کد خبر:7276
پ
دهیاران استان بوشهر مهارت‌های گردشگری فرا می‌گیرند – اخبار تسنیم
مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر؛

دهیاران استان بوشهر مهارت‌های گردشگری فرا می‌گیرند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در روستاهای استان بوشهر گفت:دهیاران استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی در حوزه گردشگری بوم‌گردی توانمند می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در روستاهای استان بوشهر گفت:دهیاران استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی در حوزه گردشگری بوم‌گردی توانمند می‌شوند.

 

به گزارش خورموج نیوز به نقل از تسنیم؛ ناصر امیرزاده بعدازظهر امروز در نشست بررسی توسعه مهارت‌های گردشگری به ظرفیت استان بوشهر در این عرصه پرداخت و اظهار داشت: اولویت اجرای آموزش‌های مهارتی بر اساس ظرفیت‌ها در سه حوزه هتل‌داری، بوم گردی و گردشگری دریایی است.

 

وی با اشاره به نقش آموزش و مهارت در توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی  خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم راههایی را برای گسترش همکاری‌های دو جانبه برنامه ریزی کرده و گام‌های موثری برای توسعه اشتغال صنایع دستی در استان برداریم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه آموزش صنایع دستی و ایجاد مشاغل خانگی به کاهش بیکاری کمک می‌کند افزود: این اداره کل آمادگی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان صنایع دستی با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای را دارد.

 

امیرزاده با بیان اینکه با همکاری آموزش فنی و  حرفه ای استانداردهای آموزشی لازم در حوزه گردشگری و صنایع دستی در راستای توسعه صنعت توریسم در استان تدوین می‌شود اظهار کرد: باید با بازبینی فرایند اداری پروسه‌های اداری را کوتاه کنیم تا فعالیت‌ها به سرعت رنگ و بوی عملیاتی به خود بگیرند و  بعد از آموزش با طراحی شیوه‌های موفق کسب و کار معیشت هنرمندان صنایع دستی را ارتقا دهیم.

 

وی حمایت خود را برای توسعه مهارت آموزی بین فعالان در این عرصه اعلام و اظهار امیدواری کرد که امسال بتوانیم دوره‌هایی را در راستای گردشگری و احیای صنایع دستی اصیل بوشهری اجرا کنیم.

بیشتر بخوانید
فرهنگ پیشگیری از بیماری در دیلم ترویج شود

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرظرفیت بالای گردشگری در روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت:دهیاران استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی در حوزه گردشگری بوم‌گردی توانمند می‌شوند که در این راستا زمینه توسعه روستاها فراهم می‌شود.

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید