کد خبر:1613
پ
934
حادثه بر اثر سیل؛

سیل در دشتی جان 2 نفر را گرفت

دو خودرو پژو ۴۰۵ و پراید بر اثر بی احتیاطی در آبنما مابین بین روستای درازی به چاوشی دچار حادثه می شوند.

همانطور که پیش بینی شده بود طی دو روز گذشته شاهد بارشهای بسیار خوبی در غرب و جنوب کشور بودیم. به گونه ای که بارش در ایستگاه فرودگاه بوشهر تاکنون به حدود 120 میلیمتر رسیده است.

همچنین در مناطق غربی و ارتفاعات زاگرس هم بارشها بسیار قابل توجه بودند. متاسفانه علی رغم هشدارهای مکرر باز هم در برخی مناطق شاهد آبگرفتگی معابر و سیلاب بودیم.

هر چند که تصور می شود با مشاهده اتفاقات تلخ سال قبل٬ مردم استان بوشهر در مواقع وقوع سیلاب مراقب باشند و هشدارها را جدی بگیرند٬ اما با اینکه دو روزی بیشتر از شروع بارش ها نگذشته متاسفانه باز هم شاهد بی احتیاطی بعضی از هم استانی ها هستیم. به گونه ای که تاکنون علاوه بر خساراتی که در سایر شهرستان های استان داشتیم٬ شهرستان دشتی به تنهایی دو نفر فوتی داشته است.

شامگاه گذشته ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه دو خودروی عبوری در محور کوهپایه ای شهرستان دشتی٬ حدفاصل روستاهای چاوشی و درازی به آب می زنند. حجم زیاد آب ورودی باعث متوقف شدن خودروی پراید در میان امواج سیل می شود.

با حضور نیروهای مردمی٬ آتش نشانی خورموج٬ اورژانس بین راهی چاوشی و هلال احمر در کمتر از یک ساعت دو تن از سرنشینان خودرو پراید که مؤفق به خروج از خودرو نشده بودند را از آب گرفته و به بیمارستان زینبیه خورموج منتقل می نمایند.

در همین زمان شش تن از سرنشینان یک دستگاه پژو نیز٬ در همین آب نما گرفتار می شوند اما بدون صدمه خاصی از آب خارج می شوند.

سرنشینان خودرو پراید چهار نفر بودند که دو نفر از آن ها قبل از واژگون شدن خودرو مؤفق می شوند از آن خارج شوند٬ اما دو نفر دیگر در امواج سیل گرفتار شده و فرصت خارج شدن از خودرو را نمی یابند .

بیشتر بخوانید
توانمندی‌های صنایع دستی هنرمندان شهرستان دشتی عرضه شد

دو سرنشین خودرو پراید توسط اورژانس بین راهی جهت عملیات احیا به بیمارستان خورموج منتقل می شوند٬ اما متاسفانه تلاش ها بی نتیجه بوده و فوت بانوی ۴۲ ساله به همراه فرزند ۱۶ ساله اش توسط پزشکان بیمارستان تایید می شود.

با توجه به بررسی الگوهای هواشناسی از امروز شاهد رخنه پرفشار بسیار سرد از سمت شمال کشور هستیم.این موضوع موجب کاهش بسیار قابل توجه دما در کل کشور شده و شاهد یخبندان سراسری خواهیم بود. این کاهش دما در برخی مناطق٬ حتی به ۱۵ درجه هم خواهد رسید.

همچنین طبق پیش بینی های انجام شده توسط هواشناسی کشور٬ با نفوذ ۲ موج بارشی یکی از شمال و دیگری از جنوب٬ مجددا شاهد بارشهای قابل توجه در جنوب غرب و جنوب کشور خواهیم بود. این بارشها از امشب تا شنبه ادامه خواهد داشت.

کانون بارشها در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری،لرستان، ایلام، ارتفاعات کرمان، شمال و غرب فارس و شمال و شرق خوزستان قابل توجه بوده و منجر به آبگرفتگی معابر و سیلاب در این مناطق خواهد شد.

لازم است مسئولین و مردم و بخصوص راهداری و پلیس راه در مناطق اعلام شده در آمادگی کامل باشند و غافلگیر نشوند. کشاورزان مراقب محصولات خود باشند تا مشکلات سال های قبل تکرار نشود.

لطفا این اخطار را همه جدی بگیرند و از عبور و مرورهای غیر ضروری در مناطق سیل خیز و توقف در مسیر رودخانه های فصلی اجتناب بورزند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید