کد خبر:8454
پ
کاشفی
رئیس مرکز فنی و حرفه ای دشتی مطرح کرد؛

دو هزار و هفتصد نفر در دشتی امسال آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فرا گرفتند

کاشفی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون دو هزار و هفتصد نفر در شهرستان دشتی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.

کاشفی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون دو هزار و هفتصد نفر در شهرستان دشتی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در گفتگو با خورموج نیوز، با بیان اینکه در سال گذشته بیش از دو هزار و ۶۰۰ نفر در شهرستان دشتی آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند، بیان داشت: از این تعداد حدود ٧۵٠ نفر آن روستائیان بودند. از ابتدای سال ١٣٩٧ نیز تا کنون دو هزار و هفتصد نفر آموزش دیده اند که از این تعداد ٧٠٠ نفر آن روستائیان می باشند.

 

محمدجواد کاشفی با اشاره به اینکه در مسیر آموزش در سطح استان بوشهر، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و همه نهادهای شهرستان دشتی به ویژه فرمانداری، بخشداران بخش های سه گانه، شهرداران شهرهای خورموج، کاکی، شنبه و بادوله، فرماندهی بسیج سپاه امام رضا (ع) شهرستان، فرماندهی انتظامی شهرستان و تمام دستگاه های آموزشی، اجرایی و نظارتی سطح شهرستان همکاری خوب و چشمگیری با مجموعه فنی و حرفه ای داشته اند، افزود: از دلایل موفقیت مجموعه فنی و حرفه ای که الحمدلله توانسته به جایگاه خوبی برسد، ایجاد حس همدلی در پرسنل، تعامل خوب با همه دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان می باشد.

 

وی مهم ترین رسالت آموزش فنی و حرفه ای را ارائه آموزش های مهارتی به کارجویان جهت آمادگی حضور در بازار کار و اشتغال آنان دانسته و خاطرنشان کرد: آموزش به کارکنان شرکت ها و ادارات در راستای ارتقای مهارت نیز از اولویت های آموزش فنی و حرفه ای است که در این راستا با ایجاد همدلی بین کارکنان، یک تیم کاری با انگیزه بالا شده و تصمیم گرفتیم که در راستای اشتغال جوانان گام های مؤثری برداریم.

 

کاشفی تصریح نمود: یکی از مسائل عمده ای که هم اکنون در واحد مشاوره، هدایت شغلی و هدایت آموزشی مرکز به وضوح با آن برخورد می کنیم، آشنا نبودن کارجویان و خانواده ها به اشتغال، فرهنگ اشتغال و به ویژه فرهنگ کارآفرینی است. با توجه به وجود ظرفیت های خیلی خوب کارآفرینی در شهرستان و همچنین وجود بسته های حمایتی و تشویقی زیادی مانند تسهیلات با بهره کم که دولت محترم در اختیار مردم به ویژه روستائیان قرار می دهد متأسفانه جوانان و کارجویان کمتر به سمت و سوی کارآفرینی می روند.

 

وی اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه های اشتغال زایی زیادی که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان دارد و موجبات اشتغال جوانان در شرکت هایی نظیر نیروگاه اتمی را در پی دارد، متأسفانه با توجه به نوع مشاغل آن که صنایع ساختمان است استقبال خوبی صورت نمی گیرد.

بیشتر بخوانید
«کاشان» چهارمین پایتخت کتاب ایران شد

 

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مدون و آموزش های مهارتی مرتبط و کارشناسی شده ظرفیت های اشتغال شهرستان را شناسایی، و آنها را بالفعل کرده و بتوانیم گام های مؤثری در اشتغال کارجویان به ویژه جوانان برداریم،  تصریح نمود: با توجه به رهگیری اشتغال پس از آموزش حدود ٣٠ درصد از آموزش دیدگان به اشتغال رسیده اند. از اشتغال روستایی می توان روستاهای بحیری در زمینه صنایع دستی و لاور شرقی در رشته ی صنایع پوشاک را نام برد که هر یک حدود ٣٠ نفر اشتغال داشته است که جا دارد از شورای اسلامی و دهیاری بحیری و همین طور شرکت پویان پوش دشتی در لاور شرقی تشکر کنیم که زمینه اشتغال جوانان در روستا را فراهم آوردند.

 

کاشفی با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت ها عمومی است ولی تفاهم نامه های زیادی نیز با دستگاه ها از جمله دانشگاه های شهرستان، شهرداری ها، بسیج، صنایع و اصناف، زندان، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، بهزیستی و کمپ های ترک اعتیاد و شرکت های خصوصی و دولتی داشته ایم، افزود: ابتدا زمینه های اشتغال در دشتی را شناسایی، و در جهت همین فرصت های موجود شروع به آموزش کردیم که با توجه به کمبود مربی جهت ارائه آموزش تعداد ١٧ نفر مربی جدید به صورت افتخاری جذب نمودیم. با توجه به اینکه حدود ٣۵ درصد از جمعیت ٨۶ هزار نفری شهرستان در روستاهای تابعه است، با تمام مشکلات و سختی ها آموزش ها را به دل روستا ها بردیم تا بلکه بتوانیم به تعهدات خود نسبت به روستائیان سخت کوش را جامه ی عمل بپوشانیم که الحمدلله به این مهم نیز دست یافتیم.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت ها عمومی است ولی تفاهم نامه های زیادی نیز با دستگاه ها از جمله دانشگاه های شهرستان، شهرداری ها، بسیج، صنایع و اصناف، زندان، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، بهزیستی و کمپ های ترک اعتیاد و شرکت های خصوصی و دولتی داشته ایم٬ بیان داشت: ابتدا زمینه های اشتغال در دشتی را شناسایی، و در جهت همین فرصت های موجود شروع به آموزش کردیم که با توجه به کمبود مربی جهت ارائه آموزش تعداد ١٧ نفر مربی جدید به صورت افتخاری جذب نمودیم. با توجه به اینکه حدود ٣۵ درصد از جمعیت ٨۶ هزار نفری شهرستان در روستاهای تابعه است، با تمام مشکلات و سختی ها آموزش ها را به دل روستا ها بردیم تا بلکه بتوانیم به تعهدات خود نسبت به روستائیان سخت کوش را جامه ی عمل بپوشانیم که الحمدلله به این مهم نیز دست یافتیم.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید