسلیت عرض می کنیم.

امشب شب قدر است. شب ضربت خوردن مولای متقیان حیدر کرار، امید ناامیدان و پدر یتیمان را حضور همه همراهان گرامی خورموج نیوز تسلیت عرض می کنیم.

 

شب قدر است بیا قدر بدانیم کمی
خانه دل ز گناهان بتکانیم کمی

 

شعله افتاده به ملک دلم از فرط گناه
دوست را از دل این شعله بخوانیم کمی

‍ شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است. خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «سوره قدر» نازل فرموده است. در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد. این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است.

عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود. ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند، نزد امام زمان(عج) رفته و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر ایشان عرضه می‌دارند. شب‌زنده‌داری و تلاوت قرآن و مناجات و عبادت در این شب، بسیار توصیه و تأکید شده است.

⁠⁣شب قدر فرصتی زرین برای شست‌وشوی آینه دل است. این شب به سبب نزول قرآن، شبی شکوهمند است، شبی که از والاترين و پربرکت ترين شب‌های سال به شمار می‌رود؛ شبی که امام صادق(ع) درباره آن فرموده اند: «قلب ماه رمضان، شب قدر است.» همچنین رسول خدا (ص) می فرماید: «هر کس شب قدر را زنده بدارد، تا سال دیگر عذاب از او دور می گردد.»

نقل شده است از امام جعفر صادق (ع) که می فرماید: «مقدرات در شب نوزدهم تعیین،  در شب بیست و یکم تائید و در شب بیست و سوم امضا می شود.» از این‌رو، این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدی‌ها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه و احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم کنیم.

شایسته است با صدقات قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم و با اعمال نیک و خیر ثواب دو چندان ببریم. ضمن آرزوی توفيق بهره‌مندی از عنايات و الطاف ويژه حضرت حق برای مردم در ماه مبارک رمضان و ليالی قدر، ايام شهادت حضرت علی ابن ابی طالب(ع) را به همه آزادگان جهان تسليت می‌گويیم.

اميد آن که با پيروی از منش و سيره امیرالمومنین(ع) در دستگيری از نيازمندان و ياری محرومان به توفيق روزافزون دست يابيم.

چشمِ جانت به شب قدر، چو بارانی شد
یک دعا بهر کویر دل ما هم بنما

التماس دعای خیر از همه‌ی شما عزیزان و همراهان رسانه خورموج نیوز در این شب های گرانقدر را داریم. باشد که به دعای خیرتان روزگار ما نیز خیر گردد.

کلیدواژه : شب قدر
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید