کد خبر:8950
پ
کاشفی
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی؛

در سال گذشته ۲۸۰۰ نفر در دشتی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفتند

کاشفی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی: در سال ۱۳۹۷ دو هزار و ۸۰۰ نفر در شهرستان دشتی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفتند.

کاشفی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی: در سال ۱۳۹۷ دو هزار و ۸۰۰ نفر در شهرستان دشتی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفتند.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز از فراگیری آموزش های مهارتی بیش از دو هزار و ٨٠٠ نفر کارآموز در دشتی در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: تعداد ٨٠٠ نفر از کارآموزان این مرکز روستائیان بودند که با توجه به اینکه حدود ۳۵ درصد از جمعیت ۸۶ هزار نفری شهرستان در روستاهای تابعه است، با وجود تمام مشکلات آموزش ها را به دل روستاها بردیم.

 

محمدجواد کاشفی به آموزش های مهارتی مرتبط و کارشناسی شده این مرکز با ظرفیت های اشتغال شهرستان اشاره کرده و افزود: با توجه به رهگیری اشتغال پس از آموزش حدود ۳۰ درصد از آموزش دیدگان به اشتغال رسیده اند که در حوزه اشتغال روستایی می توان روستاهای بحیری در تولید صنایع دستی و لاور شرقی در صنایع پوشاک را نام برد.

 

وی مهم ترین رسالت فنی و حرفه ای را ارائه آموزش های مهارتی به کارجویان جهت آمادگی حضور در بازار کار و اشتغال آنان دانسته و خاطرنشان کرد: آموزش به کارکنان شرکت ها و ادارات در راستای ارتقای مهارت نیز از اولویت های آموزش فنی و حرفه ای است که در این راستا با ایجاد همدلی بین کارکنان و انگیزه بالا تصمیم گرفتیم در راستای اشتغال جوانان گام های مؤثری برداریم.

 

کاشفی با اشاره به عدم آشنایی کارجویان و خانواده ها با فرهنگ اشتغال و به ویژه فرهنگ کارآفرینی، اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیت های خیلی خوب کارآفرینی در شهرستان و وجود بسته های حمایتی و تشویقی زیادی مانند تسهیلات با بهره کم که دولت در اختیار مردم به ویژه روستائیان قرار داده، متأسفانه جوانان و کارجویان کمتر به سمت و سوی کارآفرینی می روند.

بیشتر بخوانید
۱۰ حرفه جدید آموزشی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی راه اندازی شد

 

وی به بهره گیری شهرداری خورموج از کارآموزان فارغ التحصیل رشته های عمران و معماری این مرکز در پروژه های عمران شهری اشاره نموده و اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه های اشتغال زایی زیادی که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان دارد و موجبات اشتغال جوانان در شرکت هایی نظیر نیروگاه اتمی را در پی دارد، متأسفانه با توجه به نوع مشاغل آن که صنایع ساختمان است، استقبال خوبی صورت نمی گیرد.

 

کاشفی به انعقاد تفاهم نامه هایی با دانشگاه های شهرستان و سایر دستگاه های اجرایی اشاره کرده و افزود: ابتدا زمینه های اشتغال در دشتی را شناسایی، و در جهت همین فرصت های موجود شروع به آموزش کردیم که جهت ارائه آموزش، تعداد ١٧ نفر مربی جدید نیز به صورت افتخاری جذب نمودیم.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در بیان موفقیت های این مرکز در مسابقات ملی مهارت، تصریح کرد: در سال ۹۷ در مسابقات ملی مهارت در سه رشته ی صنایع چوب، طراحی فضای سبز و کنترل صنعتی به مقام اول استان دست یافتیم. همچنین در مرحله ی کشوری مسابقات ملی مهارت آقای محمد ریواز از کارآموزان این مرکز که از دانش آموزان مدرسه ی سعدی خورموج است، توانست دیپلم افتخار رشته کنترل صنعتی را کسب کند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید