کد خبر:4776
پ
معصومی
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خورموج خبر داد؛

راه اندازی مدارس سما در خورموج

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع مختلف در شهر خورموج راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خورموج نیوز به نقل از آنا؛ اشکان معصومی در دیدار با فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی با قدردانی از همکاری صادقانه مجموعه سپاه با دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از تعامل سپاه و بسیج دانشجویی در زمینه امور فرهنگی قدردانی می‌کنم.

 

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: جایگاه سپاه در طول دوران دفاع مقدس و اکنون بر کسی پوشیده نیست و شایسته تقدیر است.

 

وی ادامه داد: بیشترین خدمت در جامعه نهاد سپاه به میهن اسلامی داشته و امنیت جامعه امروز در ایران اسلامی در سایه وجود نیروهای امنیتی و نظامی به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و امنیت موجود در جامعه مدیون حضور باصلابت این عزیزان می‌دانیم.

 

معصومی تأکید کرد: تحولات در منطقه خاورمیانه توسط نیروهای مخلص سپاه بدنه نظام اسلامی ایران را بیمه کرده است زیرا ایمان و وفاداری سپاه به جامعه و مردم در دل مردم قوت گرفته است، به‌طوری‌که قدرت موجود نظام اسلامی ایران ناشی از وجود بااقتدار نیروهای سپاه است.

 

وی افزود: «باقدرت و اتحاد و همدلی فعالیت‌های پژوهشی، علمی و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی خورموج انجام خواهیم داد و معتقدیم که از حاشیه‌سازی و حواشی در محیط دانشگاه اجتناب شود.

 

معصومی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی مردمی و غیرسیاسی است و برای رسیدن به اهداف نیازمند به حمایت نهادهای همچون سپاه‌ داریم.

 

وی افزود: بخش عظیمی از دانشگاه‌ها به خاطر رقابتی ناسالم آموزش محور بودن خود را از دست دادند و ما امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های خوبی که در بعد هیات علمی واحد خورموج دارند بتوانیم جایگاه پژوهش با استفاده از پتانسیل‌های منطقه‌ای ارتقا دهیم.

 

معصومی اضافه کرد: می‌توان با ایجاد هماهنگی و ارتباط با صنایع و خدمات ذی‌ربط جهت جذب پروژه‌های تحقیقاتی آن‌ها و فراهم نمودن مقدمات عقد قراردادهای تحقیقاتی و ایجاد تسهیلات لازم در این زمینه اقدام کنیم.

 

وی افزود: با تبلیغات‌های ضد فرهنگی دشمنان متأسفانه امروز امید در بین دانشجویان کاهش پیداکرده که باید تلاش کرد تا امید به آینده را بین جوانان تبیین کنیم.

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خورموج گفت: نهالی متناسب با کارآفرینی در دانشگاه بکاریم تا دانشجو بلافاصله پس از پایان تحصیلات جذب بازار کار شود.

 

وی افزود: ما سعی می‌کنیم رشته‌ها را که مبتنی بر نیاز شهرستان دشتی است در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج راه اندازی کنیم.

 

جامعه‌ای که می‌خواهد پیشرفت کند باید پژوهش‌محور باشد

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی گفت: جامعه‌ای که می‌خواهد پیشرفت کند باید پژوهش‌محور باشد اما به دلیل عدم سازماندهی مناسب، نتوانسته‌ایم در صنایع نفت، پالایش، گاز، انرژی و پتروشیمی با وجود پژوهش در دانشگاه‌ها به ظرفیت‌های مهم در منطقه دست پیدا کنیم.

علی غضنفری با توجه به نقش و اهمیت پژوهش در مراکز آموزش عالی، اظهار کرد: «پژوهش یکی از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور و زمینه‌ساز رشد پایدار و تضمین‌کننده قدرت هر کشور است.

 

وی با بیان این‌که نقش پژوهش در توسعه همه‌ جانبه پایدار در جامعه انکارناپذیر است، اضافه کرد: هرچند سرعت رشد تولیدات علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها تا حدودی افزایش چشم‌گیری داشته اما از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی انتظار می‌رود نقش خود را در تمامی ارکان زندگی نشان دهند.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی با اعلام اینکه توجه به پژوهشگران، منجر به فناوری، رشد اقتصادی و خدمات در جامعه می‌شود، تصریح کرد: باید به سمت پژوهش‌های برویم که بتواند مسیر را برای دانشگاه، صنعت و فرهنگ هموار کند و امروز باید دانشگاه و پژوهش‌گران طوری نقش‌آفرینی کنند که صنعت بتواند از آن به‌درستی بهره‌برداری کند.

 

غضنفری با بیان این‌که موفقیت امروز جوانان ما در کشور پیشرفتی عظیم و بی‌سابقه است، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم خود را به دنیا نشان دهیم باید مشوق پژوهش‌های واقعی در محیط دانشگاهی آن هم متناسب با شهرستان و استان داشته باشیم.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی با بیان این‌که جامعه‌ای که می‌خواهد پیشرفت کند باید پژوهش‌محور باشد، عنوان کرد: به دلیل عدم سازماندهی مناسب، نتوانسته‌ایم در صنایع نفت، پالایش، گاز، انرژی و پتروشیمی با وجود پژوهش در دانشگاه‌ها به ظرفیت‌های مهم در منطقه دست پیدا کنیم.

 

وی افزود: اعتقاد ما این است که بحث پژوهش که نقطه عطفی در دانشگاه است، باید متناسب با شرایط بومی استان و شهرستان شکل گیرد و تقویت شود.

 

غضنفری تأکید کرد: در دانشگاه‌های استان بوشهر باید رشته‌هایی متناسب با صنعت که می‌تواند مشکل اشتغال را حل کند در دستور کار قرار گیرد.

 

وی افزود: شهرستان دشتی دارای نیروهای توانمندی است اما امکانات مناسبی که بتواند در حوزه اشتغال نقشی داشته باشد، ایجاد نشده که نیاز است به این سمت‌وسو حرکت کرد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید