کد خبر:7976
پ
سید کمال الدین شهریاری
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس؛

رویکرد مهارت آموزی کشور را از بیکاری نجات می دهد/ به مهارت آموزی جوانان دشتی و تنگستان توجه شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: آموزش های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید متناسب با وضعیت بازار کار باشد تا امکان بیشتری برای جذب جوانان در فعالیت های تولیدی و اقتصادی فراهم گردد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: آموزش های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید متناسب با وضعیت بازار کار باشد تا امکان بیشتری برای جذب جوانان در فعالیت های تولیدی و اقتصادی فراهم گردد.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست بررسی وضعیت مهارت آموزی با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، ضمن بازدید از بخش های مختلف آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی، بر توجه به مهارت آموزی جوانان شهرستان های دشتی و تنگستان تاکید، و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های اشتغال‌زایی این دو شهرستان، آموزش های مراکز فنی و حرفه‌ای باید برنامه ریزی شده و متناسب با وضعیت بازار کار باشد تا امکان بیشتری برای جذب جوانان در فعالیت های تولیدی و اقتصادی فراهم گردد.

 

سید کمال‌الدین شهریاری خواستار توسعه مهارت آموزی در شهرستان های دشتی و تنگستان شده و افزود: باید مهارت‌آموزی به‌عنوان یکی از ضروریات زندگی اطلاع‌رسانی شود. توسعه مهارت‌آموزی و کارآفرینی کلید اصلی حل معضل بیکاری است.

 

وی نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی بین قشر جوان به منظور جذب پایدار آنان به بازار کار را ضروری دانسته و بیان داشت: رویکرد مهارت‌آموزی، کشورمان را از آسیب بیکاری نجات داده و گرایش جوانان و نوجوانان ما به مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف سبب می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک کشور ما از مشکلات و نارسایی‌های بیکاری در امان بماند.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نگاه ویژه‌ای به آموزش فنی و حرفه‌ای داشته باشیم، عنوان نمود: با توجه به نقش تأثیرگذار آموزش در بحث اشتغال، سعی می‌شود تا جوانان و افراد جویای کار را به سمت فراگیری آموزش‌های مهارتی سوق دهیم.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید