کد خبر:4794
پ
IMG-20180618-WA0012
در نشست با خبرنگاران مطرح شد؛

سهمیه بندی آب در شهر خورموج از شنبه شروع می شود/ اگر مصرف آب نرمال باشد مشکلی در تامین آب نداریم

گرگی، مدیر امور آبفای شهرستان دشتی: طرح سهمیه بندی آب در محلات شهر خورموج از روز شنبه دوم تیرماه آغاز می شود. برای توسعه و ترمیم شبکه آبرسانی و تجهیز چاه های آب در دشتی نیاز به تامین اعتبار می باشد.

گرگی، مدیر امور آبفای شهرستان دشتی: طرح سهمیه بندی آب در محلات شهر خورموج از روز شنبه دوم تیرماه آغاز می شود. برای توسعه و ترمیم شبکه آبرسانی و تجهیز چاه های آب در دشتی نیاز به تامین اعتبار می باشد.

 

مدیر امور آبفای شهرستان دشتی در نشست با جمعی از اصحاب رسانه شهرستان دشتی با بیان اینکه هشتاد درصد آب شهر خورموج از طریق خط کوثر و ۲۰ درصد آن از چاه های خورموج تامین می گردد، اظهار داشت: در شهر خورموج از پنج حلقه چاه موجود، سه حلقه آن در مدار قرار دارد که عملا فقط دو حلقه آن فعال بوده و آبدهی دارد.

 

امرالله گرگی در اشاره به شبکه آبرسانی شهر کاکی نیز از تزریق آب یک حلقه چاه از بخش خصوصی به شبکه آبرسانی این شهر جهت رفع مشکل آب شهروندان خبر داد و گفت: از تعداد هفت حلقه چاه موجود در شهر کاکی، فقط سه حلقه آن در مدار شهر قرار داشته و آبدهی دارد.

 

وی سهمیه استاندارد آب شهر خورموج از خط کوثر را کمتر از هفت هزار مترمکعب عنوان، و تصریح کرد: در حال حاضر روزانه هفت هزار مترمکعب آب برای شهر خورموج و یک هزار و ۵۰۰ مترمکعب نیز برای شهر کاکی از طریق خط کوثر تامین می گردد.

 

گرگی افزود: سرانه استاندارد مصرف آب به ازای هر نفر در گذشته یکصد و ۵۰ لیتر در شبانه روز بوده اما در حال حاضر این مقدار به یکصد و ۳۲ لیتر در شبانه روز کاهش یافته است، در صورتی که برخی شهروندان حتی بیش از ۲۵۰ لیتر مصرف آب دارند.

 

وی طول شبکه آب شهر خورموج را یکصد و ۷۶ کیلومتر عنوان، و بیان داشت: بیش از ۳۰ درصد شبکه آبرسانی شهر خورموج به علت قدمت زیاد و فرسودگی نیاز به نوسازی دارد. همچنین چاه های آب شهر به علت قدمت زیاد، جهت بازسازی نیاز به تامین اعتبار دارد.

 

مدیر امور آبفای شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در شهر کاکی چاه آب آبفا با چاه آب کشاورزی ۶۰ متر اختلاف داشته و چاه کشاورزی دارای آبدهی بالاتری می باشد، بیان داشت: تعداد مشترکین در شهرستان دشتی به غیر از شهر بادوله، در مجموع تعداد ۱۹ هزار و ۵۹۲ مشترک وجود دارد که از این تعداد، ۱۴ هزار و ۶۱ مشترک در شهر خورموج، چهار هزار و ۵۴۳ مشترک در شهر کاکی و شهر شنبه نیز تعداد ۹۸۹ مشترک را دارا می باشند.

 

وی در اشاره به میزان طلب شرکت آب و فاضلاب شهری در شهرهای دشتی از مشترکین خانگی و ادارات بابت آب بهای مصرفی تصریح نمود: مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در شهرخورموج، مبلغ دو میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال در شهر کاکی و مبلغ ۵۶۹ میلیون ریال نیز در شهر شنبه توسط مشترکین اداری و خانگی پرداخت نشده است.

 

گرگی با بیان اینکه بر اساس میزان ورودی آب به شبکه آبرسانی دشتی، اگر مصرف مردم به صورت نرمال باشد، آبرسانی کافی بوده و مشکلی در تامین آب مردم نخواهیم داشت٬ افزود: در حال حاضر در شهر خورموج تعداد ۱۱ هزار پمپ آب در منازل نصب شده و نمی گذارد توزیع آب عادلانه صورت گیرد.

 

وی اضافه کرد: علاوه بر مصرف نادرست آب توسط برخی شهروندان و مساله خشکسالی و کمبود آب، غیراستاندارد بودن شبکه آب مشترکین نیز باعث ایجاد مشکل در تامین آب مردم شده که متاسفانه مشترکین به جای اینکه آب را از کنتور وارد مخزن و سپس از مخزن پمپاژ نمایند، پمپ آب را بر روی کنتور نصب نموده و در ۸۰ درصد منازل خورموج مخازن آب بر پشت بام خانه ها نصب می باشد.

 

گرگی با بیان اینکه هیچ حلقه چاهی در شهر کاکی آب را به خط کوثر و یا پالایشگاه تزریق نمی کند، در اشاره به مساله تبصره (۳) در قبوض آب شهروندان کاکی افزود: از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری تبصره (۳) از قبوض آب شهر کاکی حذف شده و قبض هایی که هنوز تبصره (۳) در آن ها قید می گردد، به علت بدهی از قبل( آب بهای ماه های قبل از اردیبهشت) آنان می باشد.

 

مدیر امور آبفای شهرستان دشتی با اشاره به اینکه مدیریت آب شهر بادوله هنوز به اداره آب و فاضلاب شهری واگذار نشده، اضافه کرد: برای توسعه و ترمیم شبکه آبرسانی و تجهیز چاه های آب در شهرستان دشتی نیاز به تامین اعتبارات لازم می باشد.

 

امرالله گرگی در پایان در پاسخ به خبرنگار خورموج نیوز، در رابطه با زمان آغاز و پایان طرح سهمیه بندی آب در شهر خورموج اظهار داشت: طرح سهمیه بندی آب در محلات شهر خورموج از روز شنبه دوم تیرماه آغاز می شود و تا زمان رعایت الگوی صحیح مصرف و صرفه جویی در آب توسط شهروندان، این طرح ادامه خواهد داشت.

پایگاه خبری خورموج نیوز
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • کمیته امداد خورموج ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۶ ب.ظ
    0 0

    تیتر خبر : کمک یک میلیاردی حامیان خورموجی به طرح اکرام و محسنین در سه ماهه اول سال
    احمدرضا بحرینی رئیس کمیته امداد امام خورموج درجمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت رسیدگی به ایتام و سفارشات دین مبین اسلام در این خصوص گفت : یکی از طرحهای جاری و موفق این نهاد طرحهای اکرام ایتام و محسنین می باشد که همه ساله شاهد استقبال خوب مردم خیر و نیکوکار شهرستان از این طرح می باشیم .
    بحرینی افزود در سه ماهه اول سال جاری بیش از ی670 میلیون ریال توسط حامیان و خیرین به ایتام تحت پوشش این کمیته پرداخت شده است . رئیس کمیته امداد خورموج همچنین از کمک بیش از 381میلیونی حامیان و خیرین به فرزندان و خانواده های نیازمند مددجو در قالب طرح محسنین خبر داد و از تعامل و مساعدت خیرین و حامیان تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود این همکاریها ادامه داشته باشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید