کد خبر:7940
پ
photo_2018-07-05_18-33-40
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی؛

راهیابی کارآموز فنی و حرفه ای دشتی به اردوی مسابقات جهانی مهارت کازان روسیه

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی: محمد ریواز که در مسابقات ملی مهارت سال ١٣٩٧ به عنوان نماینده استان بوشهر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی شرکت کرده بود،  موفق شد به اردوی تیم ملی مسابقات جهانی ۲۰۱۹ مهارت در کازان روسیه راه یابد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی: محمد ریواز که در مسابقات ملی مهارت سال ١٣٩٧ به عنوان نماینده استان بوشهر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی شرکت کرده بود،  موفق شد به اردوی تیم ملی مسابقات جهانی ۲۰۱۹ مهارت در کازان روسیه راه یابد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز، از راهیابی جوان خورموجی به اردوی تیم ملی مسابقات جهانی مهارت خبر داد و بیان داشت: محمد ریواز که در مسابقات ملی مهارت سال ١٣٩٧ به عنوان نماینده استان بوشهر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی شرکت کرده بود موفق شد با کسب دیپلم افتخار در مسابقات مرحله ی کشوری، به اردوی تیم ملی مسابقات جهانی مهارت که در سال ۲۰۱۹ در کازان روسیه برگزار می گردد راه یابد.
محمدجواد کاشفی با اشاره به اینکه ریواز دانش آموز هنرستان ولیعصر (عج) شهر خورموج در رشته ی ابزار دقیق می باشد، افزود: وی توانسته مراحل شهرستانی، استانی و کشوری این مسابقات را با گذراندن دوره های آموزشی لازم زیر نظر حسن محمدپور کارشناس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در رشته ی کنترل صنعتی با موفقیت طی نموده و هم اکنون نیز در مرکز فنی و حرفه ای دشتی در حال گذراندن اردوی مسابقات جهانی مهارت می باشد.
وی خاطرنشان کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در این بازه زمانی از مرحله شهرستانی تا کنون معادل ۶ استاندارد آموزشی کامل، معادل یک هزار و ۲۰۰ ساعت آموزش به صورت خصوصی به ایشان آموزش داده ایم. همچنین جهت آماده سازی بهتر آقای ریواز در یکی از کارگاه های آموزشی با ساخت پانل شبیه پانل مسابقات تمام تلاش خودمان را انجام داده ایم تا فضایی مشابه جو مسابقات برای رقابت کننده ایجاد نماییم.
کاشفی با بیان اینکه کلیه تجهیزات و مواد مصرفی به صورت رایگان در اختیار رقابت کننده قرار داده ایم، عنوان داشت: مربی ایشان از کارشناسان زبده المپیاد ملی مهارت و مربیان توانمند رشته ابزار دقیق با بیش از ۱۴ سال سابقه است که همه روزه طبق برنامه زمان بندی شده آموزش های لازم را به محمد ریواز ارائه می دهد. وی همچنین در سال ۱۳۹۵ توانست احمد غلامی کارآموز اعزامی از شهرستان دشتی را صاحب مدال برنز کشوری نماید.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی با اشاره به اینکه مسابقات کشوری مهارت به صورت سالانه و مسابقات جهانی آن نیز هر دو سال یک بار برگزار می گردد، تصریح نمود: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه‌های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشارکت هر چه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور را می توان از اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت برشمرد.
وی با بیان اینکه کارآموز مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی به عنوان نماینده استان بوشهر توانسته از میان ۱۴ رقیب خود از استان هایی نظیر تهران، اصفهان، خراسان رضوی و … به این موفقیت دست یابد، اضافه کرد: مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت در اواخر تیرماه (٢۴ الی ۲۷ تیرماه) سال جاری در شهر کرج برگزار شده و نتایج آن در روز پایانی مسابقات اعلام گردید.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی اظهار داشت: برای بالا بردن مهارت محمد ریواز، آموزش خصوصی ۶ استاندارد آموزشی با تمامی تجهیزات و مواد مصرفی و قرار دادن امکانات کامل جهت اجرای پروژه های سال های قبل جهت آمادگی بیشتر صورت گرفته و نیز برای ایجاد انگیزه مضاعف به صورت مکرر مشاورین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، مدیر هنرستان سعدی و مشاورین آموزش و پرورش با ایشان جلسات مشاوره ای داشته اند.
وی با اشاره به اینکه مسابقات جهانی ۲۰۱۹ مهارت در شهر کازان روسیه برگزار می گردد، بیان داشت: تیم ملی مهارت کشورمان در مسابقات جهانی ٢٠١٧ که در تاریخ ٢٣ تا ٢٧ مهرماه در ابوظبی برگزار گردید موفق شد با کسب ۵ دیپلم افتخار و یک مدال طلا و یک برنز به کشور بازگردد. این تیم در ۲۲ رشته ثبت نام کرده بود که در ۴ رشته با تحریم مواجه شد اما توانست در دیگر رشته ها از جمله لوله کشی تاسیسات، چوب، گرافیک، رباتیک، جوش سی ان سی، الکترونیک و سایر رشته های فنی مهندسی موفقیت کسب نماید.
کاشفی اضافه کرد: چهل و چهارمین دوره مسابقات مهارت آموزی جهان با حضور ۵۹ کشور صاحب نام دنیا در سال ۲۰۱۷ در ابوظبی برگزار شده و بر اساس رتبه بندی تیم ها برزیل، کره و چین به ترتیب جایگاه اول تا سوم را از آن خود نمودند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در پایان با بیان اینکه پنج شرکت کننده که یکی از آن ها آقای ریواز نماینده استان بوشهر است در اردوی مسابقات جهانی مهارت شرکت می کنند که در نهایت پس از ٢ یا ٣ مرحله مسابقه انتخابی یکی از آن ها به مرحله جهانی اعزام می شود، اضافه کرد:امیدواریم با ظرفیت مهارتی بالای آقای ریواز و تلاش همکاران عزیزمان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بتوانیم نتایج خوبی را در این مسابقات کسب نماییم.
پایگاه خبری خورموج نیوز
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • همشهری ۲۰ مهر ۱۳۹۷ / ۵:۴۶ ب.ظ
    0 0

    بسیار عالی
    ان شاءالله موفق باشن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید