کد خبر:4536
پ
نادری12
فرماندار دشتی؛

دولت آماده واگذاری تسهیلات به روستاهای مرزی با بهره چهار درصد است

فرماندار شهرستان دشتی گفت: دولت آماده واگذاری تسهیلات به روستاهای مرزی و محروم با بهره چهار درصد است.

به گزارش خورموج نیوز به نقل از فارس، عبدالله نادری صبح امروز در ادامه نشست‌های بدون واسطه و چهره به چهره با معتمدین در روستاها با حضور در پنج روستای بخش ساحلی کاکی با معتمدین، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی این روستاها، ارتباط مستمر و بدون واسطه مسئولان و مردم را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد.

فرماندارشهرستان دشتی در نشست با معتمدین، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستای اسماعیل‌محمودی دهستان کبگان بخش کاکی اظهار داشت: هدف ما از این سفرها بازدید میدانی از روستاها، آشنایی با مشکلات، بخشی که قابل‌حل است در همان روستا حل و اگر نیاز به بررسی و پیگیری دارد آن‌ها را تا حصول نتیجه دنبال می‌کنیم.

وی افزود: بخشی از جاده روستایی اسماعیل‌محمودی که در طرح قرار دارد توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود و در بحث روشنایی نیز تعداد ۳۳ پایه فشار ضعیف با هزینه ۱۱۳ میلیون تومان انجام‌شده است.

نادری در جمع معتمدین روستای میته، در زمینهٔ آنتن‌دهی تلفن همراه تأکید کرد: مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه تا دو ماه آینده برطرف می‌شود.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: زیرساخت برخی از طرح‌های هادی در این روستا انجام و پایه نوری در ورودی روستا ظرف ۱۵ روز آینده نصب می‌شود و تنها روستای شهرستان دشتی با جمعیت ۸۴ نفرِ است که بیکار ندارد.

نادری عنوان کرد: در حال حاضر به‌ وسیله تانکر سیار برای دامداران این روستاییان ارسال می‌شود که از اداره آب و فاضلاب روستایی انتظار دارم در کوتاه‌ترین زمان مشکل آب چند خانوار دامداردراین روستای مرتفع کنند.

فرماندار دشتی در جمع معتمدین روستای کردوان علیا اظهار داشت: مشکل کشور بیکاری نیست بلکه نبود فرهنگ اشتغال است که نیاز داریم فرهنگ کار و تلاش در جامعه نهادینه شود.

نادری با اعلام این که زیرسازی راه روستای کردوان علیا صورت گرفته و در پایان ماه رمضان نیز آسفالت این روستا انجام می‌شود، بیان کرد: اشتغال مهم‌ترین دغدغه کارگران نظام است و دولت آماده واگذاری تسهیلات به روستاهای مرزی و محروم با بهره چهار درصد است.

وی ادامه داد: بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال در زمینهٔ صنایع‌دستی و گردشگری ایجاد شده که جوانان می‌توانند از این فرصت و زمان به‌خوبی استفاده کنند .

فرماندار شهرستان دشتی اضافه کرد: هر چند در شهرک صنعتی هر متر زمین 30 هزار تومان قیمت‌گذاری شده اما در حال حاضر و با وجود آب، برق و گاز، هر متر زمین را به ۱۷ هزار تومان تقلیل داده‌ایم تا سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود.

نادری بیان کرد: جهت گازکشی منازل مسکونی مردم در دهستان کبگان مبلغ ۲۰ میلیون ریال تسهیلات توسط اداره گاز با بهره چهار درصد پرداخت می‌شود.

وی در نشست بدون واسطه و چهره به چهره با معتمدین و مردم روستای چاه‌حسین‌جمال گفت: وظیفه ما خدمت به مردم ان هم با صداقت، نقدپذیری و بی‌منت است که باید در تمام ساعات خدمت سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی افزود: یکی از وظایف روحانیون، مسئولان، رسانه‌ها و فضاهای مجازی نهادینه‌کردن فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه است و باید در زمینهٔ فرهنگ عمومی کار در جامعه تبلیغ کنند تا مشکلات جامعه حل شود.

فرماندار دشتی بیان کرد: روستای سیل‌زده برمصاد که در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی خورموج قرار دارد، دارای پنج خانوار دامدار بودن آب و برق هستند.

نادری عنوان کرد: در حال حاضر به‌وسیله تانکر سیار برای دامداران این روستاییان آب ارسال می‌شود که از اداره آب و فاضلاب روستایی انتظار دارم در کوتاه‌ترین زمان مشکل آب این خانواده‌ها را رفع کند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید