کد خبر:8529
پ
photo_۲۰۱۹-۰۲-۰۶_۰۵-۳۲-۵۶
به مناسبت ایام فاطمیه؛

شب شروه در خورموج برگزار شد

آیین شب شروه با حضور فرماندار دشتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و جمع کثیری از علاقه مندان به شروه در تالار فرهنگ و هنر خورموج برگزار شد.

آیین شب شروه با حضور جمع کثیری از علاقه مندان به شروه در تالار فرهنگ و هنر خورموج برگزار شد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در آیین شب شروه که شب گذشته در تالار فرهنگ و هنر خورموج برگزار شد، گفت: از دکتر معصومی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج و مجموعه دانشگاه که حامی اصلی این برنامه هستند سپاس گزارم.

 

حمید زارعی افزود: بسیاری از توفیقات و توسعه فرهنگی شهرستان با هم دلی و همکاری نهادهای مختلف شهرستان به منصه ظهور نشسته است.

 

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به حوزه فرهنگ و هنر شده و با افتتاح نگارخانه خورموج و پلاتوی کاکی شهرستان از زیرساخت های خوبی برخوردار می شود.

 

زارعی با اشاره به جایگاه شروه تصریح کرد: شروه منشا جوشش های عاطفی مردم ساده و زحمت کشی است که آن سوی گرفتاری هایشان از عشق دل نمی کنند.

 

موسیقدان و پژوهشگر بوشهری نیز اظهار کرد: شروه حکایت هجران و درد عشق و فراق انسان دردمند جنوبی است.

 

روح الله صفوی اضافه کرد: شروه یکی از اشکال مشخص موسیقی جنوب و آواز غمگنانه ای است که در دستگاه آوازی دشتی خوانده می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شروه هم چنان که بر موسیقی ملی ما تاثیر داشته از موسیقی ملی نیز تاثیر گرفته که مثنوی خوانی یکی از این تاثیرات است.

 

در این برنامه پولاد اسماعیلی، حسن صفری، رسول حسینی، نجیم رضایی و مفتون قایدی به شروه خوانی پرداختند و در پایان از شروه خوانان تقدیر شد و در بخش ویژه از طرف شهرداری و شورای اسلامی خورموج و اداره امور مالیاتی دشتی نیز از پولاد اسلامی تقدیر به عمل آمد.

بیشتر بخوانید
آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه عمران شهری در شهر خورموج

 

همچنین درحاشیه این برنامه از سوی گروه رسانه ای حقایق نگار، اشعار فایز دشتی توسط سید نظام الدین حسینی هنرمند خوشنویس کتابت و به شروه خوانان اهدا شد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید