کد خبر:8323
پ
دکتر بحرانی
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی؛

دریافت وجه نقد در درمانگاه ها ممنوع است؛ شهروندان با کارت عابربانک مراجعه کنند

دکتر بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: دهیاران، شوراهای اسلامی و بهورزان روستاها جهت دریافت و استفاده مردم از کارت های عابربانک فرهنگ سازی کنند. از ابتدای سال آینده دریافت وجه نقد در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی به طور قطع ممنوع می شود.

دکتر بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: دهیاران، شوراهای اسلامی و بهورزان روستاها جهت دریافت و استفاده مردم از کارت های عابربانک فرهنگ سازی کنند. از ابتدای سال آینده دریافت وجه نقد در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی به طور قطع ممنوع می شود.

 

در سطح شهرستان دشتی تعداد ۷ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی(درمانگاه) و یک بیمارستان واقع در شهر خورموج می باشد که خدمات بهداشتی و درمانی لازم را به شهروندان ارائه می نمایند. از ابتدای آذرماه سال جاری پیرو بخشنامه وزارت بهداشت و درمان در این مراکز دریافت وجه نقد ممنوع اعلام شده و باعث نارضایتی برخی از مردم در حین مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت(درمانگاه ها) شهری و روستایی شده است.

 

این نارضایتی که ناشی از عدم آگاهی آنان از موضوع یا عدم دارا بودن کارت عابربانک می باشد، باعث شد تا برخی از شهروندان در تماس با رسانه خورموج نیوز از نحوه ارائه خدمات در درمانگاه های شهرستان ابراز گلایه مندی نمایند. ما نیز جهت حل و بررسی این مشکل شهروندان طی تماسی با ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی موضوع را پیگیری نمودیم که در ادامه می خوانید؛

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز بیان داشت: طبق بخشنامه ارسالی از وزارت بهداشت و درمان و پیرو بخشنامه بانک مرکزی از اول آذرماه سال جاری دریافت وجه نقد در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی(درمانگاه) بخاطر پیشگیری از سوء استفاده مالی ممنوع اعلام شد اما، به لحاظ نارضایتی برخی شهروندان که از مناطق دورافتاده مراجعه می کنند، از طریق دانشگاه علوم پزشکی پیگیری نموده و مقرر شد تا پایان سال جاری در بعضی از مناطق استثنا از مراجعین وجه نقد دریافت گردد.

بیشتر بخوانید
نیمی از جمعیت بالای ۳۰ سال دشتی در طرح ملی کنترل فشارخون غربالگری شدند

 

اصغر بحرانی با بیان اینکه دهیاران، شوراهای اسلامی و بهورزان روستاها فرهنگ سازی لازم در سطح شهرستان جهت استفاده از کارت های عابربانک در سطح شهرستان را انجام دهند، تاکید کرد: در حال حاضر در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتی وجه نقد دریافت می گردد اما از ابتدای سال آینده دریافت وجه نقد به طور قطع ممنوع خواهد شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تاکید کرد: کلیه شهروندان، به جز اهالی برخی روستاهای دورافتاده در صورت امکان با کارت عابربانک به مراکز خدمات جامع سلامت منطقه خود مراجعه نمایند، هر چند باید روستائیان نیز سریع تر جهت دریافت کارت عابربانک از بانک ها اقدام نمایند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید